Magda Kuydowicz, Cała nadzieja w nieboszczce

okladka1

Magda Kuydowicz, Cała nadzieja w nieboszczce

Magda Kuydowicz,  2023


Troje redaktorów telewizyjnych – Kaja, Daniel i Jeremi spędza w redakcyjnym pokoju większość swojego życia. Uwikłani w spory programowe i własne problemy osobiste przegapiają romans, który rozkwita tuż pod ich nosem.

Piękna Małgo z działu ekonomicznego, od którego sprawnego funkcjonowania zależy byt redakcji, zostaje zamordowana w trakcie romansu pewnego wieczoru. Znajdą ją Kaja z Danielem wracając z późnego montażu. Zaraz potem zniknie gnębiący ich nadmiarem zadań kierownik redakcji kultury i rozrywki Mieszko. Spowoduje to szereg przetasowań w redakcji.

Jeremi nieoczekiwanie przejmie schedę po kierowniku i (czego się w ogóle nie spodziewa) będzie także wypełniać szereg jego pozazawodowych zobowiązań. Kochankiem Małgo okaże się być jeden z kolegów Kai z produkcji, który zacznie jej gwałtownie unikać. Kaja będzie więc pracować za dwoje. Będzie ją wspierał Jeremi. Oprócz prowadzonego śledztwa, które sparaliżuje redakcję, Kaja będzie miała na głowie znalezienie mnóstwa nowych programów na wiosenne premiery. Śledztwo, ostatnie przed emeryturą, poprowadzi z pozoru ospała komisarz i wdowa Bebcia Kluczyk.

Niezwykle zainteresowana randkami w Internecie i zakończeniem remontu małego domku na działce. Zechce to uczynić poprzez romanse z kolejnymi oblubieńcami z netu. Fachowcami kolejno od: hydrauliki, stolarki i ogrodnictwa. W trakcie śledztwa koledzy Kai ujawniają skrywane dotąd sekrety. I matactwa. Bebcia uratuje jej życie a sobie reputację. Ujawnienie nazwiska mordercy Małgo i porywacza Mieszka odbędzie się jak u Agathy Christie, w zamkniętym pokoju redakcyjnym, w telewizji na szóstym piętrze. Bebcia, która go wskaże i dowiedzie mu winę jak niegdyś Herkules Poirot, zostanie tym samym zmuszona niebawem do podjęcia się kolejnej policyjnej roboty.

Rozwiązanie zagadki będzie zaskoczeniem dla wszystkich i stanie się zarazem powodem do rozpoczęcia kolejnego śledztwa. Tajemniczej historii z przeszłości Mieszka…


Co Magda mówi o sobie?
Kiedy byłam dzieckiem, chciałam zostać:

sierżant Andersson- detektywem w spódnicy😊
Moje źródło inspiracji to:

życie

magda kuydowicz fot. Marcin Kaliński

W moich książkach najbardziej lubię:

dystans do świata i ludzi

Długopis czy klawiatura?:

jedno i drugie, ale najbardziej myślenie, czyli głowa

Moje największe pisarskie marzenie:

przede mną, jestem w trakcie realizacji więc nie zdradzę, bo zapeszę

Sukces to dla mnie:

każdy ukończona historia przelana na papier, lub w sieci jak ostatni e-book

Książka, ebook, czy audiobook?

wszystkie trzy nośniki literatury są równie ważne bo są dobrym narzędziem komunikacji z czytelnikiem

Moje nieliterackie hobby to:

teatr, rozmowy przy winie, spacery z moim psem
Dla przyjemności czytam:

poezję, dramaty, literaturę obyczajową i oczywiście kryminały!
Gdybym mogła zostać bohaterem książki, byłaby to…

dama z dramatów Czechowa, Miss Marple- ale to za jakiś czas😊
Na kolację poszłabym z…

Antonim Czechowem i Raymondem Chandlerem

CLOSE
CLOSE