Czary-mary, bęc! – kurs pisania literatury dziecięcej z Agnieszką Urbańską (poziom II) – kurs online

Zdjęcie Marleny 3 (5)
  • archiwum prywatne pisarki
  • Agnieszka Urbańska
  • ONLINE
  • czas trwania: 4 tyg.
  • cena: 897.90 zł
  • rabat 10% dla naszych absolwentów
  • grupa: 10 osób

Szczegóły kursu:

KURS ONLINE 

PROWADZENIE: Agnieszka Urbańska

LICZBA OSÓB: do 10 uczestników

WIEK UCZESTNIKÓW: 16+

TERMIN KURSU:

KWIECIEŃ/MAJ 2021 r. – W TRAKCIE

soboty:  17, 24 kwietnia oraz 8, 15  maja, w godz. 16:00-19:15 (z przerwą)

CZAS TRWANIA KURSU: 4 tygodnie (między zajęciami odbywa się pisarska praca zdalna).

WYSTAWIAMY ZAŚWIADCZENIE UCZESTNICTWA W KURSIE

O przyjęciu na kurs decyduje nauczycielka na podstawie tekstu bajki/baśni/opowieści lub pomysłu na tekst, nad którym chciałbyś/chciałabyś pracować podczas kursu. Prosimy o  przesłanie tekstu najpóźniej do dnia do dnia 5 kwietnia na adres maszyna@maszynadopisania.pl

O KURSIE

Gadające obierki ziemniaczane? A jakże!
Wilk z zapaleniem wyrostka robaczkowego, kapeć w SPA, królestwo w paczce pocztowej, ślad po gorącym żelazku, pozostawiony na tkaninie, w roli napęczniałego atlety – takie skrzydlate pomysły tylko w literaturze dla dzieci.
A Ty chcesz szybować w przestworzach, pisząc teksty dla milusińskich? Oderwać się od ziemi, szarości, zwyczajności, przyziemności?  

Wierzę, że tak i zapraszam na kurs pisania prozy dziecięcej dla zaawansowanych. Będziemy ćwiczyć dialogi, kompozycję, pracować nad postaciami. W twórczym kociołku powstanie niejedno literackie danie. Smaczne, estetyczne, dobrze doprawione. 

Zapraszam,

Agnieszka Urbańska

 

PROGRAM KURSU

SESJA 1

Ćwiczenia z oryginalności

Te zajęcia pokażą, że zmyślając i tworząc fabułę, nie można się bać. Odwaga popłaca. By tekst dla milusińskich okazał się porywający, pełen energii, trzeba być sobą – autorką lub autorem z gorącą głową. Opowieści o księżniczkach, smokach, gadających przedmiotach było tysiące. Ale jeśli nasyci się je pomysłowością i ze smoka uczyni na przykład mistrza świata w podskokach i najlepszego trenera kangurów pod słońcem, to dużo znaczy… To już jest własny, niepowtarzalny głos!

SESJA 2

Ćwiczenia z opowiadania

Jak stworzyć spójną opowieść, jak łączyć ze sobą poszczególne elementy fabularne, jak stopniowo budować napięcie, jak zaskakiwać małoletnich czytelników (i nie tylko) – o tym będzie ten blok zajęć. 

SESJA 3

Ćwiczenia z języka i dialogowania

Postaci literackie rozmawiają ze sobą, komunikują się i wyrażają siebie. Dzieci, zwierzaki, ożywione przedmioty i inni bohaterowie literatury dla najmłodszych potrafią filozofować, potrafią rozśmieszać. Jak przemawia na przykład prosiaczek Kłap-Łap, co – i w jaki sposób – mówi czarodziej Czarnonos, przygotowując otępiający eliksir dla mieszkańców Krainy Światła? 

SESJA 4

Ćwiczenia z finiszowania, czyli efektowne puentowanie 

Czy w książkach dla dzieci konieczne jest szczęśliwe zakończenie? Jaki finał najbardziej pasuje do tekstów dla niedorosłych? Czy tak zwany morał ma dzisiaj sens? Wymienione pytania nadadzą ton zadaniom podczas ostatniego spotkania warsztatowego. 

