Joanna, Dąbrowa Leśna

Joanna, Dąbrowa Leśna

Mam za sobą miesiące wytężonej pracy i odkrywania nowych lądów warsztatowych i każdemu – kto chciałby doskonalić swoje pisanie – gorąco polecam „maraton” z Aliną Krzywiec.

Na kurs Praca nad powieścią trafiłam po długim namyśle… i po napisaniu obszernych fragmentów tekstu, które przypominały kawałki układanki, szukające konkretnego miejsca. Z głową nabitą pytaniami poszłam na pierwsze spotkanie z Aliną, która najpierw wysłuchała mojej koncepcji treści i bohaterów, a potem poprzez długą i rzeczową rozmowę, pełną merytorycznych, technicznych uwag naprowadzała mnie na znalezienie nowych rozwiązań fabularnych, na wzbogacenie postaci. Przez wiele miesięcy otwierała mi oczy na tajniki prowadzenia narracji i konstrukcji całości tak, aby zaintrygować czytelnika.

Najważniejszym – dla mnie – aspektem wspólnej pracy było to, że Alina nigdy nie ingerowała w powstający tekst poprzez proste, bezpośrednie wskazówki i autorytarne „trzeba to zrobić tak i tak”, natomiast z ogromnym wyczuciem i wiedzą doprowadzała mnie do samodzielnego dochodzenia do sposobu, żeby pisana przeze mnie powieść nabrała tempa, a jej bohaterowie byli postaciami charakterologicznie pełniejszymi.

Po kursie moje pisanie stało się bardziej świadome, a nie tylko intuicyjne.

O kursie Praca nad powieścią z Aliną Krzywiec

CLOSE
CLOSE

FreshMail.pl