Podstawy pisania

robert_malecki_5

Szczegóły kursu:

KURS ONLINE

TERMIN SPOTKAŃ:

KWIECIEŃ / MAJ 2020

niedziele: 19, 26 kwietnia oraz 10 i 17 maja od  godz. 11:00 do godz. 14:30

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem kursów.

LICZBA OSÓB: do 10 uczestników

MINIMALNY WIEK UCZESTNIKA: 18 lat

W czym tkwi siła literatury? Dlaczego tak chętnie sięgamy po dobre opowieści? Dlaczego jedna opowieść jest ciekawsza od drugiej? Gdzie przebiega ta cienka granica? Jak sprawić, żeby nasza fabuła zainteresowała Czytelników?

Przez kilka lat jeździłem na warsztaty literackie, żeby znaleźć odpowiedzi na powyższe pytania. Uczyłem się od najlepszych w tym fachu. Dziś chcę podzielić się zdobytą wiedzą i własnym doświadczeniem w tworzeniu kryminalnych fabuł. Bo teraz sam już wiem, na co jeszcze można zwrócić uwagę Uczestników kursu, by warsztaty spełniły ich oczekiwania.

Zajęcia mają charakter praktyczny, wzbogacony niezbędną dawką teorii. Będziemy sporo pisali i dyskutowali. Wspólnie nauczymy się konstruowania pełnokrwistego bohatera literackiego i świata powieściowego, a także fabuły. Zajmiemy się wyborem czasu i miejsca akcji, porozmawiamy o tym gdzie szukać inspiracji i jak uprawdopodobnić powieściowe zdarzenia. Zastanowimy się nad wyborem narracji, która zdeterminuje sposób przedstawiania naszej historii.

Poświęcimy też czas na sposoby dotarcia z gotową powieścią do wydawnictw i poruszania się po współczesnym rynku wydawniczym.

WARSZTATY podzielimy na cztery sesje:

Sesja I
BOHATER
– ten, który dźwiga na swoich barkach największy ciężar – fabułę.

Sesja II
HISTORIA, OPOWIEŚĆ, FABUŁA
– czym i jak zaciekawić czytelnika, skoro wszystko już było?

Sesja III
MIEJSCE AKCJI
– czyli, co tak naprawdę chcemy pokazać i dlaczego akurat to.

Sesja IV
NARRATOR
– jako wielki opowiadacz historii
GOTOWA POWIEŚĆ i CO DALEJ? – garść porad dla osób, które chciałyby zobaczyć swoją książkę w księgarni.

NIEZBĘDNE MATERIAŁY:

dostęp do internetu
laptop lub komputer stacjonarny z kamerą, ew. telefon,  głowa pełna pomysłów i chęć do pracy twórczej.

KURS ONLINE W MASZYNIE DO PISANIA TO: 

  • dostęp do prywatnego, wirtualnego pokoju konferencyjnego z numerem ID, który zapewnia udział w kursie tylko Uczestnikom (max. 10 osobom)
  • możliwość swobodnej dyskusji, dzielenia się tekstami przygotowanymi podczas kursu, swobodnego przesyłania materiałów na czacie
  • możliwość uczestniczenia w kursie z dowolnego miejsca, choć najlepiej z ulubionego fotela z dobrą kawą/herbatą/ pod ręką :-)

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
Kwalifikacja odbywa się wyłącznie na podstawie zgłoszenia chęci uczestnictwa w kursie na adres:
maszyna@maszynadopisania.pl
Po otrzymaniu potwierdzenia otwarcia kursu prosimy o dokonanie wpłaty i odesłanie potwierdzenia na adres: maszyna@maszynadopisania.pl

Nie jest konieczne doświadczenie pisarskie ani wykształcenie zgodne z profilem.
Każdy może się zapisać i uczestniczyć w zajęciach.

OPŁATY:
Całkowity koszt to 897,90 zł brutto (tj. 730 zł netto + 23% VAT). Płatne z góry na konto Maszyny.
Wniesienie opłaty lub zadatku oznacza akceptację regulaminu.

Wystawiamy faktury VAT, możliwość płatności w ratach. Z osobami, które nie prowadzą działalności gospodarczej zawieramy umowy, wzór umowy tutaj. W cenę wliczony jest podatek VAT 23%.
Chęć otrzymania faktury VAT należy zgłosić od razu po dokonaniu wpłaty na adres: maszyna@maszynadopisania.pl

IDEA BANK SA
35 1950 0001 2006 0797 6429 0002

Maszyna do Pisania
ul. Zbożowa 15/47
87-100 Toruń

TYTUŁEM: Podstawy pisania/Robert Małecki

RABATY:

10% dla naszych Absolwentów
10% Bonus dla Przyjaciela (przy zapisie 2 lub więcej osób – dotyczy nowych kursantów)

Rabaty nie sumują się.


