Magdalena Kuydowicz, “Pozycja trupa”

pozycja trupa

Magdalena Kuydowicz, “Pozycja trupa”

Wydawnictwo Pascal,  2019


W popularnej szkole jogi, na podwarszawskiej wsi, stali bywalcy  szukają  pokoju, wyciszenia i wewnętrznej harmonii. Marianna, dobiegająca czterdziestki tłumaczka, chce uciec od zawodowych stresów i problemów w związku ze swoim partnerem, znanym dziennikarzem śledczym. Asany, wegańskie posiłki i kontakt z naturą wydają się spełnieniem jej pragnień. Nic dalszego od prawdy. Tajemnicze zniknięcie kucharza i seria zagadkowych morderstw w sielskiej scenerii sprawiają, że nie dane jej będzie odpocząć…

Źródło opisu: http: www.pascal.pl

Fot. Marcin Kaliński

Magdalena Kuydowicz – Magda Kuydowicz jest dziennikarką telewizyjną. Od lat pisze także książki i artykuły. Wydała do tej pory dwie książki kulinarne oraz dwa poradniki: napisany wspólnie z psycholożką Katarzyną Korpolewską: „W co grają matki i córki” oraz „Zaklinaczy samotności” z seksuologiem i terapeutą Wiesławem Sokolukiem. Rok temu ukazała się jej komedia kryminalna „Stało się” – debiut powieściowy.

„Pozycja trupa” to jej druga książka napisana w tym gatunku.
Pasją Magdy jest teatr, czytanie, psychologia, tenis  i gotowanie. Lubi urządzać kameralne kolacje dla przyjaciół. Wolny czas spędza oglądając spektakle w całej Polsce, z książką, na jogińskiej macie lub na spacerach ze swoją suczką-znajdą Sonią, na której przyjaźń i zaufanie stara się zasłużyć.


Co Magdalena mówi o sobie?

Przeczytajcie :)

  • Kiedy byłam dzieckiem, chciałam zostać:

Sierżant Andersson- detektywem w spódnicy… :)

  • Moje źródło inspiracji to:

Życie.

  • W moich książkach najbardziej lubię:

Nie wiem czy lubię coś, strasznie dużo zdrowia mnie kosztują tak naprawdę, ale lubię ten moment gdy książka idzie do druku. Bardzo!

  • Dla przyjemności czytam:

Biografie, dobre kryminały i mikro powieści oraz, nie wstydzę się tego wyznać, wiersze i dramaty.

  • Gdybym mogła zostać bohaterem książki, byłaby to:

Oczywiście jakaś pani detektyw, ewentualnie nieznośna dziewczynka z psem.

  • Długopis czy klawiatura?

Jedno i drugie, najpierw notatki odręczne, potem komputer.

  • Moje największe pisarskie marzenie:

Skończyć i dobrze wypromować powieść kryminalną, którą piszę.

  • Książka, ebook, czy audiobook?

Książka.

  •  Moje nieliterackie hobby to:

tenis, gimnastyka i gotowanie dla moich przyjaciół przy winie oraz rozmowy z moim psem

  • Sukces to dla mnie:

Skończyć to co się zaplanowało, wyspać się, pójść na spacer z psem i wyłączyć myślenie.

  • Na kolacje poszłabym z:

 Raymondem Chandlerem, Joanną Chmielewską i Antonim Czechowem.

 

Inne książki autorki:

 

 

“Stało się”Okładka książki "Stało się"

W tajemniczych okolicznościach ginie kochanek dziennikarki telewizyjnej Matyldy Kwiatek, a w jej otoczeniu zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Kiedy szef bez powodu wyrzuca ją z pracy, Matylda postanawia odpocząć od stresów i wyjechać z przyjaciółką na wczasy odchudzające nad morze. Tu niespodziewanie natyka się na serię zagadkowych morderstw. Odzywa się w niej instynkt reporterki. Matylda, rozczarowana swoim życiem, chwyta się śledztwa jak ostatniej deski ratunku. W działaniach może liczyć na wsparcie zauroczonego nią porucznika Kudełki i bratniej duszy, Natalii.
Komedia kryminalna w duchu i pod wezwaniem Joanny Chmielewskiej, z którą autorka spędziła wiele wspaniałych chwil. Powieść, o której Robert Górski mówi, że sam chciałby taką napisać, a Jakobe Mansztajn, że to jedyny i najlepszy kryminał, jaki przeczytał.

