KURSY

Warsztaty poetyckie z Jackiem Bierutem – warsztaty online

Zajęcia dla wszystkich, którzy już próbowali pisać wiersze, chcą to robić lepiej i czerpać z pisania poezji satysfakcję. Po warsztatach każdy będzie wiedział, czego unikać, czego szukać we własnym życiu i języku i jak pisać, żeby ktoś to chciał publikować.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Kurs pisania powieści historycznej i retro z Piotrem Bojarskim – kurs online

Niezależnie od tego czy po raz pierwszy sięgasz po pióro, czy Twoja szuflada pełna jest prób literackich, odkryjesz nową stronę pracy nad powieścią historyczną i retro.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Powieść kryminalna dla średniozaawansowanych z Mariuszem Czubajem – kurs online

Na tych warsztatach dostaniesz do ręki „narzędzia”, które ułatwią Ci myślenie o kryminale jako powieści. Odmitologizujemy pewne stereotypy i spróbujemy ruszyć z Twoją fabułą do przodu. Pomożemy Ci stworzyć wyjątkowego bohatera, zastanowimy się nad światem, jaki chcesz pokazać w powieści, i „ustawimy” strukturę opowiadania, tak by miała „ręce i nogi”.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Jak kłamać skutecznie i mieć z tego frajdę – kurs pisania opowiadania kryminalnego (poziom I) z Martą Guzowską – kurs online

Opowiadanie często jest przymiarką do powieści. Rządzi się podobnymi zasadami, ale wymaga bardziej precyzyjnego zastosowania technik pisarskich. Pisanie opowiadań jest więc doskonałą okazją, żeby wyćwiczyć te techniki do perfekcji. Po tym kursie każdy uczestnik będzie w stanie napisać opowiadanie kryminalne nie tylko prawidłowe pod względem kompozycyjnym, ale też wciągające jak diabli!

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Zimowa opowieść – kurs online z Małgorzatą Wardą

Zimowe opowieści rządzą się swoimi prawami i obecnie to już nurt, który cieszy się dużym zainteresowaniem czytelników i wydawców. Zapraszamy na trzytygodniowy kurs, podczas którego nauczycie się, jak dobrze napisać zimową opowieść dla dzieci i dla dorosłego odbiorcy.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Myśl jak redaktor! Zasady tworzenia i redagowania tekstów do Internetu z Renatą Gluzą – kurs online

Dobry tekst to najczęściej praca dwóch osób: autora i redaktora.
Na kursie pracujemy nad tekstami do mediów, na strony internetowe, firmowe, o charakterze informacyjnym, publicystycznym, reportażowym, wizerunkowym, eksperckim.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Podstawy pisania z Małgorzatą Wardą – kurs online

Każdy z nas nosi w sobie przynajmniej jedną nieopowiedzianą historię. Co można zrobić, by po przelaniu jej na papier okazała się fascynująca? Solidny warsztat to podstawa każdego pisarza.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Reportaż z Marcinem Kąckim – kurs online

Aby powstał reportaż, trzeba opanować kilka podstawowych technik. Uczymy jak pisać i czego się wystrzegać. Zapisz się na kurs reportażu z Marcinem Kąckim.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

W kobiecym kręgu – kurs pisarski dla kobiet z Małgorzatą Wardą – kurs online

Praca w kobiecym kręgu daje wiele wsparcia i jednocześnie umożliwia swobodne pisanie w otoczeniu kobiet. Podczas kursu powstają porywające historie skierowane do różnych grup czytelniczych, w różnych gatunkach literackich.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Scenariopisarstwo z Izabelą Szylko (poziom I) – kurs online

Zapraszamy na warsztat pisania scenariuszy filmów krótkometrażowych.
Dowiesz się na nim, jak myśleć o strukturze tekstu scenariusza, jak budować bohaterów z przeszłością i z przyszłością, jak pisać sceny z suspensem i dialogi z podtekstem.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Wstęp do powieściopisarstwa z Łukaszem Orbitowskim – kurs online

Na kursie poznacie zasady budowania fabuły, tworzenia bohaterów oraz podstawowe pułapki na czytelnika. Podstawą będą ćwiczenia praktyczne – dyskusja na podstawie przygotowanych fragmentów tekstów.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Groza, thriller i horror (I poziom) z Arturem Urbanowiczem – kurs online