 

WARTO WIEDZIEĆ:
Na naszych kursach piszemy. To podstawa współpracy nauczyciela z uczniami. Pisarz jest pisarzem, jeśli pisze. Nie można nauczyć się pisania, słuchając „gadających głów”.
Nie ma żadnych ocen, stopni.
Wierzymy w rozwijający i motywujący wpływ konstruktywnej krytyki. Możesz się uczyć od nauczyciela, ale i od innych uczestników kursu. Nie ma lepszej szkoły, niż nauka na cudzych błędach. Po co masz wyważać otwarte drzwi?

ZAPRASZAMY!
Jeśli w ciągu 24 godzin, w dni robocze, nie otrzymacie Państwo odpowiedzi na swoje zapytanie, prosimy o kontakt telefoniczny 697 301 804.

Copyright © by Maszyna do Pisania
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, udostępnianie oraz wykorzystywanie bez zgody pomysłodawcy zabronione.

Tagi:
kurs pisarski, podstawy pisania, Robert Małecki,

Opinie


DANIEL OLSZEWSKI

Moja opinia w formie mini fabuły „Warsztaty z Robertem Małeckim”.

[CEL] Odkąd pamiętam moim celem było napisanie powieści.
[ZAWIĄZANIE AKCJI] Podejmowałem liczne bezowocne próby, uciekałem na lata w reaserch. Powoli docierało do mnie jednak, że samodzielnie nic nie napiszę.
[KATALIZATOR] Pewnego dnia zobaczyłem reklamę kursu z Robertem Małeckim. Podstawy pisania w moim rodzinnym Toruniu. Klamka zapadła. Zapisałem się.
[ZAPOWIEDŹ KLĘSKI] Pierwsze zajęcia uświadomiły mi jak niewiele jeszcze wiem.
[KŁODY POD NOGI] Robert dużo zadawał do domu, a ja nie przypuszczałem, że dzięki temu zrozumiem swoje błędy. Na samych zajęciach mój tekst poddawany był ocenie pozostałych kursantów, a ja nie rozumiałem, że to nie krytyka tylko bezcenne rady.
[PUNKT KULMINACYJNY] Po kolejnych zajęciach, kiedy Robert powiedział mi, że moja historia jest za duża, za ciężka na jedną powieść, zdecydowałem, że definitywnie porzucę swoje marzenie. I nagle mnie olśniło, muszę podzielić moją historię na kilka części. W mojej głowie wszystko się poukładało.
[OSTATNI WYSIŁEK] Teraz wiem już co mam robić. Zaczynam pisać z przekonaniem, że idę w dobrym kierunku.
[OSIĄGNIĘCIE CELU] Do osiągnięciu celu brakuje mi jeszcze kilku elementów. Przede wszystkim, żeby pisać muszę się zdyscyplinować, dużo więcej czytać i dalej szlifować warsztat z takimi pisarzami jak Robert.

Nie mogę się już doczekać kolejnego kursu z Panem Psorem Małeckim. 😉

 

MARGOTA KOTT
Z Robertem Małeckim to jest tak – wpadasz na jedne warsztaty, potem na drugie, czytasz jego ksiażki, każdą z coraz większym zainteresowaniem, a potem nadchodzi upalne, burzowe lato i warsztaty pisarskie pod szeroko pojętym hasłem WOLNOŚĆ. Prowadził je Robert. Przekrój wiekowy grupy – 15-86 lat. Co zyskałam? Niezapomniane chwile w gronie pasjonatów pisania. Pisarskie chwile mordęgi i chwały. Naukę warsztatu pisarskiego od A do Z. Dwa ukończone opowiadania pod okiem Mistrza. Radość z wydania zbioru naszych opowiadań powarsztatowych i pierwsze w życiu spotkanie autorskie. Robert jest bezpośredni, ale kulturalny. Jego uwagi są zawsze merytoryczne, dotyczące tekstu, nie osoby. Pragnę nadal szlifować mój warsztat pisarski. Na pewno pod okiem Roberta. Nie mogę się już doczekać kolejnych zajęć!

 

URSZULA SĘCZYK-BONCZKOWSKA
Na kurs do Roberta Małeckiego trafiłam w momencie, kiedy już prawie dałam się przekonać, że lepiej zająć się robieniem bardziej pożytecznych rzeczy niż pisanie. Efekt był taki, że nie tylko napisałam opowiadanie, ale i zaczęłam poważnie myśleć nad napisaniem powieści. Robert Małecki stworzył na kursie taką atmosferę, że nawet najwięksi introwertycy odważyli się czytać swoje teksty, dyskutować o nich i przyjmować uwagi.

CLOSE
CLOSE