Redaktor online. Jak nie pisać nudnych tekstów – kurs z Renatą Gluzą

RenataGluza_fotka
  • Renata Gluza
  • ONLINE
  • cena: 580 zł
  • rabat 10% dla naszych absolwentów
  • grupa: do 12 osób osób

Szczegóły kursu:

KURS ONLINE

PROWADZENIE: Renata Gluza 

LICZBA OSÓB: do 12 uczestników

WIEK UCZESTNIKA: 18+


TERMIN KURSU W TRAKCIE USTALANIA (2023 rok)

 

CZAS TRWANIA

kurs jednodniowy

4 – 5 osób godz.10:00 – 14:00

6-12 osób godz. 10:00 – 17:00

 

Uff, napracowałeś się jako autor, z dumą publikujesz tekst na stronie czy rozsyłasz do mediów – a tekst się nie klika, nikt go nie cytuje, nikt nie wykorzystuje… znasz to uczucie? Jeśli tak, ten kurs jest dla Ciebie. Jeśli jeszcze nie – ten kurs nauczy Cię, jak uniknąć podobnej sytuacji.

Nikt nie lubi czytać tekstów, których nie rozumie, które go nie wciągają, z których niewiele się dowiaduje. Takie materiały zazwyczaj oceniamy krótko: “ale nudny…”. Lecz to jest słowo-wytrych, bo pod tym określeniem kryje się wiele więcej niż sam temat. To także język, styl, kompozycja, pomysł – wiele elementów, o których autor powinien pamiętać.

Kurs “Redaktor online” przeznaczony dla osób piszących i redagujących teksty do internetu: do serwisów branżowych, na strony firmowe, na autorskie blogi czy informacje. Każdy materiał może być ciekawy dla odbiorcy, jeśli tylko autor jest świadomy, jakich błędów unikać. Nawet najbardziej fachowy materiał może być porywający, jeśli się wie, jak go “sprzedać” w sieci. I to bynajmniej nie za pomocą algorytmów, tylko dobrego warsztatu pisania i redagowania.
Bo oprócz etapu pisania, jest jeszcze etap redakcji – tego też będziemy się uczyć. Bez redakcji nie ma dobrego tekstu. To ona sprawia, że czytelnik nie dostanie tekstu, który oceni jako nudny.

DLA KOGO JEST TEN KURS?

Kurs przeznaczony jest dla osób, które już piszą teksty na potrzeby blogów, mediów, serwisów internetowych, stron korporacyjnych, ale także autorów informacji prasowych czy tekstów eksperckich – i które czują, że przydałby się im dobry redaktor, ale muszą liczyć na siebie.

PROGRAM KURSU

Kurs składa się z części teoretycznej i praktycznej. Dotyczy tekstów o charakterze informacyjnym, publicystycznym, wizerunkowym, fachowych czy eksperckich pisanych do mediów, na strony internetowe, branżowe, na blogi (nie dotyczy tekstów literackich).

Program dostosowany jest do danej grupy: część ćwiczeń przygotowanych jest na podstawie autorskich tekstów uczestników kursu.

Moduły warsztatów:
– cel i target testu
– temat, czyli jak uniknąć wrażenia nudnego tekstu
– elementy wejścia do testu
– język i styl
– podstawy redagowania
– czym się różni temat od konspektu
– promocja tekstu, czyli podstawy SEO.

DODATKOWO

– poznasz zasady redagowania materiałów już napisanych
– dowiesz się, jakich błędów nie popełnić, by Twoja praca nie poszła na marne
– zrozumiesz, że autor jest ważny, ale czytelnik ważniejszy.

CELE KURSU

– jak minimalizować “efekt spamu”
– jak tworzyć testy merytoryczne, ciekawie napisane
– jak przyciągnąć i utrzymać uwagę czytelnika
– jakich błędów więcej nie popełniać.

Każdy uczestnik proszony jest o przesłanie przed warsztatami 2-3 swoich tekstów bądź tekstów, z jakimi ma do czynienia w pracy (w pliku pozwalającym na edycję tekstu) na adres: maszyna@maszynadopisania.pl  do dnia 23 listopada.

Pomoże to w lepszym dopasowaniu części warsztatowej kursu do konkretnych potrzeb uczestników i uczestniczek.

WYPEŁNIJ ANKIETĘ
Ankieta pomoże prowadzącej przygotować kurs pod indywidualne potrzeby uczestników. Wypełnioną ankietę prześlij na adres maszyna@maszynadopisania.pl
POBIERZ ANKIETĘ >>

WYSTAWIAMY ZAŚWIADCZENIE UCZESTNICTWA W KURSIE

 

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

OPŁATY:

Całkowity koszt: 580 zł brutto (tj. 471,54 zł netto + 23% VAT) płatne z góry na konto Maszyny.

