Jak kłamać jeszcze lepiej i skuteczniej, czyli zaawansowany kurs pisania opowiadania kryminalnego

MARTA GUZOWSKA

Szczegóły kursu:

Patronami kursu są Magazyn literacko-kryminalny POCISK oraz portal www.czytamykryminaly.pl, którzy ufundowali upominki książkowe dla kursantów.

 

 

 

PROWADZĄCA: MARTA GUZOWSKA

(fot. Krzysztof Opaliński)

ZAPRASZAMY JESIENIĄ
TERMIN KURSU W TRAKCIE USTALANIA

MIEJSCE: Warszawa, Strych na Wróble ul. Chmielna 73b/15

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem kursów.

LICZBA OSÓB: maksymalnie 10 uczestników

MINIMALNY WIEK UCZESTNIKA: 18 lat

Kurs jest przeznaczony dla uczestników kursu pisania opowiadania kryminalnego na poziomie podstawowym lub mają doświadczenie pisarskie i gotowy szkic lub opowiadanie kryminalne, nad którym chcieliby pracować.
Na kursie omawiać będziemy zaawansowane techniki konstrukcji akcji oraz bohatera, a także opowiadania przedstawione przez uczestników. Większość czasu spędzimy jednak na przeglądaniu stworzonych przez Was opowiadań i doprowadzeniu ich do formy nadającej się do publikacji.

UWAGA: warunkiem uczestnictwa w kursie jest przesłanie do 4 października 2019 r.  opowiadania kryminalnego (nie musi być perfekcyjne, może być także forma szkicowa, ale z wyraźnie zarysowaną akcją i bohaterami) o objętości do 30 tys. znaków znormalizowano maszynopisu (1800 znaków na stronie, w tym spacje i znaki interpunkcyjne, podwójny odstęp między wierszami).

Uczestnicy kursu powinni przesłać opowiadania na adres: maszyna@maszynadopisania.pl ze zgodą na udostępnienie ich prowadzącej, oraz pozostałym uczestnikom kursu.

SESJA 1:
Konstrukcja 2.0.

Podczas tej sesji omówimy zaawansowane elementy konstrukcyjne, które mogą być wykorzystane przy pisaniu opowiadania kryminalnego, takie jak m.in. red herring, MacGuffin. Skupimy się też na elementach opowiadań: mocnym początku, zaskakującym końcu oraz konstrukcji poszczególnych scen.

SESJA 2:
Bohater 2.0.

Sesję tę poświęcimy zaawansowanym technikom tworzenia bohatera tak, aby przypominał człowieka z krwi i kości, a nie kartkę papieru. Sporo uwagi poświęcimy też pisaniu dialogów oraz analizie dialogów w napisanych przez uczestników opowiadaniach.

SESJA 3:
Poświęcimy ją pracy nad pozostałymi elementami opowiadań przedstawionych przez uczestników. Porozmawiamy też o pisaniu tekstów na konkretną ilość znaków (ograniczenie liczby znaków jest warunkiem uczestnictwa we wszystkich konkursach na opowiadanie).

 

CELE KURSU:
Poznanie zaawansowanych technik pisarskich oraz praca nad konkretnymi opowiadaniami przedstawionymi przez uczestników.

NIEZBĘDNE MATERIAŁY, KTÓRE MUSI MIEĆ ZE SOBĄ KURSANT:

Papier (najlepiej pojedyncze arkusze) oraz długopisy.

Wydrukowany tekst opowiadania, nad którym uczestnik chce pracować.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
Kwalifikacja odbywa się na podstawie przesłanego opowiadania kryminalnego na adres: maszyna@maszynadopisania.pl
Po otrzymaniu potwierdzenia otwarcia kursu prosimy o dokonanie wpłaty i odesłanie potwierdzenia na adres: maszyna@maszynadopisania.pl

OPŁATY:
Całkowity koszt to 790 zł netto (971.70 zł brutto), płatne z góry na konto Maszyny.
Wystawiamy faktury VAT. Z osobami, które nie prowadzą działalności gospodarczej zawieramy umowy, wzór umowy tutaj. W cenę wliczony jest podatek VAT 23%.
Chęć otrzymania faktury VAT należy zgłosić od razu po dokonaniu wpłaty na adres: maszyna@maszynadopisania.pl

RABAT:  10% dla naszych Absolwentów

IDEA BANK SA
35 1950 0001 2006 0797 6429 0002

Maszyna do Pisania
ul. Zbożowa 15/47
87-100 Toruń

TYTUŁEM: opowiadanie kryminalne dla zaawansowanych/Marta Guzowska

 


 

WARTO WIEDZIEĆ:
Na naszych kursach piszemy. To podstawa współpracy nauczyciela z uczniami. Pisarz jest pisarzem, jeśli pisze. Nie można nauczyć się pisania, słuchając „gadających głów”.
Nie ma żadnych ocen, stopni.
Wierzymy w rozwijający i motywujący wpływ konstruktywnej krytyki. Możesz się uczyć od nauczyciela, ale i od innych uczestników kursu. Nie ma lepszej szkoły, niż nauka na cudzych błędach. Po co masz wyważać otwarte drzwi?

ZAPRASZAMY!
Jeśli w ciągu 24 godzin, w dni robocze, nie otrzymacie Państwo odpowiedzi na swoje zapytanie, prosimy o kontakt telefoniczny 697 301 804.

Copyright © by Maszyna do Pisania
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, udostępnianie oraz wykorzystywanie bez zgody pomysłodawcy zabronione.

Tagi:
kurs pisarski, Marta Guzowska, opowiadanie,

Opinie

Za mną weekendowy kurs opowiadania kryminalnego. Jestem pod wrażeniem pracy, jaką udało nam się wykonać dzięki zaangażowaniu Marty Guzowskiej, która nie dość, że znakomicie pisze, to na dodatek jest wspaniałym pedagogiem. Zmobilizowała nas do kreatywnego uczestnictwa, ucząc zastosowania narzędzi warsztatowych na „żywych organizmach”, jakimi były nasze opowiadania.
To były rewelacyjne zajęcia! Podziękowania dla Maszyny za ich zorganizowanie!

Joanna

CLOSE
CLOSE

FreshMail.pl