KURS PISANIA POWIEŚCI KRYMINALNEJ

171019_marginesy_chmielarz_56073

Szczegóły kursu:

PROWADZENIE: Wojciech Chmielarz

fot. Wojciech Rudzki

MIEJSCE: Warszawa, Chmielna 73b/Żelazna

LICZBA OSÓB: do 10 uczestników

TERMINY SPOTKAŃ:

MARZEC/KWIECIEŃ 2019 (brak miejsc)

PIĄTKI:  29 marca, 5, 12 i 26 kwietnia (tydzień przerwy ze względu na Wielkanoc)

GODZINY: 18:00 – 21:15 ( z 15-minutową przerwą)

MINIMALNY WIEK UCZESTNIKA: 18+

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem kursów

OPIS KURSU:

Spróbujmy razem napisać kryminał.

Nauka pisania to trochę teorii, trochę rozmowy i dużo, dużo praktyki. I na tym się właśnie skupimy. Spróbujemy napisać albo przynajmniej naszkicować powieść kryminalną. Wspólnie wymyślimy bohatera, zbrodnię, intrygę, sprawcę. Zrobimy research, poszukamy ekspertów, którzy mogliby nam pomóc. A przy każdej z tych okazji, będziemy się zastanawiać, dlaczego wybraliśmy tak, a nie inaczej, co nam to daje oraz jaka była alternatywa. W ten sposób poznacie i zrozumiecie literackie mechanizmy, które rządzą powieścią kryminalną, jak z nich korzystać i w końcu, jak je zmieniać.

W czasie między zajęciami będę zadawał Wam zadanie domowe, które będziemy omawiać na kolejnych zajęciach.

Zapraszam!

Wojciech Chmielarz

DLA KOGO JEST TEN KURS:

dla każdego, kto chce poznać najważniejsze aspekty pisania prozy kryminalnej, zrozumieć zasady gatunku i nauczyć się zaskakiwać czytelnika.

Opis szczegółowy kursu:

Zajmiemy się następującymi kwestiami:

– tworzenie bohatera kryminału: kim jest, jak sprawić, żeby czytelnicy go zapamiętali i co to oznacza dla autora;

– ekspozycja bohatera, zbrodni, sprawcy – czyli jak chwycić czytelnika za gardło i nie pozwolić mu odłożyć książki;

– czy istnieje zbrodnia doskonała – czyli jak zabijać, żeby wszystkich oszukać. Przynajmniej aż do rozwiązania akcji;

– intryga – czyli kręgosłup kryminału. Jak ją tworzyć, wymyślać, komplikować? Jak pomieszać wątki główne i poboczne;

– ofiara i zabójca – najważniejsza para kryminału;

– miejsce i czas akcji – omówienie najważniejszych podgatunków, ocenienie ich plusów i minusów;

– struktura opowieści;

– research – jak zbierać informacje potrzebne do napisania kryminału, szukać ekspertów oraz tematów.

 

Każda sesja składać się będzie z trzech głównych części:

– omówienie prac domowych;

– części teoretycznej,

– wspólnej pracy nad tekstem.

 

CEL KURSU PISANIA POWIEŚCI KRYMINALNEJ:

przygotowanie do podjęcia pracy nad swoją powieścią kryminalną

CO BĘDZIESZ WIEDZIAŁ/A PO KURSIE:

po ukończeniu kursu będziesz znał/a najważniejsze zasady rządzące gatunkiem kryminału: kiedy je stosować, a kiedy można je bezkarnie złamać. Będziesz wiedział/a, jak stworzyć ciekawego bohatera i jak go wykorzystać w fabule. Będziesz potrafił/a naszkicować intrygę kryminalną wraz ze zwrotami akcji i satysfakcjonującym rozwiązaniem na końcu. Nauczysz się jak zbierać materiały oraz jak na ich podstawie stworzyć wiarygodną fabułę kryminalną.

NIEZBĘDNE MATERIAŁY: papier i długopis

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
Kwalifikacja odbywa się na podstawie zgłoszenia chęci uczestnictwa w kursie na adres:
maszyna@maszynadopisania.pl
W kursie mogą uczestniczyć wyłącznie osoby dorosłe (minimalny wiek: 18 lat).

Po otrzymaniu potwierdzenia otwarcia kursu prosimy o dokonanie wpłaty i odesłanie potwierdzenia na adres: maszyna@maszynadopisania.pl

Nie jest konieczne doświadczenie pisarskie ani wykształcenie zgodne z profilem.

OPŁATY:
Całkowity koszt to 850 zł netto + 23% vat (tj. 1045,50 brutto),  płatne z góry. Wystawiamy faktury vat, możliwość płatności w ratach. Z osobami, które nie prowadzą działalności gospodarczej zawieramy umowy, wzór umowy tutaj. W cenę wliczony jest podatek vat 23%.

