KURSY

Wstęp do powieściopisarstwa z Łukaszem Orbitowskim – kurs online

Zapraszam na warsztaty z powieściopisarstwa. Na kursie poznacie zasady budowania fabuły, tworzenia bohaterów oraz podstawowe pułapki na czytelnika. Podstawą będą ćwiczenia praktyczne – dyskusja na podstawie przygotowanych fragmentów tekstów. W bonusie rady starego autora dla młodych: jak wydać książkę? Jak rozmawiać z wydawcą? Jak się… Więcej

Poznaj szczegóły Zapisz się

W kobiecym kręgu – kurs pisarski dla kobiet z Małgorzatą Wardą – kurs online

Praca w kobiecym kręgu daje wiele wsparcia i jednocześnie umożliwia swobodne pisanie w otoczeniu kobiet. Podczas kursu powstają porywające historie skierowane do różnych grup czytelniczych, w różnych gatunkach literackich.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Groza i horror (I poziom) z Arturem Urbanowiczem – kurs online

Co sprawia, że niektóre książki są nudne, a inne czyta się z zapartym tchem? Na kursie dowiesz się, jak zarządzać tempem opowieści i konstruować fabułę, a nawet pojedyncze zdanie, by zostawić czytelnika z efektem “Wow!”. Poznasz też narzędzia do budowania klimatu niepokoju i strachu w opowieści.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Scenariusz dla żółtodziobów – wakacyjna szkoła pisania – kurs online

Kochacie filmy? Chcecie spróbować swoich sił w napisaniu scenariusza? Zapraszamy na wakacyjny kurs scenariopisarstwa.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Opowiadanie grozy – wakacyjna szkoła pisania – kurs online

Przez trzy wakacyjne tygodnie będziemy spotykać się, aby napisać opowiadanie grozy.
Będzie strasznie, będzie intrygująco i… będziemy dobrze się bawić słowem, wyobraźnią, nastrojem i swoim towarzystwem.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Podstawy pisania z Martą Mizuro – kurs stacjonarny

Każdy człowiek nosi w sobie wiele historii, lecz nie każdy potrafi opowiedzieć je tak, aby zainteresować nimi drugiego człowieka. Kurs „Podstawy pisania” ma za zadanie pokazać, dlaczego swojej opowieści nie powinno się zaczynać w jeden z trzech następujących sposobów…

Poznaj szczegóły Zapisz się

Podstawy pisania z Joanną Opiat-Bojarską – kurs stacjonarny

Jeśli piszesz, chcesz doskonalić warsztat albo wydać swoją książkę, ten kurs jest dla Ciebie. Podczas zajęć otrzymasz niezbędną dawkę teorii i – co równie ważne – weźmiesz udział w ćwiczeniach praktycznych. Będziesz pisać, wymyślać i tworzyć. Poznasz też siebie, swoje silne i słabe strony, odkryjesz swoje granice literackie i uwolnisz kreatywność.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Podstawy pisania z Małgorzatą Wardą – kurs stacjonarny

Każdy z nas nosi w sobie przynajmniej jedną nieopowiedzianą historię. Co można zrobić, by po przelaniu jej na papier okazała się fascynująca? Solidny warsztat to podstawa każdego pisarza.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Podstawy pisania z Małgorzatą Wardą – kurs online

Każdy z nas nosi w sobie przynajmniej jedną nieopowiedzianą historię. Co można zrobić, by po przelaniu jej na papier okazała się fascynująca? Solidny warsztat to podstawa każdego pisarza.

Kurs przeznaczony zarówno dla osób początkujących i mających za sobą próby pisarskie, ale piszących intuicyjnie.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Kurs pisarski dla średniozaawansowanych z Robertem Małeckim – kurs online

Jak sprawić, by Czytelnik zarwał noc z naszą powieścią w dłoni? Jak pozwolić mu przeżyć niesamowitą przygodę? Jak sprawić, by pokochał naszego bohatera i kibicował mu w każdym działaniu? To zadanie dla osób, które ukończyły kurs „Podstawy pisania” i mają już odpowiednie narzędzia w ręku, by tworzyć własną fabułę. Zapraszamy na kurs pisarski dla średniozaawansowanych prowadzony przez Roberta Małeckiego.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Zakochaj się w swoim bohaterze – kurs pisarski z Martą Guzowską – kurs online

Jest to kurs uniwersalny: doskonale skonstruowany bohater potrzebny jest w długich i w krótkich formach, i w każdym gatunku.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Reportaż z Marcinem Kąckim – kurs online

Aby powstał reportaż, trzeba opanować kilka podstawowych technik. Uczymy jak pisać i czego się wystrzegać. Zapisz się na kurs reportażu z Marcinem Kąckim.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Sprawdź, dokąd prowadzi królicza nora – kurs pisania prozy dziecięcej i młodzieżowej z Małgorzatą Wardą (poziom I) – kurs online

Podczas warsztatów poznacie gotowe recepty na to, jak zbudować książkę dla małego mądralińskiego. Co zrobić, by pokochał tę historię? Jak sprawić, by nie mógł się od niej oderwać? Co powinien otrzymać w zamian za przeczytanie tylu stron? Na warsztatach będziemy ciężko pracować, ale przede wszystkim dobrze się bawić. Pisanie to duża przyjemność, możecie mi wierzyć.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Kurs pisarski dla średniozaawansowanych z Małgorzatą Wardą – kurs online

Pisząc powieść powinniśmy budzić się z radością w sercu, jednak trzeba też mieć świadomość, że praca nad nią nie będzie łatwa. Czasem przecież słowa wypływają nam spod palców bez większego wysiłku, ale często jednak nasze zmagania z bohaterami i fabułą przypominają walkę. Im bardziej podwyższamy sobie poprzeczkę, tym więcej chcemy przekazać Czytelnikowi i słusznie. Traktujmy Czytelnika poważnie i dajmy mu najlepszy możliwy tekst.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Dziecko w nas. Weekendowy kurs pisania prozy dziecięcej z Agnieszką Urbańską (poziom I) – kurs stacjonarny

