Burza, Zuzanna Gajewska

Burza_Gajewska_okładka

Burza, Zuzanna Gajewska

Prószyński i S-ka,  2022


Burza Zuzanna Gajewska.

Czas na nową autorkę, czas na nową bohaterkę. Ta “Burza” zmieni wszystko.

 

Ewelina Zawadzka, właścicielka zakładu pogrzebowego w Młynarach, samotna matka czteroletniej Karoliny, wiedzie spokojne i stabilne życie – aż do dnia, gdy podczas gwałtownej burzy koło dawnego młyna wodnego zostaje znaleziona martwa kobieta, Marzena Tolak, blogerka, która niedawno wraz z rodziną zamieszkała w dawnym browarze. Policja podejrzewa zabójstwo, jednak sprawę przysłania śmierć kilkunastu osób w tragicznym wypadku autobusu, zgniecionego przez przewracające się w czasie nawałnicy drzewa. Ciało Marzeny z powodu braku miejsc w elbląskim prosektorium trafia do zakładu Eweliny.

Jest to początek zaskakującej serii wydarzeń, które bez reszty pochłaniają główną bohaterkę. Martwa kobieta nie była jej obca – znały się, spotykały, a feralnego popołudnia Ewelina opiekowała się córeczką denatki. Była też świadkiem dziwnych sytuacji, które ją niepokoiły.

Zawiedziona brakiem postępów w policyjnym śledztwie Ewelina rozpoczyna samodzielne poszukiwania zabójcy. Na jaw wychodzą skrywane latami tajemnice, a głównym przeciwnikiem jest upływający czas.


 Co Zuzanna mówi o sobie?

271383032_1289915578141423_6186935641817868331_n

Przeczytajcie :)

 • Kiedy byłam dzieckiem, chciałam zostać…

Kim ja nie chciałam zostać, oto jest pytanie. W marzeniach przewijała się i aktorka, i chirurg. Ale potem coraz wyraźniej pojawiały się zawody związane z mediami i kulturą. 

 • Moje źródło inspiracji to…

życie. Nie bez powodu na stare lata 😉 poszłam na socjologię. Uwielbiam obserwować zachowania ludzkie. Inspirację mogę znaleźć jadąc autobusem, czekając w kolejce u lekarza, odprowadzając dziecko do szkoły lub siedząc z przyjaciółmi w pubie. Życie to niekończące się źródło inspiracji.

 • W mojej książce najbardziej lubię…

Ewelinę – to jaki wykonuje zawód i to, jakim jest człowiekiem.

 • Długopis czy klawiatura?

To zależy 😉 Książki piszę na komputerze, ale zapiski, plan wydarzeń, charakterystyki bohaterów, osie czasu – to wszystko mam w notesie lub na wielkich kartkach powieszonych na ścianach.

 • Moje największe pisarskie marzenie…

Właśnie się spełnia. 

 • Sukces to dla mnie

Spokój. Zgoda z samą sobą. Szczęśliwe życie rodzinne i pasja, zajęcie – w moim przypadku pisanie książek – które w to wszystko się pięknie  wkomponowało. 

 • Książka, ebook, czy audiobook?

Jestem zdeklarowaną fanką książki drukowanej, lubię mieć książki na półce, uwielbiam swoją biblioteczkę i zbieram podpisy autorów. Po inne formaty też sięgam, ale korzystam z nich najczęściej, gdy czytam książkę wcześniej lub nie mam czasu iść do księgarni czy czekać na przesyłkę np. na potrzeby prowadzenia spotkań lub recenzji.

 • Moje nieliterackie hobby to

Ciężko powiedzieć, bo działam literacko na różne sposoby, promocja czytelnictwa to moje hobby, ale jeśli naprawdę nie ksiażki to podróżowanie, chociaż najchętniej też szlakiem książek. To może gotowanie. Relaksuje mnie. Ale lubię przyrządzać tylko wytrwane potrawy, pieczenie ciast i robienie deserów wywołuje u mnie odwrotne  reakcje :)

 • Dla przyjemności czytam 

Będę mało oryginalna, bo kryminały. Uwielbiam też grozę i postapo. Czasem lubię się wyciszyć czytając kojącą obyczajówkę i bardzo chętnie sięgam po reportaże przedstawiające tajniki różnych zawodów.

 • Gdybym mogła zostać bohaterem książki, byłby to:

Agentką Clarise Starling lub Małgorzatą z Mistrza i Małgorzaty, nieco skrajne przypadki.

 • Na kolację poszłabym z…

Z Teodorem Szackim….. Zaraz, jak to? On nie istnieje? 😉

O mnie w 5 zdaniach

Robię, to co lubię. Z wykształcenia jestem dziennikarką i socjolożką, moje życie zawodowe krąży wokół kultury, mediów i marketingu, a ostatnio wokół Maszyny do pisania. Z zamiłowania jestem promotorką czytelnictwa – pod taką nazwą prowadzę bloga i kanały w mediach społecznościowych. Kocham książki i wszystko, co z nimi związane. Jak nie czytam to piszę, a jak nie piszę, to rozdaję książki na ulicy i zarażam czytaniem innych. Uwielbiam kawę i rozmowy z ludźmi, pasjami prowadzę spotkania autorskie. Mieszkam w Gdańsku, ale cząstkę siebie zostawiła w Młynarach, stąd akcja Burzy właśnie tam. Mam najlepszego na świecie męża i cudowne córeczki Łucję i Oliwię.

CLOSE
CLOSE