KURSY

Podstawy pisania z Izabelą Szylko – kurs online

Niezależnie od tego, czy po raz pierwszy sięgasz po pióro, czy Twoja szuflada pełna jest prób literackich, czy pisałeś wcześniej teksty użytkowe lub dziennikarskie, odkryjesz nową stronę pracy ze (i nad) słowami. Po części, również nową stronę siebie.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Kurs pisania prozy dziecięcej i młodzieżowej ONLINE – poziom II

Kurs 5-tygodniowy, między spotkaniami odbywa się pisarska praca zdalna. Kurs przeznaczony jest dla Absolwentek/Absolwentów Podstaw pisania lub osób mających doświadczenie w pisaniu prozy dziecięcej lub młodzieżowej.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Zakochaj się w swoim bohaterze – kurs online z Martą Guzowską

Jest to kurs uniwersalny: doskonale skonstruowany bohater potrzebny jest w długich i w krótkich formach, i w każdym gatunku.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Podstawy pisania online z Małgorzatą Wardą

Każdy z nas nosi w sobie przynajmniej jedną nieopowiedzianą historię. Co można zrobić, by po przelaniu jej na papier okazała się fascynująca? Solidny warsztat to podstawa każdego pisarza.

Kurs przeznaczony zarówno dla osób początkujących i mających za sobą próby pisarskie, ale piszących intuicyjnie.

Poznaj szczegóły Zapisz się

KreatyWWWne pisanie, czyli jak tworzyć ciekawe i angażujące treści do Internetu – kurs online

Poznaj dekalog webwritingu. Zapisz się na kurs KreatyWWWne pisanie i naucz się tworzyć angażujące treści do Internetu.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Kurs Podstawy pisania online z Robertem Małeckim

Zajęcia mają charakter praktyczny, wzbogacony niezbędną dawką teorii. Będziemy sporo pisali i dyskutowali. Wspólnie nauczymy się konstruowania pełnokrwistego bohatera literackiego i świata powieściowego, a także fabuły. Zajmiemy się wyborem czasu i miejsca akcji, porozmawiamy o tym gdzie szukać inspiracji i jak uprawdopodobnić powieściowe zdarzenia. Zastanowimy się nad wyborem narracji, która zdeterminuje sposób przedstawiania naszej historii.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Wstęp do powieściopisarstwa online z Łukaszem Orbitowskim

Zapraszam na warsztaty z powieściopisarstwa. Na kursie poznacie zasady budowania fabuły, tworzenia bohaterów oraz podstawowe pułapki na czytelnika. Podstawą będą ćwiczenia praktyczne – dyskusja na podstawie przygotowanych fragmentów tekstów. W bonusie rady starego autora dla młodych: jak wydać książkę? Jak rozmawiać z wydawcą? Jak się… Więcej

Poznaj szczegóły Zapisz się

Kurs reportażu online z Marcinem Kąckim

Aby powstał reportaż, trzeba opanować kilka podstawowych technik. Uczymy jak pisać i czego się wystrzegać. Zapisz się na kurs reportażu z Marcinem Kąckim.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Sprawdź, dokąd prowadzi królicza nora – kurs pisania prozy dziecięcej i młodzieżowej ONLINE

Podczas warsztatów poznacie gotowe recepty na to, jak zbudować książkę dla małego mądralińskiego. Co zrobić, by pokochał tę historię? Jak sprawić, by nie mógł się od niej oderwać? Co powinien otrzymać w zamian za przeczytanie tylu stron? Na warsztatach będziemy ciężko pracować, ale przede wszystkim dobrze się bawić. Pisanie to duża przyjemność, możecie mi wierzyć.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Kurs dla średniozaawansowanych online z Małgorzatą Wardą

Pisząc powieść powinniśmy budzić się z radością w sercu, jednak trzeba też mieć świadomość, że praca nad nią nie będzie łatwa. Czasem przecież słowa wypływają nam spod palców bez większego wysiłku, ale często jednak nasze zmagania z bohaterami i fabułą przypominają walkę. Im bardziej podwyższamy sobie poprzeczkę, tym więcej chcemy przekazać Czytelnikowi i słusznie. Traktujmy Czytelnika poważnie i dajmy mu najlepszy możliwy tekst.

Poznaj szczegóły Zapisz się

PODSTAWY PISANIA

Każdy człowiek nosi w sobie wiele historii, lecz nie każdy potrafi opowiedzieć je tak, aby zainteresować nimi drugiego człowieka. Kurs „Podstawy pisania” ma za zadanie pokazać, dlaczego swojej opowieści nie powinno się zaczynać w jeden z trzech następujących sposobów…

Poznaj szczegóły Zapisz się

PODSTAWY PISANIA – poziom I

Jeśli piszesz, chcesz doskonalić warsztat albo wydać swoją książkę, ten kurs jest dla Ciebie. Podczas zajęć otrzymasz niezbędną dawkę teorii i – co równie ważne – weźmiesz udział w ćwiczeniach praktycznych. Będziesz pisać, wymyślać i tworzyć. Poznasz też siebie, swoje silne i słabe strony, odkryjesz swoje granice literackie i uwolnisz kreatywność.

