OD CIEKAWOŚCI ŚWIATA DO OPOWIEŚCI – weekendowy kurs pisania prozy dziecięcej

Agnieszka-Urbańska

Szczegóły kursu:

PROWADZENIE: Agnieszka Urbańska

PATRONAT: wydawnictwo adamada, które ufundowało upominki książkowe dla kursantów

 

 

 

MIEJSCE: Warszawa, Strych na Wróble ul. Chmielna 73b/15

LICZBA OSÓB: do 10 uczestników

WIEK UCZESTNIKÓW: 16+

TERMIN

weekend: 24-26 kwietnia 2020 r.

piątek: godz. 18:00-21:15

sobota: godz. 11:00- 15:00 (z przerwą podczas zajęć)

niedziela: godz. 11:00-15:00  (z przerwą podczas zajęć)

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem kursów.

Szanowni Państwo,

podczas  naszego wspólnego weekendu, który spędzimy na pracy nad prozą dziecięcą, opartą na moich twórczych doświadczeniach, napiszecie bajkę, opowiastkę lub szkic opowieści dla dzieci.

Program kursu:

Po pierwsze: dziecięcość literatury dla milusińskich. Jak nadać opowieści lekkość, wyposażyć ją w poczucie humoru, sprawić, żeby historia była dla małoletnich odbiorców atrakcyjna, interesująca, poruszająca.

Tytuł: co takiego musi w nim być, by przyciągał uwagę? Na przykład Best Seler i zagadka znikających warzyw Mikołaja Marceli, Krzysztofa Pączka droga do sławy Anny Onichimowskiej, Księżniczka Koronka i książę Hafcik Liliany Bardijewskiej, M jak dżem Agnieszki Tyszki, Noskawery Pawła Beręsewicza, Tapatiki Marty Tomaszewskiej.

Fabuła klasycznie, czyli początek, rozwinięcie, koniec. O konstruowaniu przemyślanych tekstów i roli planu (konspektu).

Bohaterowie: mali, wielcy, ludzcy, zwierzęcy. Skarpetki, kapcie, sztućce, warzywa, włos, kłębuszki kurzu, uczniowie szkoły podstawowej, wiking, krasnale i królewny. Jak w książce dla dzieci naszkicować postać literacką, by była wyrazista, barwna, sugestywna.

Autor wobec żywiołu języka – o doborze słów i budowaniu zdań. Od książki obrazkowej do powieści. Sposoby na malowanie nastrojów za pomocą słów. Różne oblicza językowe literatury dziecięcej: od elegancji wyrazów do dosadności i rubaszności (na przykład w stylu Davida Walliamsa i Jo Nesbø).

Energia do kwadratu – przegląd metod na stworzenie opowieści zabawnej, śmiesznej, pociesznej, przygodowej, takiej, która i rozbawi, i wzruszy. Dobry pomysł jako sedno tekstu literackiego adresowanego do dzieci (na przykładzie serii z Elfem Marcina Pałasza).

LEKTURY OBOWIĄZKOWE:

Simon Cheshire, Jak zostać pisarzem, Warszawa 2017
Ewa Świerżewska, Jarosław Mikołajewski, Co czytali sobie, kiedy byli mali, Warszawa 2014
Rafał Witek, Monika Hałucha, Tresura pióra, Warszawa 2017
Andrzej Zawada (red.), Jak zostać pisarzem. Pierwszy polski podręcznik dla autorów, Wrocław 2011

Zalecam także dwie książki autorstwa Barbary Kosmowskiej: Dziewczynkę z parku (Warszawa 2012) i Niezłe ziółko (Łódź 2017).

Niezbędne materiały: papier, długopis, laptop oraz….wielki apetyt na narrację, ogromna ochota na podróż wehikułem o nazwie „wyobraźnia”.

Cele kursu: napisanie bajki, opowiastki, szkicu opowieści dla dzieci. A także: radość czytania, radość tworzenia. Pozwolenie swojej wyobraźni na wybryki, czyli swobodną zabawę słowami, brzmieniami, rymem, językowymi skojarzeniami. Przypomnienie sobie jak wielką frajdą jest obcowanie z tekstami dla dzieci, zarówno prozą, jak i poezją.