NUMER KONTARzetelna firma

IDEA BANK SA
35 1950 0001 2006 0797 6429 0002
Maszyna do Pisania, Toruń, ul. Zbożowa 15/47

TYTUŁEM: kurs pisania powieści kryminalnej/Wojciech Chmielarz

UWAGA! Opłatę za kurs prosimy uiścić dopiero po otrzymaniu informacji e-mailowej o przyjęciu na kurs. Prosimy o odesłanie potwierdzenia przelewu na adres mailowy, z którego otrzymają Państwo informację o wynikach rekrutacji.

RABATY:

10% dla naszych Absolwentów
10% Bonus dla Przyjaciela (przy zapisie 2 lub więcej osób – dotyczy nowych kursantów)

Rabaty nie sumują się.


 

LICZBA UCZESTNIKÓW:
Na zajęcia przyjmiemy do 10 osób. Większa grupa nie pozwala na pracę, jaką preferujemy – Twój aktywny udział. O przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń Nieuregulowanie opłaty do dnia wskazanego w mailu z informacją o przyjęciu na kurs skreśla Cię z listy uczestników. Pracujemy metodą warsztatową.  Na naszych zajęciach wykłady są wyłącznie pomocnicze, by otworzyć Cię na przygotowanie napisania powieści, opowiadania gatunkowego. Komunikujemy się mailowo pomiędzy zajęciami. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, poinformuj nas o tym.

WARTO WIEDZIEĆ
Na naszych kursach piszemy. To podstawa współpracy nauczyciela z uczniami. Pisarz jest pisarzem, jeśli pisze. Nie można nauczyć się pisania, słuchając „gadających głów”.
Nie ma żadnych ocen, stopni.
Wierzymy w rozwijający i motywujący wpływ konstruktywnej krytyki. Możesz się uczyć od nauczyciela, ale i od innych uczestników kursu. Nie ma lepszej szkoły, niż nauka na cudzych błędach. Po co masz wyważać otwarte drzwi?
Nie gwarantujemy ukończenia oraz wydania książki po naszych kursach – wszystko zależy od talentu i zaangażowania autora.

ZAPRASZAMY!
Jeśli w ciągu 24 godzin, w dni robocze, nie otrzymacie Państwo odpowiedzi na swoje zapytanie, prosimy o kontakt telefoniczny 697 301 804.

Copyright © by Maszyna do Pisania
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, udostępnianie oraz wykorzystywanie bez zgody pomysłodawcy zabronione

 

Tagi:
kurs pisania powieści kryminalnej, polecany,

Opinie

Mroczne miejsce, zagadkowa fabuła, zaradny bohater, mocny twist – o tym lubimy czytać w dobrych powieściach kryminalnych. Dlaczego by samemu tego nie wykreować? Stworzyć powieść, którą samemu chętnie by się chciało przeczytać? Kurs pisania powieści kryminalnej to doskonała okazja, by spróbować swoich sił, a jeszcze prowadzony przez najlepszego pisarza kryminałów w Polsce, Wojciecha Chmielarza, to dodatkowa motywacja. Bo któż lepiej zna temat jak nie autor z krwi i kości?

Polecam gorąco zajęcia z pisania powieści kryminalnej z panem Chmielarzem. Dużo ciekawych i merytorycznych informacji, rozwijające własny warsztat pisarski prace domowe, konkretne wskazówki, niebanalne rzeczowe rozmowy. Wciąga atmosfera zajęć i świat, który wspólnie podczas nich budujemy. Kurs pisania to przede wszystkim możliwość zmierzenia się z własnymi aspiracjami i umiejętnościami, ale też poznania ciekawych ludzi, którzy mają tę samą pasję i ich spojrzenia na literaturę. Nauczyłam się lepiej pisać, przełamałam swoje blokady. Otworzyłam umysł.Bardzo cenny czas. Spróbujcie, warto!

Agnieszka Sosnowska

Kurs super! Naprawdę fajnie poprowadzony, myślę, że zarówno osoby zupełnie początkujące jak i te, które już coś wiedzą na temat pisania kryminałów mogły bardzo dużo wynieść z tych zajęć. Prowadzący chętnie dzielił się wiedzą i był solidnie przygotowany, teorię uzupełniał ciekawymi przykładami z książek i filmów, przywoływał konkretne sceny. Cierpliwie też odpowiadał na nasze pytania.
Podsumowując – z mojego punktu widzenia wszyscy się idealnie wstrzeliliśmy z tym kursem – Maszyna z terminem i prowadzącym :-), prowadzący z tym, co na kursie nam przekazał!
Magdalena

FreshMail.pl