 

CELE KURSU:
napisanie bajki, opowiastki, szkicu opowieści dla dzieci. A także: radość czytania, radość tworzenia. Pozwolenie swojej wyobraźni na wybryki, czyli swobodną zabawę słowami, brzmieniami, rymem, językowymi skojarzeniami. Przypomnienie sobie jak wielką frajdą jest obcowanie z tekstami dla dzieci, zarówno prozą, jak i poezją.

COPYRIGHT
Materiały udostępnione w trakcie kursu są jedynie pomocą naukową dla uczestników kursu.
Programy oraz ćwiczenia są autorskimi programami nauczycieli prowadzących. Nie mogą być publicznie wykorzystane, kopiowane w całości, ani we fragmentach (zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
O przyjęciu na kurs decyduje nauczycielka na podstawie tekstu bajki/baśni/opowieści lub pomysłu na tekst, nad którym chciałbyś/chciałabyś pracować podczas kursu. Prosimy o  przesłanie tekstu najpóźniej do dnia do dnia 5 kwietnia na adres maszyna@maszynadopisania.pl

Po otrzymaniu potwierdzenia otwarcia kursu prosimy o dokonanie wpłaty i odesłanie potwierdzenia na adres: maszyna@maszynadopisania.pl

OPŁATY:
Całkowity koszt to 897,90 zł brutto (tj. 730 zł netto + 23% VAT),

Płatności zgodnie z naszym regulaminem pkt. 23-26.

Wniesienie opłaty lub zadatku oznacza akceptację regulaminu.
Chęć otrzymania faktury VAT należy zgłosić przy zapisie na kurs.

Jeśli chcesz zapłacić w ratach, napisz wiadomość na adres: maszyna@maszynadopisania.pl

DANE DO WPŁATY:

Bank Pekao S.A.
35 1950 0001 2006 0797 6429 0002Rzetelna firma

Maszyna do Pisania
ul. Zbożowa 15/47
87-100 Toruń

TYTUŁEM: Czary-mary, bęc!/Agnieszka Urbańska

RABATY:
10% dla naszych Absolwentów
10% Bonus dla Przyjaciela (przy zapisie 2 lub więcej osób – dotyczy nowych kursantów)
20% z Kartą Absolwenta UMK

Rabaty nie sumują się.

 

KURS ONLINE W MASZYNIE DO PISANIA TO: 

– dostęp do prywatnego, wirtualnego pokoju konferencyjnego z numerem ID, który zapewnia udział w kursie tylko Uczestnikom,
– możliwość swobodnej dyskusji, dzielenia się tekstami przygotowanymi podczas kursu, swobodnego przesyłania materiałów na czacie,
– możliwość uczestniczenia w kursie z dowolnego miejsca, choć najlepiej z ulubionego fotela z dobrą kawą/herbatą pod ręką.

NIEZBĘDNE MATERIAŁY:
dostęp do internetu
laptop lub komputer stacjonarny z kamerą, ew. telefon, głowa pełna pomysłów i chęć do pracy twórczej.

 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA >>

 


 

WARTO WIEDZIEĆ:
Na naszych kursach piszemy. To podstawa współpracy nauczyciela z uczniami. Pisarz jest pisarzem, jeśli pisze. Nie można nauczyć się pisania, słuchając „gadających głów”.
Nie ma żadnych ocen, stopni.
Wierzymy w rozwijający i motywujący wpływ konstruktywnej krytyki. Możesz się uczyć od nauczyciela, ale i od innych uczestników kursu. Nie ma lepszej szkoły, niż nauka na cudzych błędach. Po co masz wyważać otwarte drzwi?

ZAPRASZAMY!
Jeśli w ciągu 24 godzin, w dni robocze, nie otrzymacie Państwo odpowiedzi na swoje zapytanie, prosimy o kontakt telefoniczny 697 301 804.

Copyright © by Maszyna do Pisania
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, udostępnianie oraz wykorzystywanie bez zgody pomysłodawcy zabronione.

Tagi:
Agnieszka Urbańska, jak napisać bajkę, kurs pisania, proza dziecięca,