Poznaj szczegóły Zapisz się

OD CIEKAWOŚCI ŚWIATA DO OPOWIEŚCI – kurs pisania prozy dziecięcej

Jak nadać opowieści lekkość, wyposażyć ją w poczucie humoru, sprawić, żeby historia była dla małoletnich odbiorców atrakcyjna, interesująca, poruszająca. Tego dowiesz się na kursie “Proza dziecięca”.

Poznaj szczegóły Zapisz się

OD CIEKAWOŚCI ŚWIATA DO OPOWIEŚCI poziom II – weekendowy kurs pisania prozy dziecięcej dla zaawansowanych

Twórczy weekend, podczas którego dopracujecie tekst bajki, baśni lub opowieści dla młodszych lub starszych dzieci pod okiem doskonałej nauczycieli pisania prozy dziecięcej.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Wywróć świat do góry nogami – napisz powieść. Kurs dla średniozaawansowanych

Pisząc powieść powinniśmy budzić się z radością w sercu, jednak trzeba też mieć świadomość, że praca nad nią nie będzie łatwa. Zapraszam Was na cztery twórcze spotkania, które być może wywrócą Waszą powieść do góry nogami, a na pewno pomogą Wam ją dokończyć i sprawią, że będzie o wiele lepsza.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Piszemy kryminał. Kurs dla początkujących

By napisać powieść, która nie pozwoli czytelnikom zasnąć, potrzebne są dobry pomysł na fabułę i znajomość mechanizmów, dzięki którym buduje się wciągającą narrację. O jednym i drugim będziemy rozmawiać na kursie.
To warsztaty, a więc będziemy dużo dyskutowali i nie mniej pisali. Każda sesja składać się będzie z części teoretycznej i praktycznej. Bez pisania nie ma autora!

Poznaj szczegóły Zapisz się

MYŚL JAK REDAKTOR! Zasady tworzenia i redagowania tekstów do Internetu – kurs online

Dobry tekst to najczęściej praca dwóch osób: autora i redaktora.
Na kursie pracujemy nad tekstami do mediów, na strony internetowe, firmowe, o charakterze informacyjnym, publicystycznym, reportażowym, wizerunkowym, eksperckim.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Jak kłamać skutecznie i mieć z tego frajdę, czyli kurs pisania opowiadania kryminalnego

Opowiadanie często jest przymiarką do powieści. Rządzi się podobnymi zasadami, ale wymaga bardziej precyzyjnego zastosowania technik pisarskich. Pisanie opowiadań jest więc doskonałą okazją, żeby wyćwiczyć te techniki do perfekcji. Po tym kursie każdy uczestnik będzie w stanie napisać opowiadanie kryminalne nie tylko prawidłowe pod względem kompozycyjnym, ale też wciągające jak diabli!

Poznaj szczegóły Zapisz się

Kurs pisarski dla średniozaawansowanych z Robertem Małeckim

Jak sprawić, by Czytelnik zarwał noc z naszą powieścią w dłoni? Jak pozwolić mu przeżyć niesamowitą przygodę? Jak sprawić, by pokochał naszego bohatera i kibicował mu w każdym działaniu? To zadanie dla osób, które ukończyły kurs „Podstawy pisania” i mają już odpowiednie narzędzia w ręku, by tworzyć własną fabułę. Zapraszamy na kurs pisarski dla średniozaawansowanych prowadzony przez Roberta Małeckiego.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Jak kłamać jeszcze lepiej i skuteczniej, czyli zaawansowany kurs pisania opowiadania kryminalnego

Kurs przeznaczony dla uczestników, którzy ukończyli kurs pisania opowiadania kryminalnego na poziomie podstawowym.

Poznaj szczegóły Zapisz się

POWIEŚĆ KRYMINALNA – kurs dla średniozaawansowanych

Na tych warsztatach dostaniesz do ręki „narzędzia”, które ułatwią Ci myślenie o kryminale jako powieści. Odmitologizujemy pewne stereotypy i spróbujemy ruszyć z Twoją fabułą do przodu. Pomożemy Ci stworzyć wyjątkowego bohatera, zastanowimy się nad światem, jaki chcesz pokazać w powieści, i „ustawimy” strukturę opowiadania, tak by miała „ręce i nogi”.

Poznaj szczegóły Zapisz się

FELIETON – poziom podstawowy

Współczesna prasa pełna jest felietonów, czyli odautorskich komentarzy dotyczących każdej dziedziny życia.
Wiele osób prowadzi blogi, aby przekazać swój punkt widzenia.
Na czym polega felieton i czy bliżej mu do literatury, czy dziennikarstwa?
Zapraszam na zajęcia – Sylwia Chutnik

Poznaj szczegóły Zapisz się

DRUGA STRONA KRYMINALNEJ FIKCJI – kurs z technikami kryminalistyki

Bądź jak bohaterowie CSI. Weź udział w kursie prowadzonym przez techników kryminalistyki.
Podczas kursu będziesz: ujawniać, zabezpieczać i wykorzystywać wybrane rodzaje śladów kryminalistycznych na symulowanym miejscu zbrodni. Dowiesz się jak dalekie od rzeczywistości są niektóre historie opisane w powieściach i filmach kryminalnych.
Jedyny taki kurs w Polsce!

Poznaj szczegóły Zapisz się