Zapraszam, 

Agnieszka Urbańska

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
Kwalifikacja odbywa się wyłącznie na podstawie zgłoszenia chęci uczestnictwa w kursie na adres:
maszyna@maszynadopisania.pl
Po otrzymaniu potwierdzenia otwarcia kursu prosimy o dokonanie wpłaty i odesłanie potwierdzenia na adres:
maszyna@maszynadopisania.pl

Nie jest konieczne doświadczenie pisarskie ani wykształcenie zgodne z profilem.
Każdy może się zapisać i uczestniczyć w zajęciach.

OPŁATY:
Całkowity koszt to 897,90 zł brutto (tj. 730 zł netto + 23% VAT), płatne z góry na konto Maszyny, najpóźniej tydzień przed rozpoczęciem kursu.  Chęć płatności w dwóch ratach prosimy zgłaszać na adres: maszyna@maszynadopisania.pl
Wniesienie opłaty lub zadatku oznacza akceptację regulaminu.

Płatność z góry na konto Maszyny. Wystawiamy faktury vat, możliwość płatności w ratach. Z osobami, które nie prowadzą działalności gospodarczej zawieramy umowy, wzór umowy tutaj.
Chęć otrzymania faktury VAT należy zgłosić od razu po dokonaniu wpłaty na adres: maszyna@maszynadopisania.pl

IDEA BANK SA
35 1950 0001 2006 0797 6429 0002Rzetelna firma

Maszyna do Pisania
ul. Zbożowa 15/47
87-100 Toruń

TYTUŁEM: proza dziecięca – kurs weekendowy

RABATY:

10% dla naszych Absolwentów
10% Bonus dla Przyjaciela (przy zapisie 2 lub więcej osób – dotyczy nowych kursantów)

Rabaty nie sumują się.

WARTO WIEDZIEĆ:
Na naszych kursach piszemy. To podstawa współpracy nauczyciela z uczniami. Pisarz jest pisarzem, jeśli pisze. Nie można nauczyć się pisania, słuchając „gadających głów”.
Nie ma żadnych ocen, stopni.
Wierzymy w rozwijający i motywujący wpływ konstruktywnej krytyki. Możesz się uczyć od nauczyciela, ale i od innych uczestników kursu. Nie ma lepszej szkoły, niż nauka na cudzych błędach. Po co masz wyważać otwarte drzwi?

ZAPRASZAMY!
Jeśli w ciągu 24 godzin, w dni robocze, nie otrzymacie Państwo odpowiedzi na swoje zapytanie, prosimy o kontakt telefoniczny 697 301 804.

Copyright © by Maszyna do Pisania
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, udostępnianie oraz wykorzystywanie bez zgody pomysłodawcy zabronione.

 

Tagi:
Agnieszka Urbańska, jak napisać bajkę, kurs w Warszawie, proza dziecięca,

Opinie

I oto jest. Piękna, ciężka, pachnąca farbą drukarską i zachwycająca kolorami. Moja wymarzona, wymyślona i wyśniona – książka. Twórcza praca zespołu niezwykłych ludzi.

Długie dni wczytywania się w historię ludzi i regionu, godziny rozmów z osobami którym „gdzieś kiedyś babcia opowiadała”, chwile zwątpienia „czy się uda?” i wreszcie minuty wyczekiwania. Czas odmierzany powstawaniem tej pierwszej w życiu książki wydaje się złożony tylko z wyobraźni , twórczego napędu, zwątpienia, tęsknoty i wielkiej euforii.

„Maszynie” chciałabym serdecznie podziękować. To kurs u pani Agnieszki z „Prozy dziecięcej” pozwolił „połapać” moją wyobraźnię w sieć zrozumiałych dla odbiorca myśli, powiązał „Baśnią Powiązani, w Baśni zaczytani” cienką złota nicią sztuki pisania.

Dziękuję Katarzyna Kępińska

CLOSE
CLOSE

FreshMail.pl