OD CIEKAWOŚCI ŚWIATA DO OPOWIEŚCI poziom II – weekendowy kurs pisania prozy dziecięcej dla zaawansowanych

Zdjęcie Marleny 3 (5)

Szczegóły kursu:

PROWADZENIE: Agnieszka Urbańska

MIEJSCE: Warszawa, Strych na Wróble ul. Chmielna 73b/15

LICZBA OSÓB: do 10 uczestników

WIEK UCZESTNIKÓW: 16+

TERMIN

weekend : 15-17 maja 2020 r.

piątek: godz. 18:00-21:15

sobota: godz. 11:00- 15:00 (z przerwą podczas zajęć)

niedziela: godz. 11:00-15:00  (z przerwą podczas zajęć)

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem kursów.

O przyjęciu na kurs decyduje nauczycielka na podstawie tekstu bajki/baśni/opowieści lub pomysłu na tekst, nad którym chciałbyś/chciałabyś pracować podczas kursu. Prosimy o  przesłanie tekstu najpóźniej do dnia do dnia 5 maja na adres maszyna@maszynadopisania.pl

O KURSIE

Gadające obierki ziemniaczane? A jakże!
Wilk z zapaleniem wyrostka robaczkowego, kapeć w SPA, królestwo w paczce pocztowej, ślad po gorącym żelazku, pozostawiony na tkaninie, w roli napęczniałego atlety – takie skrzydlate pomysły tylko w literaturze dla dzieci.
A Ty chcesz szybować w przestworzach, pisząc teksty dla milusińskich? Oderwać się od ziemi, szarości, zwyczajności, przyziemności?  

Wierzę, że tak i zapraszam na kurs pisania prozy dziecięcej dla zaawansowanych. Wiosną, w Warszawie, na Strychu na Wróble – miejscu magicznym i klimatycznym. Będziemy ćwiczyć dialogi, kompozycję, pracować nad postaciami. W twórczym kociołku powstanie niejedno literackie danie. Smaczne, estetyczne, dobrze doprawione. 

To co? Oby do wiosny, Panie i Panowie. Oby do wiosny! 

Agnieszka Urbańska

 

PROGRAM KURSU

  1. Analiza tego, co już powstało: próbek, fragmentów, całych tekstów. Punktem wyjścia będą wypisane przez Kursantów mocne i słabe – ich zdaniem – strony tych historii. Będzie też rozmowa o tym, co sprawia najwięcej trudności podczas pisania, a co uskrzydla, budzi sympatię, entuzjazm, pasjonuje, zachwyca.
  2. Język, język, język – jak osiągnąć stylistyczną harmonię, czyli o konwencjach gatunkowych i słowach.
  3. Co zrobić, by opowieść była charakterystyczna, jakaś, stylowa, wyrazista? Jakimi środkami wykreować nastrój? Jak przyśpieszać tempo narracji, jak je spowalniać?
  4. Ćwiczenia z budowania fabuł, z tworzenia osi fabularnych, z układania wątków.
  5. Ćwiczenia z kreowania postaci literackich, takich, bez których literatura dziecięca nie może się obyć: sugestywnych, zabawnych, czasem wzruszających, czasem irytujących, głodnych przygód, ciekawych świata.
  6. Dialogi, czyli o rozmowach, które nie nudzą i nie są tak zwaną drętwą mową.

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
O przyjęciu na kurs decyduje nauczycielka na podstawie tekstu bajki/baśni/opowieści lub pomysłu na tekst, nad którym chciałbyś/chciałabyś pracować podczas kursu. Prosimy o  przesłanie tekstu najpóźniej do dnia do dnia 5 maja na adres maszyna@maszynadopisania.pl

Po otrzymaniu potwierdzenia otwarcia kursu prosimy o dokonanie wpłaty i odesłanie potwierdzenia na adres: maszyna@maszynadopisania.pl

Nie jest konieczne doświadczenie pisarskie ani wykształcenie zgodne z profilem.
Każdy może się zapisać i uczestniczyć w zajęciach.

OPŁATY:
Całkowity koszt to 897,90 zł brutto (tj. 730 zł netto + 23% VAT), płatne z góry na konto Maszyny, najpóźniej tydzień przed rozpoczęciem kursu.  Chęć płatności w dwóch ratach prosimy zgłaszać na adres: maszyna@maszynadopisania.pl
Wniesienie opłaty lub zadatku oznacza akceptację regulaminu.

Płatność z góry na konto Maszyny. Wystawiamy faktury vat, możliwość płatności w ratach. Z osobami, które nie prowadzą działalności gospodarczej zawieramy umowy, wzór umowy tutaj.
Chęć otrzymania faktury VAT należy zgłosić od razu po dokonaniu wpłaty na adres: maszyna@maszynadopisania.pl

IDEA BANK SA
35 1950 0001 2006 0797 6429 0002Rzetelna firma

Maszyna do Pisania
ul. Zbożowa 15/47
87-100 Toruń

TYTUŁEM: proza dziecięca poziom II – kurs weekendowy

RABATY:

10% dla naszych Absolwentów
10% Bonus dla Przyjaciela (przy zapisie 2 lub więcej osób – dotyczy nowych kursantów)

Rabaty nie sumują się.

WARTO WIEDZIEĆ:
Na naszych kursach piszemy. To podstawa współpracy nauczyciela z uczniami. Pisarz jest pisarzem, jeśli pisze. Nie można nauczyć się pisania, słuchając „gadających głów”.
Nie ma żadnych ocen, stopni.
Wierzymy w rozwijający i motywujący wpływ konstruktywnej krytyki. Możesz się uczyć od nauczyciela, ale i od innych uczestników kursu. Nie ma lepszej szkoły, niż nauka na cudzych błędach. Po co masz wyważać otwarte drzwi?

ZAPRASZAMY!
Jeśli w ciągu 24 godzin, w dni robocze, nie otrzymacie Państwo odpowiedzi na swoje zapytanie, prosimy o kontakt telefoniczny 697 301 804.

Copyright © by Maszyna do Pisania
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, udostępnianie oraz wykorzystywanie bez zgody pomysłodawcy zabronione.

 

Tagi:
Agnieszka Urbańska, jak napisać bajkę, kurs pisania, proza dziecięca,CLOSE
CLOSE

FreshMail.pl