KURSY

PODSTAWY PISANIA POZIOM I

Niezależnie od tego, czy po raz pierwszy sięgasz po pióro, czy Twoja szuflada pełna jest prób literackich, czy pisałeś wcześniej teksty użytkowe lub dziennikarskie, odkryjesz nową stronę pracy ze (i nad) słowami. Po części, również nową stronę siebie.

Poznaj szczegóły Zapisz się

SŁOWO NA WARSZTAT – POZIOM II PODSTAW PISANIA

Masz za sobą Podstawy pisania? Certyfikat trochę się zakurzył, albo leży schowany w szufladzie, razem z tekstami, które powstały w czasie tamtych czterech tygodni. Już wiesz, że chcesz kontynuować pisarską przygodę, ale nie masz jeszcze odwagi przyjść na kurs dla zaawansowanych? Nowy format SŁOWO NA WARSZTAT – Podstawy pisania poziom 2 to propozycja dla Ciebie. Zapraszamy na cykl pięciu spotkań, których celem jest wykorzystanie w praktyce poznanych już narzędzi pisarskich i ich twórcze rozwinięcie.

Poznaj szczegóły Zapisz się

OD CIEKAWOŚCI ŚWIATA DO OPOWIEŚCI – kurs pisania prozy dziecięcej

Pozwól swojej wyobraźni na wybryki, na swobodną zabawę słowami, brzmieniami, rymem i językowymi skojarzeniami. Przypomnij sobie jak wielką frajdą jest obcowanie z tekstami dla dzieci. Obudź w sobie dziecko na kursie pisania prozy dla dzieci.

Poznaj szczegóły Zapisz się

PODSTAWY PISANIA – poziom II

Podczas zajęć uczestnicy dopracowują własne rozpoczęte pisarskie projekty, poznają swoje pisarskie atuty i wydobywają swój pisarski głos.

Poznaj szczegóły Zapisz się

BAJKA, CZYLI NASZA WEWNĘTRZNA OPOWIEŚĆ

„Życie to nie bajka”, ale bajka może być elementem naszego życia. Zastanowimy się, po co dorosłym wymyślanie historii i stworzymy własną opowieść. Będzie ona miała formę fikcji, przypowieści, która odzwierciedli jeden z problemów czy zagadnień, który wybierzemy na zajęciach.

Poznaj szczegóły Zapisz się

WARTO MIEĆ WŁASNE ZDANIE – kurs dla młodzieży

Nie jest to przygotowanie do lekcji polskiego, ale posługujemy się polszczyzną i ćwiczymy styl. Choć nauczymy się używać metafor i porównań, zapewne nie wszystkie z nich mogłyby spodobać się Twojej polonistce. Nie korzystamy z podręczników, ale podglądamy warsztat innych autorów.

Poznaj szczegóły Zapisz się

PODSTAWY TWORZENIA POWIEŚCI

Celem KURSU PODSTAWY TWORZENIA POWIEŚCI jest nauka, ale też stworzenie gotowego tekstu – treatmentu, opowiadania lub gotowego rozdziału książki.

Poznaj szczegóły Zapisz się

KURS PISANIA POWIEŚCI KRYMINALNEJ

Kryminał jest gatunkiem, którego ramy są bardzo klarowne. Ktoś popełnił przestępstwo, ktoś jest winien i trzeba go znaleźć. Bohater powieści kryminalnej musi rozwiązać tę zagadkę i „złapać” winnego, który rzecz jasna powinien ponieść karę za swe niecne uczynki.

Poznaj szczegóły Zapisz się

KURS PROZATORSKI – poziom II

Pracujemy na fragmentach tekstu. Na każdych zajęciach na innym. Najlepiej akapit, górna granica to półtorej strony znormalizowanego maszynopisu. Podczas zajęć rozstrzygamy najważniejsze problemy (na przykład: dialog, budowa sceny itd.) Skupimy się na kilku najważniejszych aspektach budowania powieści.

Poznaj szczegóły Zapisz się

DRUGA STRONA KRYMINALNEJ FIKCJI – kurs z technikami kryminalistyki

Bądź jak bohaterowie CSI. Weź udział w kursie prowadzonym przez techników kryminalistyki.
Podczas kursu będziesz: ujawniać, zabezpieczać i wykorzystywać wybrane rodzaje śladów kryminalistycznych na symulowanym miejscu zbrodni. Dowiesz się jak dalekie od rzeczywistości są niektóre historie opisane w powieściach i filmach kryminalnych.
Jedyny taki kurs w Polsce!

Poznaj szczegóły Zapisz się

KURS REPORTAŻU

Reportaż nie może być nudny, przewidywalny, pełen oczywistości. Reportaż nie zawsze odpowiada na pytanie: dlaczego? Często jest formą szukania tej odpowiedzi. Drogą do niej. Na pewno jednak jest przygodą, w której chodzi o to, by zrozumieć drugiego człowieka.

Poznaj szczegóły Zapisz się

PODSTAWY PISANIA – poziom I

To czterotygodniowy kurs pisania, który pomoże Ci uwierzyć w Twój pomysł i nadać mu formę opowiadania lub rozdziału powieści.
Dla kogo?
Dla tych, którzy kiedyś lubili pisać, ale dopiero teraz sobie o tym przypomnieli.
Dla tych, którzy niedawno zauważyli, jaką przyjemność sprawia im pisanie.
Dla wszystkich, którzy czują, że mają coś ciekawego do opowiedzenia czytelnikowi i chcą wreszcie zacząć spełniać swoje pisarskie marzenia.

Poznaj szczegóły Zapisz się

PODSTAWY PISANIA – poziom I

Jeśli piszesz, chcesz doskonalić warsztat albo wydać swoją książkę, ten kurs jest dla Ciebie. Podczas zajęć otrzymasz niezbędną dawkę teorii i – co równie ważne – weźmiesz udział w ćwiczeniach praktycznych. Będziesz pisać, wymyślać i tworzyć. Poznasz też siebie, swoje silne i słabe strony, odkryjesz swoje granice literackie i uwolnisz kreatywność.

Poznaj szczegóły Zapisz się

KURS PROZATORSKI – poziom I

Kurs prozatorski dla osób o różnym poziomie zaawansowania, oparty przede wszystkim na ćwiczeniach, z niedługimi (ale treściwymi) wstawkami „wykładowymi”, dotyczącymi najistotniejszych zagadnień i elementów tworzenia wartościowej prozy.

Poznaj szczegóły Zapisz się