KURSY

Wideo Indywidualne

Wywróć świat do góry nogami – napisz powieść (poziom II) – 24.03 – 28.04

Pisząc powieść powinniśmy budzić się z radością w sercu, jednak trzeba też mieć świadomość, że praca nad nią nie będzie łatwa. Zapraszam Was na cztery twórcze spotkania, które być może wywrócą Waszą powieść do góry nogami, a na pewno pomogą Wam ją dokończyć i sprawią, że będzie o wiele lepsza.

Poznaj szczegóły Zapisz się na kurs

PISARSKI WEEKEND w Borach Tucholskich z Sylwią Chutnik – 14 -16.04.2023

Weekendowe warsztaty mają na celu obudzić w nas kreatywność, świeże spojrzenie na twórczość oraz nauczyć konkretnych umiejętności.
Zajmiemy się prokrastynacją, panowaniem nad czasem, inspiracjami, stawianiem celów i szukaniem natchnienia (czyli tym, w jaki sposób ruszyć tyłek i wziąć się za robotę). Porozmawiamy o notowaniu, robieniu zdjęć, banku pomysłów i o tym, czego możemy nauczyć się spacerując po mieście, lesie lub robiąc pranie.

Poznaj szczegóły Zapisz się na kurs

Druga strona kryminalnej fikcji – kurs z technikami kryminalistyki (kurs wyjazdowy 21-23.04) Jedyny taki kurs w Polsce!

Bądź jak bohaterowie CSI. Weź udział w kursie prowadzonym przez techników kryminalistyki.
Podczas kursu będziesz: ujawniać, zabezpieczać i wykorzystywać wybrane rodzaje śladów kryminalistycznych na symulowanym miejscu zbrodni. Dowiesz się jak dalekie od rzeczywistości są niektóre historie opisane w powieściach i filmach kryminalnych.
Jedyny taki kurs w Polsce!

Poznaj szczegóły Zapisz się na kurs

Teksty małego kalibru, ale dużej wagi – warsztat pisarski z indywidualną konsultacją tekstu – 22.04

Nie każdy chce od razu pisać książkę czy wydać tomik poezji – wielu autorów stawia na teksty krótsze, pisane na zamówienie lub z własnej potrzeby. Ten kurs jest właśnie dla nich. Szczególnie, że dziś jest wiele miejsc, gdzie można publikować i w których potrzebne są teksty krótkie i ciekawe. Warto się podszkolić w pisaniu takowych.

Poznaj szczegóły Zapisz się na kurs

Odblokuj się i pisz – poziom II – 6.05

Piszesz powieść, jednak liczba znaków wciąż jest niewystarczająca, by powstała z niej książka? Na kursie dowiesz się, jak dopracować pomysł, ubarwić bohaterów, opowiadać profesjonalnie, zadbać o spójność oraz zmontować powieść tak, by czytało się ją z wypiekami na twarzy. Każdą z pisarskich blokad da się pokonać. Będziesz mógł przedstawić pisarskie problemy, by przestać się nimi martwić i wreszcie napisać swoją wymarzoną powieść! Odblokujmy to razem.

Poznaj szczegóły Zapisz się na kurs

Historie kryminalne – kurs z Marcinem Wrońskim – 11.05 -1.06

Drodzy Państwo, pisarzem nie da się zostać w pięć minut, ale dzięki udziałowi w moim kursie na pewno zaoszczędzicie czas, skracając sobie drogę od marzenia do osiągnięcia celu, jakim jest napisanie książki.

Poznaj szczegóły Zapisz się na kurs

Jak napisać reportaż – kurs z Maciejem Siembiedą 17.05 – 7.06

Kurs przeznaczony jest dla początkujących i zaawansowanych. Czyli wszystkich, którzy mieli już do czynienia z pisaniem (niekoniecznie reportaży) i chcą to udoskonalić, poznając tajniki gatunku

Maciej Siembieda

Poznaj szczegóły Zapisz się na kurs

Odblokuj się i pisz – cykl holistycznych warsztatów pisarskich: 20.05, 27.05, 17.06

Zastanawiasz się, czy pomysł, który przyszedł Ci do głowy, jest wystarczająco dobry? Brakuje Ci czasu i determinacji, by dokończyć powieść? Masz poczucie, że bohater nie chce z Tobą współpracować? A może fabuła utknęła w miejscu? Obawiasz się, że Twoje opisy są zbyt mało literackie, a dialogi brzmią mało naturalnie? Nie potrafisz zdecydować, która narracja będzie najlepsza dla Twojej powieści? Każdą z pisarskich blokad da się pokonać! Podejdź do pisania holistycznie i po kolei rozpraw się z elementami pracy nad książką, które cię blokują. Odblokujemy to razem.

