Scenopis dla wytrwałych. Stwórz mapę drogową własnej fabuły z Robertem Małeckim – kurs online 5.11 – 3.12

Robert Małecki fot. Zuza Krajewska Warsaw Creatives
  • Zuza Krajewska Warsaw Creatives
  • Robert Małecki
  • ONLINE
  • czas trwania: 5 tyg.
  • cena: 1390 zł
  • rabat 10% dla naszych absolwentów
  • grupa: 8 osób

Szczegóły kursu:

KURS ONLINE

PROWADZĄCY: Robert Małecki 

 

LICZBA OSÓB: do 8 uczestników. 

WIEK UCZESTNIKÓW: 18+

TERMIN KURSU:

LISTOPAD/GRUDZIEŃ 2022

soboty: 5, 12, 19 listopada oraz  3 grudnia, godz. 10.00 – 13.15 (z przerwą)

ZAPISZ SIĘ

CZAS TRWANIA KURSU: 5 tygodni. Kurs składa się z 4 sesji online i 1 sesji wideo
WYSTAWIAMY ZAŚWIADCZENIE UCZESTNICTWA W KURSIE.

Dla kogo ten kurs?

Dla osób, które układają fabułę w głowie, ale nie bardzo wiedzą, jak powinny się do tego zabrać i/lub mają kłopot z oceną jakości i wiarygodności stworzonej przez siebie opowieści gatunkowej.

Dokumenty do aplikacji:

– skrót/opis fabuły powieści (max. 2000 znaków ze spacjami prosimy przesłać, do dnia 22.10,  na adres: maszyna@maszynadopisania.pl). O przyjęciu do grupy decyduje nauczyciel.

– przeczytanie powieści „Hipotermia” Arnaldura Indridasona, gotowość do obejrzenia (w przerwach między zajęciami) kilku filmów i wybranych odcinków seriali

Trzeba mieć ze sobą:

Tonę motywacji i dobrego humoru, a także kartkę i długopis lub laptop/komputer

OPIS KURSU

Kurs powstał z myślą o tym, by każdy z uczestników zmierzył się z tworzeniem scenopisu powieści i ukończył go w trakcie zajęć. To zmotywuje Cię do pracy i sprawi, że świadome pisanie okaże się pasjonującą przygodą, którą będziesz miała/miał na wyciągnięcie ręki. Zyskasz mapę drogową, która poprowadzi Twoją fabułę od startu do mety.

Czy to na pewno się uda?

Tak, ponieważ moim celem jest rezygnacja z zagadnień czysto teoretycznych na rzecz praktyki. Nauczę Cię odkrywać i rozumieć wszystkie mechanizmy, które sprawiają, że powieść trzyma czytelnika za gardło. Po co? Żeby zastosować je w pracy nad Twoją powieścią. Wspólnie zajrzymy więc pod podszewkę fabularnej powieści Arnaldura Indridasona („Hipotermia”) oraz wybranych filmów (m.in. „Ścigany”, „Ludzie honoru”) i odcinków seriali („Forbrydelsen”). Będziemy analizowali konstrukcje fabularne opowieści, żebyś mogła/mógł wytrwale pracować nad scenopisem, który ukończysz na ostatnich zajęciach.

Gwarantuję też, że po każdej części pracy nad swoim scenopisem otrzymasz szczegółowy feedback.

WARSZTATY podzielimy na pięć sesji:

Sesja I – MATERIAŁ WIDEO – nagrałem dla Ciebie wprowadzenie do zagadnień fabularnych i pracy ze scenopisem. Prezentuję i omawiam to narzędzie. Zadaję pracę domową, wymagającą zastanowienia, więc nie odkładaj oglądania materiału na ostatnią chwilę.

Sesja II – KRYTYCZNA ANALIZA WYBRANEJ KSIĄŻKI – jak piszą najlepsi, jakie chwyty stosują i w jakim celu to robią, czyli Arnaldur Indridason i jego „Hipotermia”.

Praca nad Twoim scenopisem.

Sesje III i V – KRYTYCZNA ANALIZA WYBRANYCH FILMÓW I ODCINKÓW SERIALI – analiza mocnych i słabych punktów intrygi, weryfikacja motywacji protagonisty, tło fabularne, tło społeczne, niezbędny research, jak i kiedy stosować clifhangery i twisty, czym jest koda zamykająca rozdział i dlaczego ostatnie zdanie w rozdziale ma znaczenie, świat rzeczywisty a powieściowy (różnice i elementy wspólne), wpływ konstrukcji na tempo opowieści, jak i kiedy przyspieszać rozwój wydarzeń fabularnych.

