Przystanek

1052547-352x500

Przystanek

Lucky,  2023


Powieść ,,Przystanek” opowiada o Kaście, młodej kobiecie, która – jak to ona sądzi – robi karierę w wielkim mieście, ale że fortuna kołem się toczy, a pieniądze i uroda przemijają, zmuszona jest na chwilę wrócić do rodzinnej miejscowości pod Wałbrzychem.

Ma tu przyjaciół i matkę, których traktuje z góry. Jest jednak zmuszona poprosić ich o pomoc w zebraniu wspomnień najstarszych mieszkańców regionu, a przy okazji chce dowiedzieć się czegoś o nieżyjącym ojcu (ma w tym interes zawodowy), bo do tej pory matka nie mówiła jej zbyt wiele. Odkrywanie przeszłości, własnych korzeni i tożsamości, potrafi jednak zaskoczyć, nie zawsze miło, ale i pięknie pokazać koloryt lokalności.

Czytelnik, oprócz historii Kaśki, poznaje dzieje regionu poprzez historię charyzmatycznych kobiet mających wpływ na życie bohaterki. Oczywiście są wątki miłosne! Są też miejsca i postaci związane z regionem. Mamy trochę wierzeń, historii napływowej ludności, ale przede wszystkim emocje.

Mam nadzieję, że podane Czytelnikom w tak przystępny i lekki sposób, że książka ich i rozbawi, i wzruszy. A dzięki ,,zahaczkom” związanymi z dziejami regionu i Wałbrzycha, przybliży niektóre mniej znane miejsca i wydarzenia. Ponadto myślę, że w każdym z bohaterów Czytelnik odnajdzie cząstkę siebie, bo bez względu na czas, w jakim żyjemy, kierujemy się emocjami, choć nie zawsze idą one w parze z rozsądkiem. I pragniemy tego samego: miłości, akceptacji, przyjaciół i określenia własnej tożsamości, rozumianej też jako swoje miejsce w świecie.


Kiedy byłam dzieckiem, chciałam zostać: F32C4975-F41D-402C-B6E9-661D8989BE59

pisarką, aktorką lub policjantką

Moje źródło inspiracji to:

ludzkie historie i ich codzienne życie

W moich książkach najbardziej lubię:

postaci

Długopis czy klawiatura?

zdarzają się zapiski długopisem, ale zdecydowanie klawiatura
Moje największe pisarskie marzenie:

pisać tak, aby nie tylko być chętenie czytaną, ale aby przemycić jeszcze ciekawostki, które zainspirują Czytelników do dalszych poszukiwań

Sukces to dla mnie:

pogodzenie życia osobistego z zwodowym i z realizacją pasji

Książka, ebook, czy audiobook?

książka

Moje nieliterackie hobby to:

podróże

Dla przyjemności czytam:

kryminały

Gdybym mogła zostać bohaterem książki, byłby to…

jest ich zbyt wielu do wyboru

Na kolację poszłabym z…

z każdym z wielu ulubionych bohaterów, dzięki czemu kolacji byłoby bardzo, bardzo wiele…

 

 

 

CLOSE
CLOSE