KURSY

KURS REPORTAŻU

Aby powstał reportaż, trzeba opanować kilka podstawowych technik. Uczymy jak pisać i czego się wystrzegać. Zapisz się na kurs reportażu z Marcinem Kąckim.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Podstawy pisania – GDAŃSK

Każdy z nas nosi w sobie przynajmniej jedną nieopowiedzianą historię. Co można zrobić, by po przelaniu jej na papier okazała się fascynująca? Solidny warsztat to podstawa każdego pisarza.

Poznaj szczegóły Zapisz się

PODSTAWY PISANIA POZIOM I

Niezależnie od tego, czy po raz pierwszy sięgasz po pióro, czy Twoja szuflada pełna jest prób literackich, czy pisałeś wcześniej teksty użytkowe lub dziennikarskie, odkryjesz nową stronę pracy ze (i nad) słowami. Po części, również nową stronę siebie.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Podstawy pisania – TORUŃ

W czym tkwi siła literatury? Dlaczego tak chętnie sięgamy po dobre opowieści? Dlaczego jedna opowieść jest ciekawsza od drugiej? Gdzie przebiega ta cienka granica? Jak sprawić, żeby nasza fabuła zainteresowała Czytelników?

Poznaj szczegóły Zapisz się

PODSTAWY PISANIA

Każdy człowiek nosi w sobie wiele historii, lecz nie każdy potrafi opowiedzieć je tak, aby zainteresować nimi drugiego człowieka. Kurs „Podstawy pisania” ma za zadanie pokazać, dlaczego swojej opowieści nie powinno się zaczynać w jeden z trzech następujących sposobów…

Poznaj szczegóły Zapisz się

PODSTAWY PISANIA – poziom I

Jeśli piszesz, chcesz doskonalić warsztat albo wydać swoją książkę, ten kurs jest dla Ciebie. Podczas zajęć otrzymasz niezbędną dawkę teorii i – co równie ważne – weźmiesz udział w ćwiczeniach praktycznych. Będziesz pisać, wymyślać i tworzyć. Poznasz też siebie, swoje silne i słabe strony, odkryjesz swoje granice literackie i uwolnisz kreatywność.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Jak się zakochać w swoim bohaterze

Kurs “Jak zakochać się w swoim bohaterze” nauczy Was jak stworzyć bohaterów tak trójwymiarowych, jak tylko może unieść kartka papieru. Dowiecie się, jak sprawić, że przestaną być płascy, a staną się postaciami z krwi i kości. Jak włożyć w ich usta dialogi, których czytelnicy nigdy nie zapomną. I jak się w nich zakochać… bo jeśli Wasze serca będą biły szybciej na myśl o tych bohaterach, zaręczam, że serca czytelników też szybciej zabiją.
Jest to kurs uniwersalny: doskonale skonstruowany bohater potrzebny jest w długich i w krótkich formach, i w każdym gatunku.

Poznaj szczegóły Zapisz się

MYŚL JAK REDAKTOR! Zasady tworzenia i redagowania tekstów do Internetu

Dobry tekst to najczęściej praca dwóch osób: autora i redaktora.
Na kursie pracujemy nad tekstami do mediów, na strony internetowe, firmowe, o charakterze informacyjnym, publicystycznym, reportażowym, wizerunkowym, eksperckim.

Poznaj szczegóły Zapisz się

OD CIEKAWOŚCI ŚWIATA DO OPOWIEŚCI – weekendowy kurs pisania prozy dziecięcej

Jak nadać opowieści lekkość, wyposażyć ją w poczucie humoru, sprawić, żeby historia była dla małoletnich odbiorców atrakcyjna, interesująca, poruszająca. Tego dowiesz się na kursie “Proza dziecięca”.

Poznaj szczegóły Zapisz się

OD CIEKAWOŚCI ŚWIATA DO OPOWIEŚCI poziom II – weekendowy kurs pisania prozy dziecięcej dla zaawansowanych

Twórczy weekend, podczas którego dopracujecie tekst bajki, baśni lub opowieści dla młodszych lub starszych dzieci pod okiem doskonałej nauczycieli pisania prozy dziecięcej.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Sprawdź, dokąd prowadzi królicza nora – weekendowy kurs pisania prozy dziecięcej i młodzieżowej

Podczas warsztatów poznacie gotowe recepty na to, jak zbudować książkę dla małego mądralińskiego. Co zrobić, by pokochał tę historię? Jak sprawić, by nie mógł się od niej oderwać? Co powinien otrzymać w zamian za przeczytanie tylu stron? Na warsztatach będziemy ciężko pracować, ale przede wszystkim dobrze się bawić. Pisanie to duża przyjemność, możecie mi wierzyć.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Wywróć świat do góry nogami – napisz powieść. Kurs dla średniozaawansowanych

Pisząc powieść powinniśmy budzić się z radością w sercu, jednak trzeba też mieć świadomość, że praca nad nią nie będzie łatwa. Zapraszam Was na cztery twórcze spotkania, które być może wywrócą Waszą powieść do góry nogami, a na pewno pomogą Wam ją dokończyć i sprawią, że będzie o wiele lepsza.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Piszemy kryminał. Kurs dla początkujących

By napisać powieść, która nie pozwoli czytelnikom zasnąć, potrzebne są dobry pomysł na fabułę i znajomość mechanizmów, dzięki którym buduje się wciągającą narrację. O jednym i drugim będziemy rozmawiać na kursie.
To warsztaty, a więc będziemy dużo dyskutowali i nie mniej pisali. Każda sesja składać się będzie z części teoretycznej i praktycznej. Bez pisania nie ma autora!

