Podstawy pisania z Małgorzatą Wardą – kurs online

malgorzata warda
  • Małgorzata Warda
  • ONLINE
  • cena: 897.90 zł
  • rabat 10% dla naszych absolwentów
  • grupa: 10 osób

Szczegóły kursu:

KURS ONLINE 

PROWADZENIE: Małgorzata Warda

LICZBA OSÓB: do 10 uczestników

WIEK UCZESTNIKÓW:  18+

TERMIN KURSU:

PAŹDZIERNIK 2020

soboty: 3, 10, 17, 24  października, w godz. 11:00-14:15 (z przerwą) BRAK WOLNYCH MIEJSC

CZAS TRWANIA KURSU: 4 tygodnie (między spotkaniami odbywa się pisarska praca zdalna)


OPIS KURSU:

Każdy z nas nosi w sobie przynajmniej jedną nieopowiedzianą historię. Co można zrobić, by po przelaniu jej na papier okazała się fascynująca? Solidny warsztat to podstawa każdego pisarza.

Kurs przeznaczony zarówno dla osób początkujących i mających za sobą próby pisarskie,  ale piszących intuicyjnie.

Podczas kursu uczestnicy nie tylko zaplanują swoją opowieść i napiszą jej fragmenty tak, by „porwały” czytelnika, ale też poznają zasady, dzięki którym powstało wiele książkowych bestsellerów.
Czy po powieść sięgamy dla historii czy dla jej bohatera?
I jaką drogę musi przejść bohater, by czytelnik chciał iść z nim do samego końca, kibicując mu?
Kiedy w dialogu widać porażkę autora, a kiedy jest naprawdę dobry?
Na czym polega proza bezprzymiotnikowa?
Będziemy odsiewać złe pomysły od dobrych, szukać „iskry” i ją rozpalać, poznamy różne formy narracji i dobierzemy najlepszą dla naszych opowieści. Dowiemy się, dlaczego jedne książki stają się bestsellerami, a inne – chociaż zawierają wartościową opowieść – nudzą lub nie zapadają w pamięć. Przede wszystkim jednak spędzimy twórczo czas nad naszymi historiami.

PROGRAM KURSU:

Podczas kursu poznamy następujące zagadnienia:
Ekspozycja – kiedy nas oszukuje, a kiedy zachwyca.
Czym jest konflikt– rodzaje konfliktów i ich wpływ na naszą opowieść.
Jak zacząć pisać, jak stworzyć dobrą, plastyczną scenę.
Narracja – różne formy narracji i sposób jej prowadzenia.
Dialogi – dialogi i ich funkcje, jak napisać dobry dialog. Zabawa emocjami bohaterów.
Napięcie w historii – co je wzmaga, jakie możemy zastosować sposoby, by czytelnik czytał nasz tekst z wypiekami na twarzy
Łączenie akcji i relacji pomiędzy bohaterami. Jak stworzyć realnego bohatera.
Iskra i podwyższanie stawki.
Bohater i jego droga – punkty zwrotne historii, droga odbyta przez bohatera, która sprawi, że nasza opowieść „porwie” czytelnika.

CELE KURSU:
Poznanie warsztatu pisarskiego, niezbędnego, by napisać dobry tekst. Opracowanie opowiadania/powieści/ scenariusza oraz napisanie jego fragmentów.

PO KURSIE:

Podstawy pisania to kurs, który pomoże Ci skonkretyzować pisarskie plany. Będziesz mógł je rozwijać samodzielnie, na kursach gatunkowych lub zaawansowanych w Maszynie do Pisania.

OPŁATY:
Całkowity koszt to 897,90 zł brutto (tj. 730 zł netto + 23% VAT), płatne z góry na konto Maszyny, najpóźniej tydzień przed rozpoczęciem kursu.  Chęć płatności w dwóch ratach prosimy zgłaszać na adres: maszyna@maszynadopisania.pl
Wniesienie opłaty lub zadatku oznacza akceptację regulaminu.

Wystawiamy faktury VAT,  a jeśli faktura się nie przyda, przygotujemy umowę, wzór umowy tutaj.
Chęć otrzymania faktury prosimy zgłaszać wraz z zapisaniem się na kurs.

DANE DO WPŁATY

IDEA BANK SARzetelna firma
35 1950 0001 2006 0797 6429 0002
Maszyna do Pisania
ul. Zbożowa 15/47
87-100 Toruń

TYTUŁEM: kurs podstawy pisania/Małgorzata Warda

RABATY:
10% dla naszych Absolwentów
10% Bonus dla Przyjaciela (przy zapisie 2 lub więcej osób – dotyczy nowych kursantów)
10%  dla posiadaczy Karty do Kultury

Karta Kultury

Rabaty nie sumują się.

KURS ONLINE W MASZYNIE DO PISANIA TO: 

– dostęp do prywatnego, wirtualnego pokoju konferencyjnego z numerem ID, który zapewnia udział w kursie tylko Uczestnikom,
– możliwość swobodnej dyskusji, dzielenia się tekstami przygotowanymi podczas kursu, swobodnego przesyłania materiałów na czacie,
– możliwość uczestniczenia w kursie z dowolnego miejsca, choć najlepiej z ulubionego fotela z dobrą kawą/herbatą pod ręką.

NIEZBĘDNE MATERIAŁY:
dostęp do internetu
laptop lub komputer stacjonarny z kamerą, ew. telefon, głowa pełna pomysłów i chęć do pracy twórczej.

