KURSY

PODSTAWY PISANIA POZIOM I

Niezależnie od tego, czy po raz pierwszy sięgasz po pióro, czy Twoja szuflada pełna jest prób literackich, czy pisałeś wcześniej teksty użytkowe lub dziennikarskie, odkryjesz nową stronę pracy ze (i nad) słowami. Po części, również nową stronę siebie.

Poznaj szczegóły Zapisz się

STORYTELLING. KRÓTKA OPOWIEŚĆ W TEKŚCIE BLOGOWYM I REKLAMOWYM

Storytelling jest sztuką opowiadania i wplatania opowieści do treści fachowych, reklamowych, blogowych. To niezawodny sposób na utrzymanie uwagi czytelnika. Kiedy będziesz serwował czytelnikowi opowieść za opowieścią, on nawet nie poczuje wysiłku czytania. Nie dość, że trudno będzie mu się oderwać od lektury, to na dłużej ją zapamięta. Przestaniesz informować, a zaczniesz inspirować. Zapraszam Joanna Wrycza – Bekier

Poznaj szczegóły Zapisz się

OD CIEKAWOŚCI ŚWIATA DO OPOWIEŚCI – kurs pisania prozy dziecięcej

Pozwól swojej wyobraźni na wybryki, na swobodną zabawę słowami, brzmieniami, rymem i językowymi skojarzeniami. Przypomnij sobie jak wielką frajdą jest obcowanie z tekstami dla dzieci. Obudź w sobie dziecko na kursie pisania prozy dla dzieci.

Poznaj szczegóły Zapisz się

SCENARIOPISARSTWO – KURS PODSTAWOWY

Zapraszamy na warsztat pisania scenariuszy filmów krótkometrażowych.
Dowiesz się na nim, jak myśleć o strukturze tekstu scenariusza, jak budować bohaterów z przeszłością i z przyszłością, jak pisać sceny z suspensem i dialogi z podtekstem.

Poznaj szczegóły Zapisz się

BAJKA, CZYLI NASZA WEWNĘTRZNA OPOWIEŚĆ

„Życie to nie bajka”, ale bajka może być elementem naszego życia. Zastanowimy się, po co dorosłym wymyślanie historii i stworzymy własną opowieść. Będzie ona miała formę fikcji, przypowieści, która odzwierciedli jeden z problemów czy zagadnień, który wybierzemy na zajęciach.

Poznaj szczegóły Zapisz się

WARTO MIEĆ WŁASNE ZDANIE – kurs dla młodzieży

Nie jest to przygotowanie do lekcji polskiego, ale posługujemy się polszczyzną i ćwiczymy styl. Choć nauczymy się używać metafor i porównań, zapewne nie wszystkie z nich mogłyby spodobać się Twojej polonistce. Nie korzystamy z podręczników, ale podglądamy warsztat innych autorów.

Poznaj szczegóły Zapisz się

PODSTAWY TWORZENIA POWIEŚCI

Celem KURSU PODSTAWY TWORZENIA POWIEŚCI jest nauka, ale też stworzenie gotowego tekstu – treatmentu, opowiadania lub gotowego rozdziału książki.

Poznaj szczegóły Zapisz się

KURS PISANIA POWIEŚCI KRYMINALNEJ

Kryminał jest gatunkiem, którego ramy są bardzo klarowne. Ktoś popełnił przestępstwo, ktoś jest winien i trzeba go znaleźć. Bohater powieści kryminalnej musi rozwiązać tę zagadkę i „złapać” winnego, który rzecz jasna powinien ponieść karę za swe niecne uczynki.

Poznaj szczegóły Zapisz się

DRUGA STRONA KRYMINALNEJ FIKCJI – kurs z technikami kryminalistyki

Bądź jak bohaterowie CSI. Weź udział w kursie prowadzonym przez techników kryminalistyki.
Podczas kursu będziesz: ujawniać, zabezpieczać i wykorzystywać wybrane rodzaje śladów kryminalistycznych na symulowanym miejscu zbrodni. Dowiesz się jak dalekie od rzeczywistości są niektóre historie opisane w powieściach i filmach kryminalnych.
Jedyny taki kurs w Polsce!

Poznaj szczegóły Zapisz się

KURS REPORTAŻU

Reportaż nie może być nudny, przewidywalny, pełen oczywistości. Reportaż nie zawsze odpowiada na pytanie: dlaczego? Często jest formą szukania tej odpowiedzi. Drogą do niej. Na pewno jednak jest przygodą, w której chodzi o to, by zrozumieć drugiego człowieka.

Poznaj szczegóły Zapisz się

KURS PODSTAWY PISANIA

To czterotygodniowy kurs pisania, który pomoże Ci uwierzyć w Twój pomysł i nadać mu formę opowiadania lub rozdziału powieści.
Dla kogo?
Dla tych, którzy kiedyś lubili pisać, ale dopiero teraz sobie o tym przypomnieli.
Dla tych, którzy niedawno zauważyli, jaką przyjemność sprawia im pisanie.
Dla wszystkich, którzy czują, że mają coś ciekawego do opowiedzenia czytelnikowi i chcą wreszcie zacząć spełniać swoje pisarskie marzenia.

Poznaj szczegóły Zapisz się

WARSZTATY KONSTRUOWANIA POWIEŚCI

Podstawowym celem, który powinien osiągnąć każdy uczestnik warsztatów, jest nie tylko dopracowany tekst, ale również umiejętność radzenia sobie z problemami pisarskimi i zwiększenie świadomość tego w jaki sposób konstrukcja powieści wpływa na realizację celów autora i doznania czytelnika.

Poznaj szczegóły Zapisz się

PODSTAWY PISANIA

Jeśli piszesz, chcesz doskonalić warsztat albo wydać swoją książkę, ten kurs jest dla Ciebie. Podczas zajęć otrzymasz niezbędną dawkę teorii i – co równie ważne – weźmiesz udział w ćwiczeniach praktycznych. Będziesz pisać, wymyślać i tworzyć. Poznasz też siebie, swoje silne i słabe strony, odkryjesz swoje granice literackie i uwolnisz kreatywność.

Poznaj szczegóły Zapisz się

KURS PROZATORSKI

Kurs prozatorski dla osób o różnym poziomie zaawansowania, oparty przede wszystkim na ćwiczeniach, z niedługimi (ale treściwymi) wstawkami „wykładowymi”, dotyczącymi najistotniejszych zagadnień i elementów tworzenia wartościowej prozy.

Poznaj szczegóły Zapisz się

PISANIE DLA ZAAWANSOWANYCH

Podczas zajęć uczestnicy dopracowują własne pisarskie projekty, rozpoznają
swoje pisarskie atuty i wydobywają swój pisarski głos. Rozmawiamy nie tylko na temat tekstów, ale i
możliwości ich wydania i wypromowania.

Poznaj szczegóły Zapisz się
CLOSE
CLOSE