PODSTAWY PISANIA POZIOM I

Iza 111

Szczegóły kursu:

PROWADZENIE: IZABELA SZYLKO

TERMINY KURSU

 
 LUTY / MARZEC 2020
zajęcia w soboty:  29 lutego oraz 7, 14, 21 marca, godz. 11:00 – 14:15 (BRAK WOLNYCH MIEJSC)

 

MARZEC 2020  (BRAK WOLNYCH MIEJSC)
zajęcia w niedziele:
1, 8, 15, 22 marca, godz. 11:00 – 14:15

MARZEC 2020
zajęcia we wtorki : 3, 10, 17, 24 marca, godz. 18:00 – 21:15 (BRAK WOLNYCH MIEJSC)

 

KWIECIEŃ 20202 (NOWY TERMIN, 6 WOLNYCH MIEJSC)
zajęcia w środy: 1, 8, 15, 22 kwietnia, godz. 18:00 – 21: 30

WIEK UCZESTNIKA: 18+

KAŻDY KURS TRWA : 4 tygodnie

ADRES: Zajęcia odbywają się przy ulicy Ustrzyckiej 1

 

Bonus za Przyjaciela – 10% rabatu przy zapisie dwóch osób (dotyczy nowych kursantów).

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem kursów.

Uczestnicy i Uczestniczki kursu Podstawy Pisania poznają stopniowo pisarskie rzemiosło. Na pierwszej sesji rozbudzają uśpione zasoby kreatywności, uczą się przełamywać blokady, przeganiają wewnętrznego krytyka. Niezależnie od tego, czy po raz pierwszy sięgają po pióro, czy ich szuflada pełna jest prób literackich, czy pisali wcześniej teksty użytkowe lub dziennikarskie, wszyscy odkrywają nową stronę pracy ze (i nad) słowami. Po części, jak to w pracy twórczej, również nową stronę siebie.

Każde kolejne spotkanie podzielone jest na część wykładową i część warsztatową, w której w atmosferze zaufania i szacunku omawiamy zadane do domu prace. W trakcie czterech tygodni Kursanci i Kursantki mają szansę napisać kilka tekstów.

Program wykładów obejmuje takie zagadnienia jak m.in.: „hak narracyjny”, tytuł, pierwsze zdanie, rola zmysłów, sposoby opisywania emocji, bohater, rola otoczenia, struktura tekstu, sposoby narracji, punkty widzenia, dialogi. Podczas zajęć stopniowo wprowadzamy, a następnie utrwalamy w pracach domowych, poszczególne elementy warsztatu. Finalne zadanie pisarskie daje możliwość ujęcia ich wszystkich w dłuższej objętościowo formie.

Program kursu Podstawy Pisania jest ukierunkowany na ćwiczenia praktyczne. Uczestnicy i Uczestniczki zostają wyposażeni w narzędzia do samodzielnej pracy twórczej, wiedzą po nim jak pisać, ale i – jak nie pisać. Nabywają podstawowe umiejętności w zakresie redakcji tekstu. Uczą się aktywnie czytać cudze utwory literackie. Na zakończenie kursu omawiana jest także  współpraca z wydawnictwem.

SESJA 1

Wprowadzenie, powieść czy opowiadanie, fakty czy fikcja, hak narracyjny.

SESJA 2

Siła postaci, siła wielopoziomowej konfrontacji, siła narracyjnej perspektywy.

SESJA 3

Konstrukcja opowiadania i powieści, konstrukcja sceny, uwagi o języku, rytmie oraz puencie.

SESJA 4

Redakcja tekstów; jak pisać, żeby publikować; kontakty z wydawcami (teoria i praktyka).

CELE KURSU:
Warsztat PODSTAWY PISANIA
– ugruntowuje już zdobytą wiedzę;
– uczy teorii pisania i jej zastosowania w praktyce;
– przygotowuje do świadomej pracy pisarskiej;
– wyposaża w narzędzia niezbędne do samodzielnej pracy;
– pomaga odnaleźć i określić twórcze możliwości uczestników.
Podstawowym celem kursu, który powinien osiągnąć każdy uczestnik, jest tekst. Wszyscy powinni zakończyć cykl spotkań dobrym formalnie, strukturalnie, językowo opowiadaniem lub pierwszym rozdziałem powieści.

