Dominik Wieczorkiewicz “Hulajnogą przez Szczęśliwą Arabię”

Hulajnogą przez Szczęśliwą Arabię

Dominik Wieczorkiewicz “Hulajnogą przez Szczęśliwą Arabię”

Wydawnictwo Skrzat,  2018


Zbiór opowiadań dla młodych czytelników będący pogodną, owianą humorem relacją z autentycznej i dość nietypowej podróży. Autor – młody leśnik – wyrusza w towarzystwie pluszowego misia (wspierającego organizację charytatywną) na Półwysep Arabski. Jego głównym środkiem transportu jest wysłużona hulajnoga. Z dziecięcą ufnością przemierza najpierw Arabię Saudyjską, następnie Bahrajn, Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Spotyka na swej drodze przyjaznych i gościnnych ludzi, przeżywa różne przygody, przygląda się zwierzętom – wielokrotnym sprawcom ciekawych zdarzeń. Opisywane niekiedy z lekkim „przymrużeniem oka”, wszystkie one wydarzyły się podczas tej podróży.

Arabia Felix – Szczęśliwa Arabia, określenie przypisane w starożytności obecnym terenom Jemenu i Omanu, podczas tej podróży nabrały dla Autora nowego, osobistego znaczenia. Wszystkie odwiedzone miejsca Półwyspu Arabskiego, przygody, spotkania… wspomina jako niezwykle szczęśliwe!

Nie ma tu miejsca na opisy skomplikowanej sytuacji politycznej regionu. W czasach radykalizmu islamskiego, kiedy na świecie kipi od zamachów terrorystycznych i poważnych konfliktów, podróżnik świadomie zdaje się dostrzegać tylko to, co wokół dobre i przyjazne. Historia ciekawa, bowiem szczera i prawdziwa. Pisana z głębi serca, pełna przygód, których nie powstydziłby się „Ali-Baba i czterdziestu rozbójników”. To opowieść o marzeniach, zachwycie światem i dobrem, które pragnie stale odnajdywać w ludziach.

źródło opisu: Wydawnictwo Skrzat


Co Dominik mówi o sobie? Dominik Wieczorkiewicz

Przeczytajcie :)

1. Kiedy byłem dzieckiem

…chciałem zostać lekarzem piesków (weterynarzem małych zwierząt) i chyba jeszcze piłkarzem, strażakiem i leśniczym.

2. Moje źródło inspiracji to

…przyroda, spotkania z ludźmi.

3. W mojej książkach najbardziej lubię

…egzotyczne zwierzęta, hulajnogę i pluszowego misia.

4. Dla przyjemności czytam

….książki dla dzieci. Ostatnio zachwyca mnie Elfomania, Marcina Pałasza, wcześniej Afryka Kazika Łukasza Wierzbickiego.

5. Gdybym mógł zostać bohaterem książki

…. byłbym  dobrym dżinem z baśni tysiąca i jednej nocy.

6. Długopis czy klawiatura?

….wolę długopis :) Często piszę w pociągach. Kiedy używam laptopa, trudniej mi nawiązać kontakt z ludźmi, ponieważ świeci się klawiatura, monitor, itp. Kartkę i ołówek można po prostu odłożyć, na bok, porozmawiać, posłuchać napić się herbaty i wrócić do pisania albo i nie :)

7. Moje największe pisarskie marzenie

….właśnie się spełniło. Pragnąłem napisać zbiór podróżniczych opowiadań dla dzieci.

8. Książka, ebook, czy audiobook?

….zdecydowanie książka – koloryt, zapach, smak :)

9. Moje nieliterackie hobby to

….podróże na hulajnodze z pluszowym misiem w plecaku. Szczególnie często niesie mnie w stronę magicznego Bliskiego Wschodu. Ale kocham też hulać po Polsce, spacerować po lesie czy spędzać czas w towarzystwie Lenki i Martusi.

10. Sukces to dla mnie

….pamiętam, że mama czasami kupowała taki magazyn, miesięcznik.

11. Na kolacje poszedłbym

….z każdym kto się nie śpieszy do domu i lubi falafele. :) 

 

O mnie w 5 zdaniach :

Jestem entuzjastą jazdy na hulajnodze, leśnikiem, podróżnikiem, edukatorem przyrodniczym i dużym dzieckiem. Autorem fanpage’a: facebook.com/hulajkrysiu oraz blogu hulajkrysiu.com. Uczestnikiem wielu podróżniczych imprez. W ostatnich latach odbyłem kilka wypraw na hulajnodze,  podczas których towarzyszył mi wierny kompan, pluszowy miś – Krysia. Jestem wielbicielem Bliskiego Wschodu i krajów arabskich, udało mi się być w Arabii Saudyjskiej, Jemenie, Iranie, Omanie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Katarze, Algierii i Bahrajnie. Aktywnie uczestniczę w projektach promujących przyjazne środowisku środki transportu i edukację przyrodniczą.

 

CLOSE
CLOSE