Małgorzata Warda

Małgorzata Warda

Małgorzata Warda

Autorka literatury obyczajowej, z wykształcenia rzeźbiarka. Dwukrotnie nominowana do nagrody głównej Festiwalu Literatury Kobiet, w roku 2013 otrzymała nagrodę za powieść o tematyce wykluczenia, a w 2016 roku odebrała Grand Prix dla najlepszej powieści napisanej przez kobietę za „Najpiękniejszą na niebie”.

W 2015 zadebiutowała jako pisarka dla młodzieży, zdobywając za swoją pierwszą młodzieżową powieść prestiżową nagrodę IBBY. Za tę samą powieść otrzymała też międzynarodowe wyróżnienie literackie White Ravens 2016. Powieść „5 sekund do Io” znalazła się wśród książek roku 2016 polecanych przez Internationale Jugendbibliothek, International Youth Library, a jej obszerny fragment trafił do podręcznika do języka polskiego, dla klasy 7.

Pod koniec 2019 roku ukazała się jej  powieść dla dzieci w wieku 8-13 lat “Sylwia i planeta trzech słońc”. Co sądzą o tej książce czytelnicy? :

“Sylwia i planeta trzech słońc” autorstwa Małgorzaty Wardy to magicznie kolorowa historia, która wykorzystując elementy współczesnego, cyfrowego świata, rozbudzi u młodego czytelnika wyobraźnię i wciągnie w niesamowitą przygodę. Zachwyciły mnie opisy, zachwyciły magiczne miejsca, a czytając widziałam krajobrazy z gry i niesamowicie barwne obrazki w mojej głowie. Nie jest to jednak wesoła opowieść o dziewczynce, którą wciągnęła wirtualna rzeczywistość- jest to historia ze wspaniałym, ważnym i mądrym przekazem. Małgorzata Warda aby trafić do dzieci wychowanych w dobie internetu, gier i smartfonów sięga po to, co jest młodemu czytelnikowi najbliższe i buduje historię w taki sposób, aby zwrócić uwagę na przeżywanie przez dziecko śmierci bliskiej osoby. Autorka bardzo umiejętnie pokazuje emocje Sylwii, oraz przedstawia to, co w tym samym czasie dzieje się z jej mamą. Temat jest bardzo trudny, natomiast uważam, że sposób, w jaki autorka przedstawia go w tej książce jest dobrany perfekcyjnie dla dziecka w wieku 8-13lat.
Zdecydowanie polecam, ponieważ uważam, że książka łącząca przygodę, rozwijająca wyobraźnię i do tego poruszająca ważne tematy jest zawsze wartościową literaturą. “[www.lubimyczytać.pl auor: MAGICAL_BOOKCASE]

Autorka ma w swoim dorobku artystycznym również teksty piosenek.

Fot. Ania Pińkowska

Małgorzata Warda prowadzi w Maszynie kursy online:

 

“Podstawy pisania” – zobacz program >>

“Wywróć świat do góry nogami – napisz powieść” kurs dla średniozaawansowanych – zobacz program >>

“Chcesz. Potrafisz. Napisz” (poziom III) – zobacz program >>

 

Jak zacząć pisać swoją pierwszą książkę – kurs pisania dla młodzieży (12-15 lat) – zobacz program >>>

 

Napisała:

CLOSE
CLOSE