PO KURSIE:
Istnieje możliwość kontynuowania pracy nad tekstem na kolejnych kursach lub na prywatnych sesjach z wybranym nauczycielem. PODSTAWY PISANIA są również świetnym wstępem do: PISANIA DLA ZAAWANSOWANYCH,  POWIEŚCI KRYMINALNEJ.

NIEZBĘDNE MATERIAŁY:
papier, zeszyt, długopis, może być laptop.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
Kwalifikacja odbywa się na podstawie zgłoszenia chęci uczestnictwa w kursie na adres:
maszyna@maszynadopisania.pl
W kursie mogą uczestniczyć wyłącznie osoby dorosłe (minimalny wiek: 18 lat).
Jeśli jesteś młodsza/młodszy, zapraszamy Cię na kurs kreatywnego pisania dla młodzieży.

Po otrzymaniu potwierdzenia otwarcia kursu prosimy o dokonanie wpłaty i odesłanie potwierdzenia na adres:
maszyna@maszynadopisania.pl

Nie jest konieczne doświadczenie pisarskie ani wykształcenie zgodne z profilem.

OPŁATY:
Całkowity koszt to 897,90 zł brutto (730 zł netto + 23% VAT). Płatne z góry na konto Maszyny.
Wniesienie opłaty lub zadatku oznacza akceptację regulaminu.

Wystawiamy faktury VAT. Z osobami, które nie prowadzą działalności gospodarczej zawieramy umowy, wzór umowy tutaj. Istnieje możliwość płatności w dwóch ratach.
Chęć otrzymania faktury VAT należy zgłosić od razu po dokonaniu wpłaty na adres: maszyna@maszynadopisania.pl

Numer konta:
IDEA BANK SA
35 1950 0001 2006 0797 6429 0002Rzetelna firma
Maszyna do Pisania
ul. Zbożowa 15/47
87-100 Toruń

TYTUŁEM: podstawy pisania/Izabela Szylko

UWAGA! Opłatę za kurs prosimy uiścić dopiero po otrzymaniu informacji e-mailowej o przyjęciu na kurs.

RABATY:

10% dla naszych Absolwentów
10% Bonus dla Przyjaciela (przy zapisie 2 lub więcej osób – dotyczy nowych kursantów)

Rabaty nie sumują się.


WARTO WIEDZIEĆ:

Na naszych kursach piszemy. To podstawa współpracy nauczyciela z uczniami. Pisarz jest pisarzem, jeśli pisze. Nie można nauczyć się pisania, słuchając „gadających głów”.
Nie ma żadnych ocen, stopni.
Wierzymy w rozwijający i motywujący wpływ konstruktywnej krytyki. Możesz się uczyć od nauczyciela, ale i od innych uczestników kursu. Nie ma lepszej szkoły, niż nauka na cudzych błędach. Po co masz wyważać otwarte drzwi?
Nie gwarantujemy ukończenia oraz wydania książki po naszych kursach – wszystko zależy od talentu i zaangażowania autora, pomagamy jednak w kontaktach z wydawcami i redaktorami.

ZAPRASZAMY!
Jeśli w ciągu 24 godzin, w dni robocze, nie otrzymacie Państwo odpowiedzi na swoje zapytanie, prosimy o kontakt telefoniczny 697 301 804.

Copyright © by Maszyna do Pisania
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, udostępnianie oraz wykorzystywanie bez zgody pomysłodawcy zabronione.

Tagi:
kurs pisarski, podstawy pisania, polecany, Warszawa,

Opinie

 

Andrzej Rudke

Alina kapitalnie usystematyzowała wiedzę na temat procesu pisania. Kurs wyznaczał przyjemne tempo pracy, a zadania pisarskie ułatwiły mi konfrontowanie swoich tekstów z czytelnikami. Potencjalnymi czytelnikami.

Blanka Dobrowolska-Jakubiec

Udział w kursie to była niesamowita przygoda, barwna, inspirująca – taka, jaką chce się przeżyć jeszcze raz.

