Przemysław Semczuk, “Czarna Wołga: kryminalna historia PRL”

czarna wolga

Przemysław Semczuk, “Czarna Wołga: kryminalna historia PRL”

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak,  2015


Historie, które trzymają w napięciu niczym najlepszy kryminał. Tyle, że wydarzyły się naprawdę!

Wieść o porwaniu dziecka w Warszawie rozeszła się błyskawicznie. W okolicy zdarzenia ktoś widział porywaczki wsiadające do czarnej wołgi. Samochód tej marki widziano za każdym razem, kiedy gdzieś w Polsce ginęły dzieci. Jaka jest prawda o czarnej wołdze? Jakie zbrodnie kryły się w jej cieniu?

Porwania dzieci, napady i brutalne zabójstwa, osławieni zbrodniarze i najgłośniejsze procesy sądowe, kradzieże dzieł sztuki i fałszerstwa pieniędzy na niewyobrażalną dziś skalę. Czarna wołga. Kryminalna historia PRL to trzymająca w napięciu opowieść o zbrodniach, które paraliżowały opinię publiczną. A także o tych, o których społeczeństwo miało się nigdy nie dowiedzieć.

Przemysław Semczuk dotarł do bohaterów tamtych wydarzeń i unikalnych materiałów zgromadzonych w IPN. Dziennikarz prezentuje metody działania przestępców i odsłania kulisy działań operacyjnych PRL-owskich organów ścigania – raz zaskakująco pomysłowych, innym razem przerażająco nieudolnych. I zabiera czytelnika w pełną emocji podróż do ówczesnego półświatka.

Przemysław Semczuk  –  polski dziennikarz i publicysta specjalizujący się w tematyce historii Polski okresu PRL. Pracę w zawodzie dziennikarskim rozpoczął w 1991 r., jako reporter lokalnej telewizji Test nadającej na terenie Jeleniej Góry, jednocześnie pracował jako autor tekstów w dzienniku “Gazeta Robotnicza”. Następnie przez kilka lat pracował jako menadżer. Do zawodu dziennikarza powrócił w 2006 r., jako publicysta tygodnika “Newsweek Polska”. Był jednym z współtwórców programu telewizyjnego “Cienie PRL-u”, realizowanego przez TVP. Publicysta tygodnika “Wprost” oraz magazynu “Focus Historia”.

źródło opisu: Znak, Wikipedia

źródło okładki: www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3686,Czarna-wolga

recenzje książki na: lubimyczytac.pl/ksiazka/167644/czarna-wolga-kryminalna-historia-prl

 

CLOSE
CLOSE