Marta Reich, “Sztuki i sztuczki”

3 reiche1cc92dd8cea883bed0896c0af1ec190

Marta Reich, “Sztuki i sztuczki”

Oficynka,  2017


Reich18516169_10154632744606365_917869488_n

Nowe śledztwo Poli Białohorskiej

Izabela Zawilska ma na pozór wszystko, o czym marzą kobiety: urodę, talent, sławę, pieniądze i rzesze adoratorów. Ukoronowaniem jej dotychczasowej kariery ma być rola Ofelii w Hamlecie, którego premiera w warszawskim teatrze Iluzja zbliża się wielkimi krokami. I gdy wydaje się, że aktorka dotarła na sam szczyt, w jej życiu zaczynają dziać się niepokojące rzeczy. Kobieta otrzymuje listy z pogróżkami i makabryczne przesyłki, a kilkakrotnie tylko cudem udaje jej się uniknąć śmierci w ewidentnie zaaranżowanych wypadkach.

Nieufnie nastawiona do gwiazdy Pola początkowo nie chce angażować się w jej problemy, sądząc, że kobiecie chodzi o autoreklamę. Doznaje jednak wstrząsu, gdy artystka naprawdę ginie pod swoim domem w brutalnej strzelaninie. Tym bardziej że za śmiercią Zawilskiej idą kolejne… Powodowana wyrzutami sumienia, dziennikarka rzuca się w wir nowego śledztwa.

https://oficynka.pl/

Marta Reich – autorka kryminału „Morderstwo i cała reszta” z Polą Białohorską w roli głównej. Studiowała ekonomię, romanistykę i nauki polityczne w Wielkiej Brytanii oraz stosunki międzynarodowe w Warszawie. Zawodowo zajmuje się marketingiem, a w wolnych chwilach oddaje się swoim pasjom – pisaniu, modzie, sztuce i gotowaniu.


Co Marta mówi o sobie?

Przeczytajcie. :)

 • Kiedy byłam dzieckiem, chciałam zostać:

Dyrektorem banku. Było to jeszcze zanim zaczęłam marzyć o staniu się baletnicą lub aktorką!

 • Moje źródło inspiracji to:

Wszystko, co mnie otacza. Ludzie, zdarzenia, budynki, zapachy na ulicy i rozmowy w autobusie. Nic nie daje mi do myślenia tak bardzo, jak hulające obok życie.

 • W moich książkach najbardziej lubię:

Bohaterów, których opisuję. Nieważne, czy darzę ich sympatią, czy też uważam za antypatycznych – każdego z nich traktuję jak człowieka z krwi i kości, z całym dobrodziejstwem inwentarza

 • Dla przyjemności czytam:

Oczywiście kryminały! Ale też anglosaskie powieści współczesne i książki kucharskie, dzięki którym zapominam o całym świecie.

 • Gdybym mogła zostać bohaterem książki, byłaby to:

Hermiona Granger. Nie dlatego, że powalała wszystkich siłą swojego rozumu, ale dlatego, że dane jej było przeżyć absolutnie niesamowite przygody. Kto z nas nie chciałby pomieszkać w Hogwarcie?

 • Długopis czy klawiatura?

Zdecydowanie klawiatura. Mam fatalny charakter pisma.

 • Moje największe pisarskie marzenie:

Wydać „Morderstwo…” w wersji angielskiej, tak, by mogli przeczytać je także moi znajomi i część rodziny. A tak poza tym – to chyba zdobyć Nagrodę Wielkiego Kalibru. Może kiedyś :)

 • Książka, ebook, czy audiobook?

Dla mnie zdecydowanie książka, choć każdy z tych nośników może mieć swoje zalety w zależności od sytuacji. Mnie jednak nic nie potrafi zastąpić dotyku prawdziwej książki i zapachu jej papierowych kartek, które sama mogę przewracać.

 •  Moje nieliterackie hobby to:

Gotowanie! Mało co tak mnie odpręża i poprawia mi humor.

 • Sukces to dla mnie:

Możliwość robienia w życiu tego, co naprawdę się kocha, i przebywania z ludźmi, na których nam zależy.

 • Na kolacje poszłabym z:

Colinem Firth, czyli serialowym Panem Darcy. Co tu ukrywać, mam do niego słabość 😉

CLOSE
CLOSE