Źródło opisu: www.proszynski.pl

W co grają matki i córki

“W co grają matki i córki” 

O fascynujących i trudnych relacjach rozmawiają psycholog i dziennikarka.

Relacje między matką i córką są zagadnieniem fascynującym i niewyczerpanym, ale też trudnym. Córka to lustro, w którym matka widzi siebie, swoje zalety i wady; przed córką matka niewiele może ukryć. Proces wychowania zachodzi w interakcji, obie strony zyskują więc w nim szansę na osobisty rozwój. Tę niezwykłą szansę można jednak łatwo zaprzepaścić. Wyobrażenia o idealnym dziecku, skrojonym na miarę oczekiwań, przesłaniające matce rzeczywistość, a także pojawiająca się zazdrość, chęć dominowania czy też nadmiernie opiekuńcza postawa matki mogą utrudnić córce odkrycie własnej tożsamości i podążanie wybraną drogą.

Książka Katarzyny Korpolewskiej i Magdaleny Kuydowicz jest znakomitym przewodnikiem po świecie tej pięknej, choć czasem niełatwej relacji, napisanym z perspektywy własnych doświadczeń obu autorek, popartych teoretyczną wiedzą oraz wieloletnią praktyką psychologiczną Katarzyny Korpolewskiej

źródło opisu: Zysk i S-ka, 2013

recenzje książki na: lubimyczytac.pl/ksiazka/199380/w-co-graja-matki-i-corki

 

“Zaklinacze samotności” – Magdalena Kuydowicz, Wiesław Sokoluk

Młoda kobieta utrzymująca się ze sponsoringu. Alkoholik wychodzący z choroby. Dziewczyna z domu dziecka. Studentka pragnąca zwrócić na siebie uwagę ojca. Pracoholik wspomagający się narkotykami. Czy ci i pozostali bohaterowie książki “Zaklinacze samotności” mają szansę na udany związek? Magdalena Kuydowicz przedstawia ich historie, a terapeuta Wiesław Sokoluk opatruje je celnym, niebanalnym komentarzem.

Źródło opisu: www.lubimyczytac.pl

 

 

 

“Selfie”Selfie

Magda Witkiewicz, znana pisarka z Wybrzeża, matka dwójki dzieci, żona z rodziny pachworkowej, wielbicielka kotów – Puszysława zwłaszcza.
Magda Kuydowicz, dziennikarka TVN Style, Łodzianka mieszkająca w Warszawie , zwolenniczka związków partnerskich i swojego psa – Soni
Wszystko je dzieli, a połączyła chęć rozmowy na ważne dla kobiet tematy. Przez rok pisały do siebie listy i tak powstało SELFIE.
Rozmawiały o wszystkim – o mężczyznach, których pokochały, dlaczego zmiana w życiu jest zawsze dobra, co to jest gender i po co to komu, kim jest matka-koczowniczka, dlaczego święta z rodziną to także stres? Jak rozmawiać z partnerem o pieniądzach, kim jest Ta trzecia – kochanka dla żonatego mężczyzny? Dlaczego faceci są słabsi i wymagają opieki kobiet? Dlaczego plotka niszczy, a porażki bywają inspirujące. I wiele, wiele innych…
Magda i Magda, fajne kobiety, które widzą życie na dwa różne sposoby. Ale żadna z nich nie upiera się, że ma rację. Bo prawda obiektywna nie istnieje, a dobrze widzi się tylko sercem.

Źródło opisu: www.wydawnictwofilia.pl

CLOSE
CLOSE