Aleksandra Śmigielska. Oszustka

oszustka-b-iext123378252

Aleksandra Śmigielska. Oszustka

Znak Crime,  2023


Przeszłości nie da się zmienić.

Można ją jednak oszukać.

Moje poprzednie życie było tajemnicą. Udało mi się oszukiwać wszystkich na tyle długo, że sama wreszcie zapomniałam, kim kiedyś byłam.

Aż do dziś.

Ktoś postanowił mi przypomnieć brud i zło, które zostawiłam za sobą. Ktoś, komu bardzo zależy na tym, aby moje kłamstwa wyszły na jaw. Kto chce zburzyć moje poukładane życie i odebrać mi to, co najważniejsze – mojego kochanego Piotra i nasze dziewczynki.

A ja nie pozwolę na to, aby stała im się krzywda. I zrobię wszystko, aby uchronić ich przed prawdą.

 

Opis za wydawcą


 

A co Ola mówi o sobie? Przeczytajcie Ankietę Maszynistki.
Kiedy byłam dzieckiem, chciałam zostać:
Lekarką weterynarii, która pisze książki i mieszka w lesie. Pierwsze i drugie już odhaczone, dom w lesie jest, została tylko przeprowadzka. 😉

Moje największe pisarskie marzenie:
wydałam powieść, która jest dla mnie ważna i moi ulubieni pisarze ją chwalą – czego mogłabym chcieć więcej?s0_code49568fff-2d32-44ab-951b-7687d0fb8310_editor_result-01

Sukces to dla mnie:
robienie rzeczy, które chce się zrobić, pomimo strachu, który czasami temu towarzyszy.

Książka, ebook, czy audiobook?
Każdy z tych trzech formatów. Książki kocham za zapach, możliwość dotykania stron i kartkowania. Ebooki są praktyczne podczas wyjazdów, ale także wtedy, gdy regałów z książkami jest już w domu tyle, że rozważa się kupno większego mieszkania. Audiobooki umożliwiają „czytanie” również podczas prac domowych, spacerów czy biegania.

Moje nieliterackie hobby to:
tango argentyńskie – taniec, który osobom nietańczącym wydaje się być czymś zupełnie innym, niż jest w rzeczywistości. Uwielbiam je za nieoczywistość i uczucie bycia „zaopiekowaną”.

Dla przyjemności czytam:
thrillery, kryminały, literaturę piękną i książki z zakresu medycyny weterynaryjnej (mój zawód to moja pasja)

Gdybym mogła zostać bohaterem książki, byłby to
Włóczykij z Doliny Muminków. Był prawdziwie wolny, znikał, kiedy chciał, a gdy się pojawiał, wszyscy przyjmowali go z otwartymi ramionami.

Na kolację poszłabym z
moją siostrą. Mieszka na drugim końcu Polski i rzadko się widujemy, a poza byciem członkiem rodziny, jest też moją najlepszą przyjaciółką.
Jak łącze pisanie z życiem zawodowym i prywatnym
Mam je poprzeplatane tak ściśle, że czasami nie wiem, które jest które. Z partnerem chodzę na randki w miejsca, które odwiedzają później moi bohaterowie (research robi się sam), piszę w przerwach między pacjentami, podczas spotkań towarzyskich wypytuję znajomych o kwestie, które następnie wplatam w fabułę. Moi beta readerzy są jednocześnie moimi przyjaciółmi.
Jakie emocje towarzyszą mi w związku z wydaniem książki
Uczucie nierealności – wciąż nie do końca wierzę, że to się dzieje naprawdę, oraz zachwyt, że mam wokół siebie tyle osób, które cieszą się razem ze mną i dbają, żeby o książce usłyszało jak najwięcej ludzi.

 

CLOSE
CLOSE