Natalia Dobosz

Dużo konkretów, wyczucie i klasa prowadzącej. Uwagi krytyczne podawane w bardzo konstruktywny sposób. Mnie bardzo podobał się ten kurs. Pani bardzo dokładnie i precyzyjnie przekazała nam wiedzę. Na kursach panowała bardzo miła atmosfera. Kurs dał mi solidne, techniczne podstawy jak napisać podstawowe części w utworze, to swoisty „Hello world!” dla początkujących. Udział w kursie „Podstawy Pisania” to doskonała decyzja jeśli chcesz okrzepnąć w postanowieniu: ”Tak, na serio chcę spróbować pisania”

Dorota z Warszawy

Kurs dał mi narzędzia, wiedzę i ekspercką opinię o moich pracach. Zainspirował mnie do dalszego pisania. Dziękuję :)

Agnieszka z Warszawy

Wiedza przekazana w bardzo przejrzysty i dostępny sposób. Wiele przykładów obrazujących omawiane zagadnienie. Świetna motywacja do pisania przez prace domowe. Polecam wszystkim, którzy chcą pisać, a nie wiedzą jak zacząć.

Marek Tokarski

Wspaniała, twórcza atmosfera podczas kursu. Wiele przydatnych, interesujących informacji. Interaktywne dyskusje o tekstach poszczególnych osób. Polecam!

Monika Fiodorów

Kurs stanowił niezłego kopa w kierunku rozwijania mojej pasji – pisania, pomógł uporządkować wiedzę i zaprząc zapał w ryzy typu nadanie tekstowi literackiemu czasu, miejsca, wykreowanie bohaterów. Alina bardzo rzetelnie podchodzi do organizacji zajęć, nie pozwala bujać w obłokach a wprowadza pewną dyscyplinę, bardzo potrzebną początkującym pisarzom. Szczerze polecam.

Anna Brzeźnicka

Bardzo mi się podobały zajęcia, od teraz zupełnie inaczej patrzę na powieści, zwracam uwagę na to, o czym nie miałam pojęcia.
Dowiedziałam się naprawdę wielu wartościowych rzeczy i bardzo się cieszę, że udało mi się znaleźć na owych zajęciach – to że zwolniło się miejsce i mogłam wziąć udział, to na pewno nie przypadek :)
Atmosfera również była przyjazna, sprzyjała twórczości, a krytyka jak najbardziej merytoryczna i konstruktywna. Na pewno zajęcia dodały mi wiary w siebie i stały się motorem do dalszego działania.
Co do kontynuowania – muszę jeszcze przemyśleć, ponieważ kurs zaawansowany wymaga poświęcenia więcej czasu, a praca nie do końca na to pozwala, choć bardzo bym chciała.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję!
Ania

Magdalena z Warszawy

„Na kurs „Podstaw pisania” Aliny Krzywiec trafiłam po wielomiesięcznym zastanowieniu, ponieważ sama do końca nie wiedziałam, jaki gatunek literacki jest mi najbliższy. Kurs pozwolił mi uświadomić sobie, w jakiej formie pragnę się wyrazić i dał mi solidne podstawy sztuki pisarskiej. Alina prowadziła zajęcia z ogromną naturalnością, wyczuciem i spokojem. Jednocześnie potrafiła przekazać wiedzę w sposób wyczerpujący, a zarazem dowcipny, okraszając ja przykładami ze swojej pracy pisarza.

Dodatkową wartością tego kursu była świetna zabawa i odkrycie własnej kreatywności w gronie wspaniałych i nierzadko naprawdę utalentowanych osób.

Mogę tylko polecić ten kurs i żałować, że już się skończył.

Magdalena z Warszawy”

Anna Hipsz, Warszawa

Długo się wahałam, czy wziąć udział w kursie „Podstawy pisania”. „Maszynę do pisania” obserwowałam już od ponad roku. Na co dzień nie piszę, mam bardzo mało czasu. Teraz uważam, że to była fantastyczna decyzja! Kurs był dla mnie odskocznią od rzeczywistości i czasem „tylko dla mnie”. Prowadząca- Alina Krzywiec jest cudowną osobą, która pozwala wydobyć z uczestników wszystko, co najlepsze. Dała nam dużą dawkę wiedzy i praktycznych wskazówek okraszonych swoim doświadczeniem. To była ciekawa przygoda, którą przeżyłam z fantastycznymi ludźmi.