Wniesienie opłaty lub zadatku oznacza akceptację regulaminu.

Chęć otrzymania faktury VAT należy zgłosić przy zapisie na kurs.

ZAPISZ SIĘ

 

DANE DO WPŁATY:

Bank Pekao S.A.
35 1950 0001 2006 0797 6429 0002Rzetelna firma
Maszyna do Pisania
ul. Zbożowa 15/47
87-100 Toruń

TYTUŁEM: Redaktor online/Renata Gluza

UWAGA! Opłatę za kurs prosimy uiścić dopiero po otrzymaniu informacji e-mailowej o zebraniu się grupy.

RABATY:

10% dla naszych Absolwentów
10% Bonus dla Przyjaciela (przy zapisie 2 lub więcej osób – dotyczy nowych kursantów)
20% z Kartą Absolwenta UMK

Rabaty nie sumują się.

KURS ONLINE W MASZYNIE DO PISANIA TO

– dostęp do prywatnego, wirtualnego pokoju konferencyjnego z numerem ID, który zapewnia udział w kursie tylko Uczestnikom,
– możliwość swobodnej dyskusji, dzielenia się tekstami przygotowanymi podczas kursu, swobodnego przesyłania materiałów na czacie,
– możliwość uczestniczenia w kursie z dowolnego miejsca, choć najlepiej z ulubionego fotela z dobrą kawą/herbatą pod ręką.

NIEZBĘDNE MATERIAŁY:
dostęp do internetu
laptop lub komputer stacjonarny z kamerą, ew. telefon, głowa pełna pomysłów i chęć do pracy twórczej.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA >>

 


WARTO WIEDZIEĆ:

Na naszych kursach piszemy i wykonujemy ćwiczenia praktyczne. To podstawa współpracy nauczyciela z uczniami. Nie można nauczyć się pisania, słuchając „gadających głów”.
Nie ma żadnych ocen, stopni.
Wierzymy w rozwijający i motywujący wpływ konstruktywnej krytyki. Możesz się uczyć od nauczyciela, ale i od innych uczestników kursu. Nie ma lepszej szkoły, niż nauka na cudzych błędach. Po co masz wyważać otwarte drzwi?

ZAPRASZAMY!
Jeśli w ciągu 24 godzin, w dni robocze, nie otrzymacie Państwo odpowiedzi na swoje zapytanie, prosimy o kontakt telefoniczny 697 301 804.

Copyright © by Maszyna do Pisania
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, udostępnianie oraz wykorzystywanie bez zgody pomysłodawcy zabronione.

TAGI:

Myśl jak redaktor, Renata Gluza,

 

Opinie

Spotkanie z Renatą Gluzą, w ramach warsztatów Maszyny do pisania, to podróż w świat redaktora, który dla wielu jest tak tajemniczy, jak praca naukowca w elektrowni atomowej.

Dlaczego klikam w te, a nie inne tytuły?

Dlaczego klikniesz w tytuł “Złodzieje ukradli złoty sedes o wartości 1 mln funtów”? A zainteresuje ciebie nagłówek – “Internetowe aukcje dzieł sztuki – jak rozpocząć przygodę z kolekcjonowaniem?” Albo “Morsowanie i redakcja czyli pierwszy krok do piekła”? Jeżeli kliknąłeś na choć jeden z nich – zapisuj się na kurs do Renaty Gluzy.

Jak zostać redaktorem?

Doświadczona redaktorka, w przystępnej formie, prezentuje warsztat redaktorski. Jestem przekonany, że w dobie zalewającej nas treści wątpliwej jakości, osoba która na redakcji zjadła zęby jest w stanie wychować redaktorów myślących, a nie patrzących przez pryzmat SEO i trendów.

Pisz, pisz i… pisz.

Kilkugodzinne spotkanie to przede wszystkim ćwiczenia praktyczne. Pisanie i redakcja – redakcja i pisanie tak, by po warsztatach z Rentą Gluzą nie pisać “skutecznie” w każdym możliwym miejscu. Starać się unikać “dynamicznie” oraz nie ranić oczu (i uszu) “prawie” najlepszymi i najgorszymi połączeniami słownymi.

Jak zarabiać na pisaniu?

Jest również SEO, plany ramowe kolejnych naszych wypocin i znów praktyka tak bardzo potrzebna przy tworzeniu angażujących treści. Treści takich, które angażują i zarabiają. Może nie tyle, ile Kuba Wojewódzki czy anestezjolog w szpitalu w Warszawie, ale jednak. Jak zarabiać na pisaniu? Dzwoń do Renaty Gluzy!

Choć  warsztaty w “Maszynie do pisania” nie należą do najtańszych,  to warto zainwestować pieniądze właśnie tutaj.

Zapisz się na zajęcia z Renatą Gluzą.

– Tomasz Albecki –

CLOSE
CLOSE