Praca nad scenopisami.

ZAPISZ SIĘ

 

COPYRIGHT
Materiały udostępnione w trakcie kursu są jedynie pomocą naukową dla uczestników kursu.
Programy oraz ćwiczenia są autorskimi programami nauczycieli prowadzących. Nie mogą być publicznie wykorzystane, kopiowane w całości, ani we fragmentach (zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
Kwalifikacja odbywa się wyłącznie na podstawie zgłoszenia chęci uczestnictwa w kursie na adres:
maszyna@maszynadopisania.pl
Po otrzymaniu potwierdzenia otwarcia kursu prosimy o dokonanie wpłaty i odesłanie potwierdzenia na adres: maszyna@maszynadopisania.pl

Nie jest konieczne doświadczenie pisarskie ani wykształcenie zgodne z profilem.
Każdy może się zapisać i uczestniczyć w zajęciach.

OPŁATY:
Całkowity koszt to 1390 brutto (tj. 1130,08 zł netto + 23% VAT)
Płatności zgodnie z naszym regulaminem pkt. 24-27.

Wniesienie opłaty lub zadatku oznacza akceptację regulaminu.
Chęć otrzymania faktury VAT należy zgłosić przy zapisie na kurs.

Jeśli chcesz zapłacić w ratach, napisz wiadomość na adres: maszyna@maszynadopisania.pl

DANE DO WPŁATY:

Bank Pekao S.A.
35 1950 0001 2006 0797 6429 0002

Maszyna do Pisania
ul. Zbożowa 15/47
87-100 Toruń

TYTUŁEM: Scenopis dla wytrwałych/Robert Małecki

RABATY:


10% dla naszych Absolwentów
10% Bonus dla Przyjaciela (przy zapisie 2 lub więcej osób – dotyczy nowych kursantów)

Rabaty nie sumują się.

 

KURS ONLINE W MASZYNIE DO PISANIA TO: 

– dostęp do prywatnego, wirtualnego pokoju konferencyjnego z numerem ID, który zapewnia udział w kursie tylko Uczestnikom,
– możliwość swobodnej dyskusji, dzielenia się tekstami przygotowanymi podczas kursu, swobodnego przesyłania materiałów na czacie,
– możliwość uczestniczenia w kursie z dowolnego miejsca, choć najlepiej z ulubionego fotela z dobrą kawą/herbatą pod ręką.

NIEZBĘDNE MATERIAŁY:
dostęp do internetu
laptop lub komputer stacjonarny z kamerą, ew. telefon, głowa pełna pomysłów i chęć do pracy twórczej.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA >>

 


 

WARTO WIEDZIEĆ:
Na naszych kursach piszemy. To podstawa współpracy nauczyciela z uczniami. Pisarz jest pisarzem, jeśli pisze. Nie można nauczyć się pisania, słuchając „gadających głów”.
Nie ma żadnych ocen, stopni.
Wierzymy w rozwijający i motywujący wpływ konstruktywnej krytyki. Możesz się uczyć od nauczyciela, ale i od innych uczestników kursu. Nie ma lepszej szkoły, niż nauka na cudzych błędach. Po co masz wyważać otwarte drzwi?

ZAPRASZAMY!
Jeśli w ciągu 24 godzin, w dni robocze, nie otrzymacie Państwo odpowiedzi na swoje zapytanie, prosimy o kontakt telefoniczny 697 301 804.

Copyright © by Maszyna do Pisania
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, udostępnianie oraz wykorzystywanie bez zgody pomysłodawcy zabronione.

Tagi:
kurs pisarski online, podstawy pisania, Robert Małecki,

Opinie

Kapitalna sprawa. Brałem udział w kursie “Podstawy pisania” z Robertem Małeckim w wersji on-line. Cztery sesje pełne wiedzy, detali, które robią różnicę, a także ciekawostek i wskazówek. Model szkolenia z grupą bardzo się sprawdza, wszyscy się razem mobilizowali i pozytywnie nakręcali na prywatnej grupie na FB. Deadliny robią robotę ;). Bardzo fajne zadania domowe i bardzo wartościowe uwagi od Roberta do tego, co powstawało na bieżąco. Po czterech sesjach z prowadzącym mogę śmiało powiedzieć, że w tej roli jest równie dobry, co w pisaniu kryminałów :). Jeśli czas pozwoli, widzimy się jesienią na kursie dla średniozaawansowanych :).

Marcin Tadus

CLOSE
CLOSE