KURSY

Wideo Indywidualne

Rozrzuciło nas po całej okolicy – wakacyjny kurs po wiersz – wakacyjna szkoła pisania II

Przed Tobą 3 tygodnie z poezją i wakacyjną pracą nad własną twórczością. Przez świat poezji prowadzić Cię będzie Jacek Bierut.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Jak zabić w wakacje? – wakacyjna szkoła pisania II

Przed nami trzy sesje warsztatowe. Każdą z nich poświecimy na najważniejsze elementy powieściowe: bohater, fabuła i budowanie powieściowego napięcia. Poznasz konwencję gatunkową i zobaczysz jak wygląda konstrukcja tekstu kryminalnego. Będziemy dużo pisać.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Być jak Thelma i Louise – wakacyjna szkoła pisania II

Postaci kobiece najczęściej są najsłabszym ogniwem w książkach. Warsztaty pokażą, jak więc kreować bohaterkę, przełamując literackie schematy. Udowodnimy sobie, że postać, aby być kochaną przez czytelników, nie musi powielać cech, które już eksploatuje literatura. Podczas trzech letnich zajęć, przy pomocy kreatywnych ćwiczeń, będę pomagać autorom stworzyć pełnokrwistą, mocno zarysowaną bohaterkę, która na długo zostanie w sercach czytelników.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Przygoda za przygodą – wakacyjna szkoła pisania II

Masz pomysł na książkę dla dzieci, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Weź udział w kursie Przygoda za przygodą Agnieszki Urbańskiej.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Jak wpędzić bohatera w kłopoty? A potem go z nich wyprowadzić – wakacyjna szkoła pisania II

Razem z Łukaszem Orbitowskim przez 3 tygodnie będziecie uczyć się jak zbudować ciekawego bohatera, a następnie wrzucić go w wir przygód.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Wakacje z duchami – wakacyjna szkoła pisania II

Dowiedz się, jak straszą, intrygują i zaskakują najlepsi pisarze i scenarzyści. Będziemy omawiać przykłady z najsłynniejszych dzieł popkultury, a także wykonamy praktyczne ćwiczenia, które otworzą Ci oczy na wiele kwestii.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Podstawy pisania z Małgorzatą Wardą – kurs online

Każdy z nas nosi w sobie przynajmniej jedną nieopowiedzianą historię. Co można zrobić, by po przelaniu jej na papier okazała się fascynująca? Solidny warsztat to podstawa każdego pisarza.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Chcesz. Potrafisz. Napisz (poziom III) – kurs online z Małgorzatą Wardą

Praca pisarza to ciągła nauka i pokonywanie trudności, dlatego kurs III stopnia składa się z pięciu najbardziej potrzebnych bloków tematycznych, które udoskonalą Twój warsztat.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Kurs pisarski dla średniozaawansowanych z Robertem Małeckim – kurs online

Jak sprawić, by Czytelnik zarwał noc z naszą powieścią w dłoni? Jak pozwolić mu przeżyć niesamowitą przygodę? Jak sprawić, by pokochał naszego bohatera i kibicował mu w każdym działaniu? To zadanie dla osób, które ukończyły kurs „Podstawy pisania” i mają już odpowiednie narzędzia w ręku, by tworzyć własną fabułę. Zapraszamy na kurs pisarski dla średniozaawansowanych prowadzony przez Roberta Małeckiego.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Reportaż z Marcinem Kąckim – kurs online

Aby powstał reportaż, trzeba opanować kilka podstawowych technik. Uczymy jak pisać i czego się wystrzegać. Zapisz się na kurs reportażu z Marcinem Kąckim.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Wywróć świat do góry nogami – napisz powieść (poziom II) – kurs online z Małgorzatą Wardą

Pisząc powieść powinniśmy budzić się z radością w sercu, jednak trzeba też mieć świadomość, że praca nad nią nie będzie łatwa. Zapraszam Was na cztery twórcze spotkania, które być może wywrócą Waszą powieść do góry nogami, a na pewno pomogą Wam ją dokończyć i sprawią, że będzie o wiele lepsza.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Wstęp do powieściopisarstwa z Łukaszem Orbitowskim – kurs online

Na kursie poznacie zasady budowania fabuły, tworzenia bohaterów oraz podstawowe pułapki na czytelnika. Podstawą będą ćwiczenia praktyczne – dyskusja na podstawie przygotowanych fragmentów tekstów.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Felieton z Sylwią Chutnik (poziom I) – kurs stacjonarny

Współczesna prasa pełna jest felietonów, czyli odautorskich komentarzy dotyczących każdej dziedziny życia.
Wiele osób prowadzi blogi, aby przekazać swój punkt widzenia.
Na czym polega felieton i czy bliżej mu do literatury, czy dziennikarstwa?
Zapraszam na zajęcia – Sylwia Chutnik

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Groza, thriller i horror (poziom II) z Arturem Urbanowiczem – kurs online

