KURSY

Wideo Indywidualne

Podstawy pisania z Joanną Wryczą – Bekier. Kurs online. Termin: 15.01 – 12.02.2025

Próbujesz ująć swoje myśli w słowa? Zastanawiasz się, czy Twój pomysł jest wystarczająco dobry, ale marzysz, by kiedyś podpisywać swoją książkę na spotkaniu autorskim?
Na kursie wypróbujesz sposoby, z których korzystali pisarze wszech czasów, dzięki czemu zaoszczędzisz czas i zamiast latami uczyć się na własnych błędach, szybciej dotrzesz do celu.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Literacki Spin doctoring (reanimacja natchnienia) – kurs online z Łukaszem Orbitowskim – 21.01 – 4.03. 2025

Literacki Spin doctoring to kurs dla tych, którzy są już w trakcie pisania swojej powieści, ale z jakiegoś powodu utknęli w pisaniu.
Podczas kursu rozsmarujemy Wasz pisarski skurcz i zadbany o reanimację natchnienia.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Wstęp do powieściopisarstwa z Łukaszem Orbitowskim, termin: 6 – 27.02.2025

Na kursie poznacie zasady budowania fabuły, tworzenia bohaterów oraz podstawowe pułapki na czytelnika. Podstawą będą ćwiczenia praktyczne – dyskusja na podstawie przygotowanych fragmentów tekstów.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Podstawy pisania z Izabelą Szylko – kurs stacjonarny w Warszawie – 8.02 – 1.03 lub 22.03 – 12.04.2025

Uczestnicy i Uczestniczki kursu “Podstawy pisania” poznają stopniowo pisarskie rzemiosło. Na pierwszej sesji rozbudzają uśpione zasoby kreatywności, uczą się przełamywać blokady, przeganiają wewnętrznego krytyka. Niezależnie od tego, czy po raz pierwszy sięgają po pióro, czy ich szuflada pełna jest prób literackich, czy pisali wcześniej teksty użytkowe lub dziennikarskie, wszyscy odkrywają nową stronę pracy ze (i nad) słowami. Po części, jak to w pracy twórczej, również nową stronę siebie.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Thriller – zagadka, napięcie, zaskoczenie, gra z czytelnikiem – 15.02 – 8.03.2025

Co sprawia, że niektóre książki są nudne, a inne czyta się z zapartym tchem? Na kursie dowiesz się, jak zarządzać tempem opowieści i konstruować fabułę, a nawet pojedyncze zdanie, by zostawić czytelnika z efektem “Wow!”. Poznasz też narzędzia do budowania klimatu niepokoju i strachu w opowieści.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Jak pisać i jak nie pisać? – kurs pisarski dla początkujących z Justyną Sobolewską – 15.02 – 8.03.2025

Dla tych, którzy już piszą i dla tych, którzy chcą dopiero rozpocząć przygodę z pisaniem literatury pięknej i gatunkowej. Podczas kursu poznasz tajniki warsztatu pisarskiego, specyfikę gatunków literackich, dowiesz się, jak budować wciągające historie, postaci, opisy oraz dialogi, jak unikać błędów, a przede wszystkim będziesz pisać i omawiać swoje teksty.

Poznaj szczegóły Zapisz się
  • ŚREDNIA HUTA
  • cena: 790 zł

Wspólne pisanie w Borach Tucholskich – weekend wyjazdowy – 21- 23.02. 2025

Zapraszamy do spędzenia twórczego weekendu pisarskiego w Borach Tucholskich. Wspólne pisanie to propozycja dla osób, które piszą i potrzebują na to pisanie czasu, przestrzeni i motywacji. To integracja maszynistów, spotkanie w gronie innych piszących, dzielenie się swoimi doświadczeniami, planami i obawami. To pisarskie ćwiczenia, burze mózgów i sesje pisania w ciszy i spokoju. To świetna zabawa i produktywnie spędzony czas. To coś dla CIEBIE!

Poznaj szczegóły Zapisz się

Do ostatniej kropki – napisz bajkę z Agnieszką Urbańską. Kurs online dla początkujących – 6.03 – 1.04.2025

Od pierwszego zdania do ostatniej kropki – napiszemy razem bajkę! Pokażemy Czerwonemu Kapturkowi, Kopciuszkowi, księżniczkom i książętom, rycerzom i smokom na co nas stać. Spotykamy się przez miesiąc, 2 razy w tygodniu. Na każdych zajęciach dostaniesz konkretne wytyczne, które pomogą Ci okiełzać Twoją historię i bohaterów.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Thriller i horror (poziom II) z Arturem Urbanowiczem – kurs online. Terminy 22.03 – 12.04.2025

Kurs przeznaczony dla absolwentów kursu “Thriller – zagadka, napięcie, zaskoczenie, gra z czytelnikiem” lub wcześniejszego “Groza, thriller i horror (I poziom)”, a także dla tych, którzy już znają podstawy takie jak konstrukcja ciekawego bohatera, kluczowe punkty fabuły oraz jak w zaskakujących historiach działają twisty. Tym razem poznamy jeszcze trudniejsze narzędzia stosowane w pracy nad zagadkową opowieścią z dreszczykiem. Nauczę Was również żonglerki słowem – stosowanej zarówno w poetyckim, jak i w gawędziarskim pisaniu – przydatnej chociażby przy konstruowaniu błyskotliwych dialogów.

Poznaj szczegóły Zapisz się

Rozwiń swoją opowieść – warsztaty literackie dla średnio zaawansowanych – 23.03 – 6.04.2025

Warsztaty przeznaczone są dla osób, które chciałyby rozwijać swój warsztat pisarski. Będziemy czytać, dyskutować, analizować opowiadania mistrzów i oczywiście pisać, ucząc się na własnych błędach. Nie ma skuteczniejszej metody.

Poznaj szczegóły Zapisz się
CLOSE
CLOSE