Proza dla zaawansowanych

Jacek Bierut

Szczegóły kursu:

PROWADZĄCY: Jacek Bierut

MIEJSCE: Wrocław,  przy ulicy Ruskiej 11/12 na II piętrze, w sali nr 13 (Szkoła Języków Obcych Profi-Lingua)

CZAS TRWANIA KURSU: 6 tygodni

TERMIN:

KWIECIEŃ / MAJ 2020 R.  

soboty: 4, 18 kwietnia oraz 9, 23 maja 2020 r.

godziny: 11:00-14:15

LICZBA UCZESTNIKÓW: do 10 osób

WIEK UCZESTNIKÓW: 18+

Kurs “Proza dla zaawansowanych” trwa 8 tygodni, spotkania odbywają się w soboty, co dwa tygodnie. Przeznaczony jest dla Absolwentek/Absolwentów “Kursu prozatorskiego” (poziom I i II) lub dla osób mających doświadczenie pisarskie. Warunkiem przyjęcia na kurs jest przesłanie próbki tekstu (jedna strona A4), na podstawie której nauczyciel decyduje o przyjęciu do grupy. Próbkę tekstu należy przesłać na adres maszyna@maszynadopisania.pl

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem kursów.

Pracujemy na docelowym tekście. Jak swobodnie poruszać się w planie powieści lub długiego opowiadania. Jak komponować sceny i rozdziały. Jak budować u czytelnika wrażenie, że wchodzi w „prawdziwy” świat.

Pierwsza sesja

Praca nad wybranym przez uczestnika zajęć fragmentem jego tekstu. Orientacja w planie na konstrukcję tekstu. Omówienie strategii pisarskiej (jak budować kolejne sceny, jak je ze sobą łączyć i czym dzielić). Znalezienie mocnych i słabych stron metody pisarskiej obranej przez uczestnika. Przyjrzenie się językowi narratora i językom bohaterów. Konkretne wskazówki i zadanie do wykonania przed kolejnymi zajęciami.

Druga sesja

Kompozycja scen i/lub rozdziałów. Próby rozpisania ich na inne sposoby. Metody dynamizowania lub zwalniania toku narracji. Sposoby na urealnianie świata przedstawionego. Indywidualne zadania domowe.

Trzecia sesja

Sprawdzenie, na ile zaproponowane metody okazały się skuteczne. Ćwiczenia w skreślaniu i eliminowaniu niepotrzebnych partii tekstu. Łączenie większych partii tekstu w jedną całość. Ćwiczenia kompozycyjne. Indywidualne zadania domowe.

Czwarta sesja

Konkretny bohater w akcji w świecie przedstawionym w dynamicznym rozwoju wydarzeń w jednym niedużym fragmencie tekstu. Doszlifowanie takiego fragmentu „modelowego”. Umiejscowienie tego fragmentu w planie powieści. Wskazówki do dalszej pracy.

NIEZBĘDNE MATERIAŁY: papier, długopis, mały kołonotatnik lub notatnik do zapisków

 

OPŁATY:
Całkowity koszt to 790 zł netto (971.70 zł brutto), płatne z góry na konto Maszyny.
Wystawiamy faktury  (w cenę kursu wliczony jest podatek vat 23%).
Chęć otrzymania faktury VAT należy zgłosić od razu po dokonaniu wpłaty na adres: maszyna@maszynadopisania.pl

Z osobami, które nie prowadzą działalności gospodarczej, zawieramy umowy, wzór umowy tutaj.  Można zapłacić w dwóch ratach.

IDEA BANK SARzetelna firma
35 1950 0001 2006 0797 6429 0002

Maszyna do Pisania
ul. Zbożowa 15/47
87-100 Toruń

TYTUŁEM: Proza dla zaawansowanych/Jacek Bierut

RABATY:

10% dla naszych Absolwentów
10% Bonus dla Przyjaciela (przy zapisie 2 lub więcej osób – dotyczy nowych kursantów)

Rabaty nie sumują się.


WARTO WIEDZIEĆ:

Na naszych kursach piszemy. To podstawa współpracy nauczyciela z uczniami. Pisarz jest pisarzem, jeśli pisze. Nie można nauczyć się pisania, słuchając „gadających głów”.
Nie ma żadnych ocen, stopni.
Wierzymy w rozwijający i motywujący wpływ konstruktywnej krytyki. Możesz się uczyć od nauczyciela, ale i od innych uczestników kursu. Nie ma lepszej szkoły, niż nauka na cudzych błędach. Po co masz wyważać otwarte drzwi?

ZAPRASZAMY!
Jeśli w ciągu 24 godzin, w dni robocze, nie otrzymacie Państwo odpowiedzi na swoje zapytanie, prosimy o kontakt telefoniczny 697 301 804.

Copyright © by Maszyna do Pisania
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, udostępnianie oraz wykorzystywanie bez zgody pomysłodawcy zabronione.

Tagi:
dla zaawansowanych, Jacek Bierut, kurs pisarski, Wrocław,

Opinie

MAURYCY NOWAKOWSKI

Jesienią ubiegłego roku ukończyłem kurs prozatorski pod okiem Jacka Bieruta w szkole Maszyna do pisania. To było bardzo potrzebne i pożyteczne doświadczenie. Uczyliśmy się między innymi dynamizowania dialogów, płynnego przechodzenia z jednej metody narracyjnej w drugą, bardzo dużo pracowaliśmy też na własnych tekstach. Nigdy nie jest tak, że człowiek wie i potrafi już wszystko, więc każde takie doświadczenie wzbogaca technikę. To był mój pierwszy kurs i już wiem, że na pewno nie ostatni :) Tymczasem Maszyna do pisania objęła patronatem moją najnowszą powieść – kryminał “Niezależność”, który ukaże się pod koniec lipca – w związku z tym doczekałem krótkiej prezentacji na stronie szkoły. Kilka szybkich pytań, kilka spontanicznych odpowiedzi.

CLOSE
CLOSE

FreshMail.pl