 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA >>

 


LICZBA UCZESTNIKÓW:
Na zajęcia przyjmiemy do 10 osób. Większa grupa nie pozwala na pracę, jaką preferujemy – twój aktywny udział.
O przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.
Pracujemy metodą warsztatową. Na naszych zajęciach wykłady są wyłącznie pomocnicze, by otworzyć cię na twoje dzieło.
Komunikujemy się mailowo pomiędzy zajęciami. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, poinformuj nas o tym.

WARTO WIEDZIEĆ:
Na naszych kursach piszemy. To podstawa współpracy nauczyciela z uczniami. Pisarz jest pisarzem, jeśli pisze. Nie można nauczyć się pisania, słuchając „gadających głów”.
Nie ma żadnych ocen, stopni.
Wierzymy w rozwijający i motywujący wpływ konstruktywnej krytyki. Możesz się uczyć od nauczyciela, ale i od innych uczestników kursu. Nie ma lepszej szkoły, niż nauka na cudzych błędach. Po co masz wyważać otwarte drzwi?
Nie gwarantujemy ukończenia oraz wydania książki po naszych kursach – wszystko zależy od talentu i zaangażowania autora, pomagamy jednak w kontaktach z wydawcami i redaktorami.

ZAPRASZAMY!
Jeśli w ciągu 24 godzin nie otrzymacie Państwo odpowiedzi na swoje zapytanie, prosimy o kontakt telefoniczny 697 301 804.

Copyright © by Maszyna do Pisania
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, udostępnianie oraz wykorzystywanie bez zgody pomysłodawcy zabronione.

 

Tagi:
kurs pisarski, Małgorzata Warda, podstawy pisania, polecany,

Opinie

Kurs niesamowity: prowadząca (pani Małgorzata Warda), uczestnicy i wspólnie przerabiany materiał otworzyli mi oczy na prowadzenie historii, budowanie napięcia i co najważniejsze, dali mi wiarę, że to, co robię, jest dobre!
Na zajęcia przyszedłem jako osoba, która napisze scenę, może nawet rozdział, który będzie dobry, ładny stylistycznie i wciągający, ale na tym koniec – nie potrafiłem pociągnąć tego dalej, a cała wiedza o tworzeniu była u mnie czysto intuicyjna. Teraz mam narzędzia, które mogę wykorzystać w przyszłości i zbiór reguł, które mogę przestrzegać lub świadomie łamać.
Na koniec wspomnę o radości z samej nauki, bo jako aspirujący do miana autora człowiek, mam świadomość, że bycie pisarzem nieodłącznie wiąże się z poszerzaniem wiedzy i tą w sposób ciekawy, emocjonujący i budujący przekazuje Maszyna do Pisania!
Po stokroć polecam!

Bartosz Truszczyński


 

(…) Przy okazji pragnę podziękować, wreszcie mogłem iść na kurs, który ja wybrałem a nie mój pracodawca. Mówiąc inaczej, zrobić coś dla siebie. Sam kurs dalece przerósł moje oczekiwania.

Tomasz Smejlis


Jeszcze rok temu wydawało mi się, że na temat pisania wiem całkiem sporo, a potem Maszyna do Pisania poznała mnie z Małgorzatą Wardą…
Uczestniczyłam w dwóch kursach Małgosi, której w tym czasie udało się zrobić w mojej głowie niezłą rewolucję! Ta kobieta to istna skarbnica wiedzy. Otworzyła mnie na nowe pomysły, pomogła mi spojrzeć na moją historię z zupełnie innej strony, mobilizowała, zachęcała i przez cały czas czułam, że mogę liczyć na jej wsparcie. Serdecznie polecam kurs z Małgosią!

Anna Olszewska


 

Każdy z nas nosi w sobie przynajmniej jedną nieopowiedzianą historię – to zdanie wyczytane na stronie Maszyny do Pisania, jak ziarno rzucone na jałową glebę zaczęło we mnie kiełkować coraz większą chęcią ubrania w słowa tego wszystkiego, co od lat wywraca mi duszę na nice i kąsa od środka boleśnie. Dzięki kursowi pisarskiemu dla początkujących dowiedziałam się mnóstwa niesamowicie ważnych i ciekawych rzeczy, ale przede wszystkim organoleptycznie dotknęłam trzech “prawd”, poniekąd objawionych.

Po pierwsze: w pisaniu “potrafić” różni się od “umieć” mniej więcej tym samym, czym spanie w Pile od picia w Spale.🙃

Po drugie: samo chcenie sprawy nie załatwia i bez Małgorzaty Wardy dalej błądziłabym po pisarskich manowcach, jak nie przymierzając Pragnienie w poszukiwaniu Sprite’a o smaku orzeźwiającej mięty.😄

Po trzecie: w każdym człowieku jest potencjał, na co najmniej jedną książkę, a sądząc po młodych ludziach, których miałam zaszczyt poznać na kursie, to noszą oni w sobie zadatki, jeżeli nie na Campbell Award for Best New Writer*, to już na Costa Book Awards** na pewno:-))

I dlatego będę namawiać każdego, kto w moje ręce wpadnie do napisania “swojej historii”, która dla innych może okazać się “lekiem na całe zło”, źródłem inspiracji albo życiowym drogowskazem…

* Michał, Jakub
** Kasia, Iza, Ania, Marzena, Monika, Asia

Małgorzata


Zajęcia były fantastyczne, wiele się nauczyłyśmy i bardzo się również zżyłyśmy mimo stosunkowo krótkiego trwania kursu. Gdyby udało się stworzyć następny etap kursu z tą samą prowadzącą, z radością się zdecyduję na uczestnictwo!

Anna Krassowska

 

 

CLOSE
CLOSE

FreshMail.pl