Anna Olszewska, Dziewczyna z fotografii

dziewczyna z fotografii

Anna Olszewska, Dziewczyna z fotografii

Wydawnictwo Zysk i S-ka,  2021


Czy jedno zdjęcie może zmienić wszystko?

Natasza była świetnie zapowiadającą się baletnicą, kiedy zdarzył się wypadek. Okaleczona fizycznie i psychicznie musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Luka jeszcze rok wcześniej miał wszystko – asystował w pracowni cenionego paryskiego fotografa i był zakochany w dziewczynie, która nie widziała poza nim świata. Jeden wieczór sprawił, że stracił i pracę, i miłość.

Kiedy Natasza wsiada do samolotu lecącego do Paryża, ścieżki tych dwojga przecinają się po raz pierwszy. Wszystko wskazuje na to, że to jedynie przelotna znajomość, ale los chce inaczej. W paryskim mieszkaniu Natasza znajduje list stanowiący zaproszenie do gry, w którą grała z rodzicami w każde urodziny. Natasza podejmuje wyzwanie i przemierza miasto w poszukiwaniu kolejnych wskazówek. W jednym z miejsc, w którym rodzice pozostawili kolejną kopertę, Natasza ponownie spotyka Lukę. Czy poszukujący idealnej modelki Luka będzie potrafił dostrzec w niej to, co kryje się pod bliznami? Czy Natasza będzie potrafiła się otworzyć?

[opis wydawnictwa: Zysk i S-ka]

Książkę można kupić tutaj >>

Premiera: 13.04.2021 r.


Co Anna mówi o sobie?

Przeczytajcie :)

 • Kiedy byłem dzieckiem, chciałam zostać:

piosenkarką 😉 Moja siostra uczęszczała do szkoły muzycznej i pewnie ten fakt napędzał moje marzenia. Na szczęście słoń nadepnął mi na ucho i musiałam poszukać innego talentu.

 • Moje źródło inspiracji:

sny. Jestem śpiochem i zwykle buduję powieść wokół sceny, która przyśni mi się, jako pierwsza.

 • W mojej książce najbardziej lubię:

klimat Paryża, sesji fotograficznych, zakurzonych kostiumerii i studia baletowego oraz intymność, którą udało mi się wprowadzić do powieści.

 • Dla przyjemności czytam:

Kinga, Mastertona, fantastykę (również tę z gatunku new adult) no i oczywiście romanse 😉

 • Gdybym mogła zostać bohaterem książki, byłaby to:

Annie Wilkes, szalona pielęgniarka z powieści Kinga „Misery”. Już sobie wyobrażam jak zmuszam moich ulubionych pisarzy, żeby dopisali kolejne tomy…

 • Długopis czy klawiatura?

Klawiatura.

 • Moje największe pisarskie marzenie:

Podobno nie wolno wymawiać ich głośno, bo się nie spełnią… Powiem tylko, że jestem już krok bliżej jego spełnienia.

 • Książka, ebook, czy audiobook?

Książka.

 •  Moje nieliterackie hobby to:

joga.

 • Sukces to dla mnie:

możliwość realizowania swoich marzeń w otoczeniu ludzi, którzy nie rzucają mi kłód pod nogi.

 • Na kolację poszłabym z:

bohaterami swojej powieści, chociaż obecnie to wystarczyłaby zwykła knajpa w towarzystwie męża 😉

 

Anna Olszewska o sobie:
Z wykształcenia jestem prawnikiem, jednak od zawsze moim marzeniem było pisanie. Przez wiele lat realizowałam się konstruując pisma procesowe, aż w końcu postanowiłam stworzyć historię, która być może zainteresuje większe grono czytelników. Jestem mamą trójki dzieci i większą część dnia zabiera mi ich wychowanie, wobec czego historie, które mam w głowie są przelewane na papier głównie nocami. Moja debiutancka powieść „Moja irlandzka piosenka” została wydana w październiku 2018r. nakładem wydawnictwa Novae Res, a obecnie związałam się z wydawnictwem Zysk i s-ka.

CLOSE
CLOSE