Poznaj szczegóły Zapisz się

Jak kłamać skutecznie i mieć z tego frajdę, czyli kurs pisania opowiadania kryminalnego

Opowiadanie często jest przymiarką do powieści. Rządzi się podobnymi zasadami, ale wymaga bardziej precyzyjnego zastosowania technik pisarskich. Pisanie opowiadań jest więc doskonałą okazją, żeby wyćwiczyć te techniki do perfekcji. Po tym kursie każdy uczestnik będzie w stanie napisać opowiadanie kryminalne nie tylko prawidłowe pod względem kompozycyjnym, ale też wciągające jak diabli!

Poznaj szczegóły Zapisz się

Chcesz podpalić miasto? Zrób to na papierze! Kurs pisarski dla młodzieży

Jak pisać, żeby potem nie dało się oderwać od czytania. Zapraszamy młodzież na kurs pisania opowiadań.

Poznaj szczegóły Zapisz się

KRYMINAŁ, SENSACJA, THRILLER – warsztaty literackie dla zaawansowanych

Warsztaty przeznaczone są dla osób, które mają konkretny pomysł na powieść z gatunku kryminał/sensacja/thriller.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Jak kłamać jeszcze lepiej i skuteczniej, czyli zaawansowany kurs pisania opowiadania kryminalnego

Kurs przeznaczony dla uczestników, którzy ukończyli kurs pisania opowiadania kryminalnego na poziomie podstawowym.

Poznaj szczegóły Zapisz się

KreatyWWWne pisanie, czyli jak tworzyć ciekawe i angażujące treści do Internetu

Poznaj dekalog webwritingu. Zapisz się na weekendowy kurs KreatyWWWne pisanie i naucz się tworzyć angażujące treści do Internetu.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Wstęp do powieściopisarstwa – KRAKÓW

Zapraszam na warsztaty z powieściopisarstwa. Na kursie poznacie zasady budowania fabuły, tworzenia bohaterów oraz podstawowe pułapki na czytelnika. Podstawą będą ćwiczenia praktyczne – dyskusja na podstawie przygotowanych fragmentów tekstów. W bonusie rady starego autora dla młodych: jak wydać książkę? Jak rozmawiać z wydawcą? Jak się promować?

Poznaj szczegóły Zapisz się

POWIEŚĆ KRYMINALNA – kurs dla średniozaawansowanych

Na tych warsztatach dostaniesz do ręki „narzędzia”, które ułatwią Ci myślenie o kryminale jako powieści. Odmitologizujemy pewne stereotypy i spróbujemy ruszyć z Twoją fabułą do przodu. Pomożemy Ci stworzyć wyjątkowego bohatera, zastanowimy się nad światem, jaki chcesz pokazać w powieści, i „ustawimy” strukturę opowiadania, tak by miała „ręce i nogi”.

Poznaj szczegóły Zapisz się

FELIETON – poziom podstawowy

Współczesna prasa pełna jest felietonów, czyli odautorskich komentarzy dotyczących każdej dziedziny życia.
Wiele osób prowadzi blogi, aby przekazać swój punkt widzenia.
Na czym polega felieton i czy bliżej mu do literatury, czy dziennikarstwa?
Zapraszam na zajęcia – Sylwia Chutnik

Poznaj szczegóły Zapisz się

Proza dla zaawansowanych

Pracujemy na docelowym tekście. Jak swobodnie poruszać się w planie powieści lub długiego opowiadania. Jak komponować sceny i rozdziały. Jak budować u czytelnika wrażenie, że wchodzi w „prawdziwy” świat.

Poznaj szczegóły Zapisz się

DRUGA STRONA KRYMINALNEJ FIKCJI – kurs z technikami kryminalistyki

Bądź jak bohaterowie CSI. Weź udział w kursie prowadzonym przez techników kryminalistyki.
Podczas kursu będziesz: ujawniać, zabezpieczać i wykorzystywać wybrane rodzaje śladów kryminalistycznych na symulowanym miejscu zbrodni. Dowiesz się jak dalekie od rzeczywistości są niektóre historie opisane w powieściach i filmach kryminalnych.
Jedyny taki kurs w Polsce!

Poznaj szczegóły Zapisz się

FreshMail.pl