Jak odnaleźć w sobie dziecko, które zachwyca się światem, śmieje się do rozpuku i na zawołanie wymyśla niestworzone historie? Na pewno należy napisać pierwsze zdanie, postawić pierwszy krok na narracyjnej ścieżce. Każdy z uczestników kursu zrobi to samodzielnie, w duchu nieskrępowanej swobody twórczej, w przyjaznej, życzliwej atmosferze. I w ten sposób szeroko otworzą się drzwi do wielowymiarowej wyobraźni.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Podstawy pisania z Izabelą Szylko – kurs stacjonarny

Niezależnie od tego, czy po raz pierwszy sięgasz po pióro, czy Twoja szuflada pełna jest prób literackich, czy pisałeś wcześniej teksty użytkowe lub dziennikarskie, odkryjesz nową stronę pracy ze (i nad) słowami. Po części, również nową stronę siebie.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Kurs pisania prozy dziecięcej i młodzieżowej z Małgorzatą Wardą (poziom II) – kurs online

Kurs 5-tygodniowy, między spotkaniami odbywa się pisarska praca zdalna. Kurs przeznaczony jest dla Absolwentek/Absolwentów Podstaw pisania lub osób mających doświadczenie w pisaniu prozy dziecięcej lub młodzieżowej.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Wywróć świat do góry nogami – napisz powieść z Małgorzatą Wardą (poziom II) – kurs online

Pisząc powieść powinniśmy budzić się z radością w sercu, jednak trzeba też mieć świadomość, że praca nad nią nie będzie łatwa. Zapraszam Was na cztery twórcze spotkania, które być może wywrócą Waszą powieść do góry nogami, a na pewno pomogą Wam ją dokończyć i sprawią, że będzie o wiele lepsza.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Myśl jak redaktor! Zasady tworzenia i redagowania tekstów do Internetu z Renatą Gluzą – kurs stacjonarny

Dobry tekst to najczęściej praca dwóch osób: autora i redaktora.
Na kursie pracujemy nad tekstami do mediów, na strony internetowe, firmowe, o charakterze informacyjnym, publicystycznym, reportażowym, wizerunkowym, eksperckim.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Kurs pisania powieści historycznej i retro z Piotrem Bojarskim – kurs online

Niezależnie od tego czy po raz pierwszy sięgasz po pióro, czy Twoja szuflada pełna jest prób literackich, odkryjesz nową stronę pracy nad powieścią historyczną.

Poznaj szczegóły Zapisz się

KreatyWWWne pisanie, czyli jak tworzyć ciekawe i angażujące treści do Internetu z Patrycją Grzelczak – kurs stacjonarny

Poznaj dekalog webwritingu. Zapisz się na weekendowy kurs KreatyWWWne pisanie i naucz się tworzyć angażujące treści do Internetu.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Powieść kryminalna dla średniozaawansowanych z Mariuszem Czubajem – kurs stacjonarny

Na tych warsztatach dostaniesz do ręki „narzędzia”, które ułatwią Ci myślenie o kryminale jako powieści. Odmitologizujemy pewne stereotypy i spróbujemy ruszyć z Twoją fabułą do przodu. Pomożemy Ci stworzyć wyjątkowego bohatera, zastanowimy się nad światem, jaki chcesz pokazać w powieści, i „ustawimy” strukturę opowiadania, tak by miała „ręce i nogi”.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Felieton z Sylwią Chutnik (poziom I) – kurs stacjonarny

Współczesna prasa pełna jest felietonów, czyli odautorskich komentarzy dotyczących każdej dziedziny życia.
Wiele osób prowadzi blogi, aby przekazać swój punkt widzenia.
Na czym polega felieton i czy bliżej mu do literatury, czy dziennikarstwa?
Zapraszam na zajęcia – Sylwia Chutnik

Poznaj szczegóły Zapisz się

Jak kłamać skutecznie i mieć z tego frajdę, czyli kurs pisania opowiadania kryminalnego z Martą Guzowską – kurs stacjonarny

Opowiadanie często jest przymiarką do powieści. Rządzi się podobnymi zasadami, ale wymaga bardziej precyzyjnego zastosowania technik pisarskich. Pisanie opowiadań jest więc doskonałą okazją, żeby wyćwiczyć te techniki do perfekcji. Po tym kursie każdy uczestnik będzie w stanie napisać opowiadanie kryminalne nie tylko prawidłowe pod względem kompozycyjnym, ale też wciągające jak diabli!

Poznaj szczegóły Zapisz się

Jak kłamać jeszcze lepiej i skuteczniej, czyli zaawansowany kurs pisania opowiadania kryminalnego z Martą Guzowską – kurs stacjonarny

Kurs przeznaczony dla uczestników, którzy ukończyli kurs pisania opowiadania kryminalnego na poziomie podstawowym.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Druga strona kryminalnej fikcji – kurs z technikami kryminalistyki – kurs stacjonarny

Bądź jak bohaterowie CSI. Weź udział w kursie prowadzonym przez techników kryminalistyki.
Podczas kursu będziesz: ujawniać, zabezpieczać i wykorzystywać wybrane rodzaje śladów kryminalistycznych na symulowanym miejscu zbrodni. Dowiesz się jak dalekie od rzeczywistości są niektóre historie opisane w powieściach i filmach kryminalnych.
Jedyny taki kurs w Polsce!

Poznaj szczegóły Zapisz się
CLOSE
CLOSE