Kurs dla absolwentów kursu “Groza, thriller i horror (I poziom)”. Dla tych, którzy chcą napisać horror, powieść/opowiadanie grozy lub thriller (i nie tylko – duża część kursu będzie dotyczyć zasad storytellingu uniwersalnych bez względu na gatunek), który będzie dla czytelników dobrą zabawą i zapadnie w pamięć. Dla tych, którzy chcą być biegli w zabawie słowem – zarówno w poetyckiej, jak i tej rodem z przyjemnego w odbiorze gawędziarstwa. Dla tych, którzy są świadomi, że wiedza znacznie ułatwia życie.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Czary-mary i coś jeszcze – kurs pisania literatury dziecięcej z Agnieszką Urbańską (poziom I) – kurs online

Jak odnaleźć w sobie dziecko, które zachwyca się światem, śmieje się do rozpuku i na zawołanie wymyśla niestworzone historie? Na pewno należy napisać pierwsze zdanie, postawić pierwszy krok na narracyjnej ścieżce. Każdy z uczestników kursu zrobi to samodzielnie, w duchu nieskrępowanej swobody twórczej, w przyjaznej, życzliwej atmosferze. I w ten sposób szeroko otworzą się drzwi do wielowymiarowej wyobraźni.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Zakochaj się w swoim bohaterze (poziom I) – kurs pisarski online z Martą Guzowską

Jest to kurs uniwersalny: doskonale skonstruowany bohater potrzebny jest w długich i w krótkich formach, i w każdym gatunku.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Myśl jak redaktor! Zasady tworzenia i redagowania tekstów do Internetu z Renatą Gluzą – poziom I – kurs online

Dobry tekst to najczęściej praca dwóch osób: autora i redaktora.
Na kursie pracujemy nad tekstami do mediów, na strony internetowe, firmowe, o charakterze informacyjnym, publicystycznym, reportażowym, wizerunkowym, eksperckim.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Zakochaj się w swoim bohaterze (poziom II) – kurs pisarski online z Martą Guzowską

Podczas tych zajęć będziecie mieli okazję naprawdę zakochać się w swoim bohaterze.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Sprawdź, dokąd prowadzi królicza nora. Kurs pisania prozy dziecięcej i młodzieżowej z Małgorzatą Wardą (poziom II) – kurs online

Literatura dla młodzieży to duże wyzwanie. Idealna miłość, walka o siebie, ratowanie świata i wysoko podniesiona stawka pociągają, ale też mają swoje wymagania. Dam Wam gotowe odpowiedzi na to, jak poruszać się po fascynującym świecie książek dla młodych dorosłych.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Jak kłamać skutecznie i mieć z tego frajdę – kurs pisania opowiadań (poziom I) z Martą Guzowską – kurs online

Opowiadanie często jest przymiarką do powieści. Rządzi się podobnymi zasadami, ale wymaga bardziej precyzyjnego zastosowania technik pisarskich. Pisanie opowiadań jest więc doskonałą okazją, żeby wyćwiczyć te techniki do perfekcji. Po tym kursie każdy uczestnik będzie w stanie napisać opowiadanie nie tylko prawidłowe pod względem kompozycyjnym, ale też wciągające jak diabli!

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Nieznośna namiętność, czyli jak dobrze napisać scenę miłosną – kurs online z Małgorzatą Wardą

W trakcie trzytygodniowego kursu poznasz tajniki pisarskiego warsztatu, dotyczącego pisania o dużych emocjach. Będziemy wspólnie szukać właściwych słów, określać granice i literacko budować nastroje scen miłosnych.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Groza, thriller i horror (poziom I) z Arturem Urbanowiczem – kurs online

Co sprawia, że niektóre książki są nudne, a inne czyta się z zapartym tchem? Na kursie dowiesz się, jak zarządzać tempem opowieści i konstruować fabułę, a nawet pojedyncze zdanie, by zostawić czytelnika z efektem “Wow!”. Poznasz też narzędzia do budowania klimatu niepokoju i strachu w opowieści.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Praca nad wierszem – warsztaty poetyckie z Jackiem Bierutem

Zajęcia dla wszystkich, którzy już próbowali pisać wiersze, chcą to robić lepiej i czerpać z pisania poezji satysfakcję, również dla uczestników warsztatów poetyckich Krok I i II.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

W kobiecym kręgu (poziom II) – kurs pisarski online dla kobiet z Małgorzatą Wardą

Uzbrojone w wiedzę, którą Wam przekażę, nareszcie będziecie mogły przelać na papier Wasze piękne opowieści, a ja oczywiście będę nad nimi czuwać.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Krok I – warsztaty poetyckie z Jackiem Bierutem

Zajęcia dla wszystkich, którzy już próbowali pisać wiersze, chcą to robić lepiej i czerpać z pisania poezji satysfakcję. Po warsztatach każdy będzie wiedział, czego unikać, czego szukać we własnym życiu i języku i jak pisać, żeby ktoś to chciał publikować.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Krok II – warsztaty poetyckie z Jackiem Bierutem