Poznaj szczegóły Zapisz się na kurs

PISARSKI WEEKEND w Borach Tucholskich z Maciejem Siembiedą 9-11.06.2023

Zapraszamy na Pisarski weekend w Borach Tucholskich. Ucz się i pisz w pięknych okolicznościach przyrody. W naszej wiejskiej siedzibie Ciafrotowo, Maciej Siembieda będzie zdradzał “Sekrety powodzenia powieści kryminalnej i sensacyjnej”.

Poznaj szczegóły Zapisz się na kurs

WAKACYJNY WEEKEND w Borach Tucholskich z Robertem Małeckim 7-9 lipca

Zapraszamy na Pisarski weekend w Borach Tucholskich. Ucz się i pisz w pięknych okolicznościach przyrody. W naszej wiejskiej siedzibie Ciafrotowo, Robert Małecki podpowie, jak napisać wstęp powieściowy

Poznaj szczegóły Zapisz się na kurs

Felieton z Sylwią Chutnik (poziom I) – kurs stacjonarny, termin: 2-3 września 2023

Współczesna prasa pełna jest felietonów, czyli odautorskich komentarzy dotyczących każdej dziedziny życia.
Wiele osób prowadzi blogi, aby przekazać swój punkt widzenia.
Na czym polega felieton i czy bliżej mu do literatury, czy dziennikarstwa?
Zapraszam na zajęcia – Sylwia Chutnik

Poznaj szczegóły Zapisz się na kurs

Scenopis dla wytrwałych. Stwórz mapę drogową własnej fabuły z Robertem Małeckim – kurs online

Kurs powstał z myślą o tym, by każdy z uczestników zmierzył się z tworzeniem scenopisu powieści i ukończył go w trakcie zajęć. To zmotywuje Cię do pracy i sprawi, że świadome pisanie okaże się pasjonującą przygodą, którą będziesz miała/miał na wyciągnięcie ręki. Zyskasz mapę drogową, która poprowadzi Twoją fabułę od startu do mety.

Poznaj szczegóły Zapisz się na kurs

Jak pisać i jak nie pisać? – kurs pisarski dla średnio zaawansowanych z Justyną Sobolewską – kurs w trakcie

Tylko pisząc, można się nauczyć pisać. Zapraszam na kurs wszystkich, którzy chcą poznać tajniki warsztatu, specyfikę gatunków literackich i tych, którzy chcą uczyć się na błędach. W trakcie warsztatów uczestnicy nauczą się, jak budować wciągające historie, postaci, opisy oraz dialogi, jak unikać rozmaitych pułapek i radzić sobie z niemożnością pisania. Dowiedzą się, jak przełamać opory przed czytaniem na głos swoich tekstów i jak konstruktywnie rozmawiać o pisaniu.

Justyna Sobolewska

Poznaj szczegóły Zapisz się na kurs

Cały mój świat – kurs pisarski dla młodych pisarek i pisarzy (11-15 lat) – 11.03- 1.04 – kurs w trakcie

Nazywam się Agnieszka Urbańska, jestem pisarką i nauczycielką kreatywnego pisania, a także inspiratorką, która ułatwia zamianę pomysłów w teksty.
Zapraszam Cię na kurs Cały mój świat, na którym dowiesz się, jak okiełznać żywioł słów i ułożyć z nich niebanalną historię. To będzie twórcza Przygoda.

Poznaj szczegóły Zapisz się na kurs

Literacki Spin doctoring (reanimacja natchnienia) – kurs online z Łukaszem Orbitowskim 2.03 – 13.04 kurs w trakcie

Literacki Spin doctoring to kurs dla tych, którzy są już w trakcie pisania swojej powieści, ale z jakiegoś powodu utknęli w pisaniu.
Podczas kursu rozsmarujemy Wasz pisarski skurcz i zadbany o reanimację natchnienia.

Poznaj szczegóły Zapisz się na kurs

Wstęp do powieściopisarstwa z Łukaszem Orbitowskim 7-28.03 – kurs w trakcie

Na kursie poznacie zasady budowania fabuły, tworzenia bohaterów oraz podstawowe pułapki na czytelnika. Podstawą będą ćwiczenia praktyczne – dyskusja na podstawie przygotowanych fragmentów tekstów.

Poznaj szczegóły Zapisz się na kurs

Podstawy pisania z Izabelą Szylko – kurs stacjonarny 4 – 25.03 kurs w trakcie

Niezależnie od tego, czy po raz pierwszy sięgasz po pióro, czy Twoja szuflada pełna jest prób literackich, czy pisałeś wcześniej teksty użytkowe lub dziennikarskie, odkryjesz nową stronę pracy ze (i nad) słowami. Po części, również nową stronę siebie.

Poznaj szczegóły Zapisz się na kurs
CLOSE
CLOSE