Przemysław Semczuk, “Maluch. Biografia”

maluch

Przemysław Semczuk, “Maluch. Biografia”

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak,  2014


Wielki żywot małego fiata!

Nie był szybki jak porsche ani przestronny jak ford, ale pokochały go miliony Polaków. Jeździł nim Pawlak w „Nie ma mocnych” i „Czterdziestolatek” inżynier Karwowski. Doskonale sprawdzał się jako milicyjny radiowóz oraz samochód dostawczy, gdy akurat „rzucili” pralki. Na wakacje nad Bałtyk i do Bułgarii woził całe rodziny, a trójkę marzycieli z Krakowa zabrał w zwariowaną podróż dookoła świata. Fiat 126p, popularne „toczydełko”, to członek wielu polskich rodzin. To symbol wszystkiego, co w PRL-u wzniosłe i marne zarazem. Samochód – legenda.

Skąd się wziął? Jakie plany miała wobec niego władza? Jak zdobywano na niego talony, a jak deficytowe części, gdy się psuł? I jaki spotkał go koniec?

W pierwszej, pełnej anegdot i ciekawostek biografii Malucha Przemysław Semczuk opowiada nieznaną historię złotego dziecka polskiej motoryzacji. Bogato ilustrowane wydanie zabiera czytelników w podróż do czasów młodości – własnej lub rodziców.

Idealny prezent nie tylko dla fanów motoryzacji.

Przemysław Semczuk  –  polski dziennikarz i publicysta specjalizujący się w tematyce historii Polski okresu PRL. Pracę w zawodzie dziennikarskim rozpoczął w 1991 r., jako reporter lokalnej telewizji Test nadającej na terenie Jeleniej Góry, jednocześnie pracował jako autor tekstów w dzienniku “Gazeta Robotnicza”. Następnie przez kilka lat pracował jako menadżer. Do zawodu dziennikarza powrócił w 2006 r., jako publicysta tygodnika “Newsweek Polska”. Był jednym z współtwórców programu telewizyjnego “Cienie PRL-u”, realizowanego przez TVP. Publicysta tygodnika “Wprost” oraz magazynu “Focus Historia”.

źródło opisu: www.znak.com.pl/, Wikipedia

źródło okładki: www.znak.com.pl/

Recenzje książki na: lubimyczytac.pl/ksiazka/233312/maluch-biografia

CLOSE
CLOSE