Podczas warsztatów poszukamy tematu na wiersz, opanujemy dwunastkę sylabotoniczną, popracujemy nad wierszami i spędzimy świetną niedzielę z poezję.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Myśl jak redaktor! Zasady tworzenia i redagowania tekstów do Internetu z Renatą Gluzą (poziom II) – kurs online

Kurs przeznaczony dla absolwentów kursu “Myśl jak redaktor – poziom I”, którzy chcą nauczyć się więcej już na swoich konkretnych tekstach.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Czary-mary, bęc! – kurs pisania literatury dziecięcej z Agnieszką Urbańską (poziom II) – kurs online

Chcesz szybować w przestworzach, pisząc teksty dla milusińskich? Oderwać się od ziemi, szarości, zwyczajności, przyziemności? Wierzę, że tak i zapraszam na kurs pisania prozy dziecięcej dla zaawansowanych. Będziemy ćwiczyć dialogi, kompozycję, pracować nad postaciami. W twórczym kociołku powstanie niejedno literackie danie. Smaczne, estetyczne, dobrze doprawione.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Jednodniowe warsztaty pisarskie online z Martą Guzowską

Podczas tych warsztatów nauczysz się stosować w praktyce rozmaite pisarskie triki.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Scenariusz serialu audio dla początkujących – kurs pisarski online z Anną Kazejak

Podczas spotkań będziemy poznawać specyfikę formy serialu audio, czyli nowego rodzaju hybrydy, zrodzonej na styku scenariusza i literatury. Będziemy zastanawiać się jak skutecznie budować narrację, świat przedstawiony i bohatera, mając na uwadze medium, któremu dedykowany jest tekst.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Napisz to zabawnie – kurs pisarski online z Leszkiem Talko

Dla wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się pisać przyjazne teksty z przymrużeniem oka,
dla tych którzy czują, że mają do przekazania wiedzę i chcą ją przekazać w lekki i dowcipny sposób,
dla tych którzy mają pomysł co napisać, ale jeszcze nie wiedzą jak
i wreszcie dla tych, którzy chcą patrzeć na swoje życie przez różowe, a nie ciemne okulary.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Moja rodzinna historia – kurs pisarski online z Moniką Piątkowską

Najlepsze historie, z których powstaje fabuła to te, które już się wydarzyły. Żeby przekuć historie waszej rodziny i wasze własne doświadczenia w pełnokrwistą prozę potrzeba kilku technik pisarskich i świadomej pracy z opowieścią.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Wstęp do powieści – warsztaty literackie dla średniozaawansowanych z Izabelą Szylko – kurs stacjonarny

Warsztaty przeznaczone są dla absolwentów “Podstaw pisania”, którzy mają pomysł na powieść.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Podstawy pisania z Robertem Małeckim – kurs online

Zajęcia mają charakter praktyczny, wzbogacony niezbędną dawką teorii. Będziemy sporo pisali i dyskutowali. Wspólnie nauczymy się konstruowania pełnokrwistego bohatera literackiego i świata powieściowego, a także fabuły. Zajmiemy się wyborem czasu i miejsca akcji, porozmawiamy o tym gdzie szukać inspiracji i jak uprawdopodobnić powieściowe zdarzenia. Zastanowimy się nad wyborem narracji, która zdeterminuje sposób przedstawiania naszej historii.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Powieść kryminalna dla średniozaawansowanych z Mariuszem Czubajem – kurs online

Na tych warsztatach dostaniesz do ręki „narzędzia”, które ułatwią Ci myślenie o kryminale jako powieści. Odmitologizujemy pewne stereotypy i spróbujemy ruszyć z Twoją fabułą do przodu. Pomożemy Ci stworzyć wyjątkowego bohatera, zastanowimy się nad światem, jaki chcesz pokazać w powieści, i „ustawimy” strukturę opowiadania, tak by miała „ręce i nogi”.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

W kobiecym kręgu (poziom I) – kurs pisarski online dla kobiet z Małgorzatą Wardą

Praca w kobiecym kręgu daje wiele wsparcia i jednocześnie umożliwia swobodne pisanie w otoczeniu kobiet. Podczas kursu powstają porywające historie skierowane do różnych grup czytelniczych, w różnych gatunkach literackich.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Podstawy pisania z Izabelą Szylko – kurs stacjonarny

Niezależnie od tego, czy po raz pierwszy sięgasz po pióro, czy Twoja szuflada pełna jest prób literackich, czy pisałeś wcześniej teksty użytkowe lub dziennikarskie, odkryjesz nową stronę pracy ze (i nad) słowami. Po części, również nową stronę siebie.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs
  • Poznań

Komunikat

Podczas pandemii kursy z naszymi nauczycielami odbywają się online.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs
  • Gdańsk

Komunikat

Podczas pandemii kursy z naszymi nauczycielami odbywają się online.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs
  • Kraków

Komunikat

Podczas pandemii kursy z naszymi nauczycielami odbywają się online.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs
  • Wrocław

Komunikat

Podczas pandemii kursy z naszymi nauczycielami odbywają się online.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs
CLOSE
CLOSE