Co sprawia, że niektóre książki są nudne, a inne czyta się z zapartym tchem? Na kursie dowiesz się, jak zarządzać tempem opowieści i konstruować fabułę, a nawet pojedyncze zdanie, by zostawić czytelnika z efektem “Wow!”. Poznasz też narzędzia do budowania klimatu niepokoju i strachu w opowieści.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Kurs pisarski dla średniozaawansowanych z Małgorzatą Wardą – kurs online

Pisząc powieść powinniśmy budzić się z radością w sercu, jednak trzeba też mieć świadomość, że praca nad nią nie będzie łatwa. Czasem przecież słowa wypływają nam spod palców bez większego wysiłku, ale często jednak nasze zmagania z bohaterami i fabułą przypominają walkę. Im bardziej podwyższamy sobie poprzeczkę, tym więcej chcemy przekazać Czytelnikowi i słusznie. Traktujmy Czytelnika poważnie i dajmy mu najlepszy możliwy tekst.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Sprawdź, dokąd prowadzi królicza nora – kurs pisania prozy dziecięcej i młodzieżowej z Małgorzatą Wardą (poziom I) – kurs online

Podczas warsztatów poznacie gotowe recepty na to, jak zbudować książkę dla małego mądralińskiego. Co zrobić, by pokochał tę historię? Jak sprawić, by nie mógł się od niej oderwać? Co powinien otrzymać w zamian za przeczytanie tylu stron? Na warsztatach będziemy ciężko pracować, ale przede wszystkim dobrze się bawić. Pisanie to duża przyjemność, możecie mi wierzyć.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Podstawy pisania z Robertem Małeckim – kurs online

Zajęcia mają charakter praktyczny, wzbogacony niezbędną dawką teorii. Będziemy sporo pisali i dyskutowali. Wspólnie nauczymy się konstruowania pełnokrwistego bohatera literackiego i świata powieściowego, a także fabuły. Zajmiemy się wyborem czasu i miejsca akcji, porozmawiamy o tym gdzie szukać inspiracji i jak uprawdopodobnić powieściowe zdarzenia. Zastanowimy się nad wyborem narracji, która zdeterminuje sposób przedstawiania naszej historii.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Kurs pisarski dla średniozaawansowanych z Robertem Małeckim – kurs online

Jak sprawić, by Czytelnik zarwał noc z naszą powieścią w dłoni? Jak pozwolić mu przeżyć niesamowitą przygodę? Jak sprawić, by pokochał naszego bohatera i kibicował mu w każdym działaniu? To zadanie dla osób, które ukończyły kurs „Podstawy pisania” i mają już odpowiednie narzędzia w ręku, by tworzyć własną fabułę. Zapraszamy na kurs pisarski dla średniozaawansowanych prowadzony przez Roberta Małeckiego.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Zakochaj się w swoim bohaterze – kurs pisarski z Martą Guzowską – kurs online

Jest to kurs uniwersalny: doskonale skonstruowany bohater potrzebny jest w długich i w krótkich formach, i w każdym gatunku.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

Dziecko w nas. Kurs pisania prozy dziecięcej z Agnieszką Urbańską (poziom I) – kurs online

Jak odnaleźć w sobie dziecko, które zachwyca się światem, śmieje się do rozpuku i na zawołanie wymyśla niestworzone historie? Na pewno należy napisać pierwsze zdanie, postawić pierwszy krok na narracyjnej ścieżce. Każdy z uczestników kursu zrobi to samodzielnie, w duchu nieskrępowanej swobody twórczej, w przyjaznej, życzliwej atmosferze. I w ten sposób szeroko otworzą się drzwi do wielowymiarowej wyobraźni.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs

KreatyWWWne pisanie, czyli jak tworzyć ciekawe i angażujące treści do Internetu z Patrycją Grzelczak – kurs online

Poznaj dekalog webwritingu. Zapisz się na weekendowy kurs KreatyWWWne pisanie i naucz się tworzyć angażujące treści do Internetu.

Poznaj szczegóły Zapytaj o kurs
CLOSE
CLOSE