PS. Po zakończeniu kursu nadal się spotykamy :) Nasza przygoda trwa dalej… :)

Anna Kucharek, Warszawa

Zaskoczyło mnie, jak wiele rzeczy było dla mnie nowych – szczególnie takich, które autentycznie czuję, że mają duże znaczenie dla odbioru tworzonego tekstu. Świeżość grupy (osobowości, z jakimi nie mam do czynienia na co dzień), oderwanie od standardowych zadań, poczucie że ze spotkania na spotkanie lepiej czuję co piszę (i co zrobić, aby czuć to lepiej i układać) – stanowią dla mnie realną wartość czterech minionych spotkań.

Podobało mi się to, że Alina dopytywała, komentowała, doprecyzowywała,podpowiadała, podpierała teorią i doświadczeniem, wskazywała alternatywne rozwiązania, ale nie czułam, że jej zdaniem to jedyna właściwa droga (a wszyscy którzy myślą inaczej są po prostu niedojrzali albo głupi).

Grzegorz Poznański, Warszawa

Bardzo dziękuję – kurs był świetny, a pani Alina wspaniała – narzuciła nam ostre tempo, udzieliła wielu doskonałych wskazówek i była wyrozumiała. To było dla mnie inspirujące doświadczenie

Agnieszka Tomatowska, Warszawa

Co mi dał kurs u Aliny? Niezłego kopa do pisania. Zawsze było na kiedyś, na później. Marzenia o pisaniu miałam zawsze, ale wiadomo: praca dom, dom, praca. Obserwowałam Maszynę, kurczę, naprawdę ludzie chodzą na takie kursy, dlaczego nie miałabym spróbować? Dzięki Alino, było inspirująco, intensywnie, czasem miałyśmy inne zdanie, ale wreszcie doświadczyłam na sobie konstruktywnej krytyki 😉 I ludzie, którzy byli ze mną w grupie…, pewnie nie spotkalibyśmy się nigdzie indziej :-). Maszyno, działaj, twórz dalej taki klimat, aby tacy jak ja mieli swoje miejsce do spełniania marzeń o pisaniu.

 Julian Cywil, Warszawa

Kurs dostałem od żony w prezencie. Uparła się, że powinienem rozwijać swoje hobby, choć sam się zdziwiłem, że wybrała akurat to, bo pisanie porzuciłem dobrych kilka lat temu. Bliżej mi teraz było na skałki, albo w jakieś nie za bardzo uczęszczane miejsca niż na kurs pisarski, ale ok., poszedłem.  Cieszę się, że byłem. Po pierwsze wróciłem do czytania dobrej literatury, po drugie trochę pośmiałem się z dawnych  swoich prób pisarskich, którymi ja i moja żona byliśmy wtedy zachwyceni, po trzecie, czwarte i piąte wiem więcej o kompozycji, strukturze, konflikcie, dialogu.  Trochę trudności przysporzyły mi zadania domowe, bo nie było zmiłuj, ale bez przysłowiowego dedlajnu pewnie nic bym nie napisał. Na pytanie czy poleciłaby kurs u Aliny, odpowiem: tak. Wszystkim, którym pisanie siedzi w głowie, albo mają dość przewidywalnej codzienności

Magdalena Bereza, Warszawa

Kurs podstawy pisania (prowadzony przez Alinę Krzywiec) podobał mi się, bo był po prostu praktyczny, a teorię która pojawiała się na zajęciach mogłam od razu wprowadzać w życie i wypróbować we własnych tekstach. Najbardziej przemawiały do mnie przykłady, którymi Alina posługiwała się przy każdej okazji – przy omawianiu sposobów budowania napięcia, konfliktu, przy tworzeniu bohaterów, dialogów i scen posuwających akcję naprzód. To właśnie dzięki tym życiowym i jednocześnie bardzo obrazowym przykładom zasady pisania stały się dla mnie znacznie łatwiej przyswajalne. Mogę śmiało napisać, że w podręcznikach pisania tego nie ma :)
Dodatkowo Alina stworzyła w grupie bardzo przyjazną i swobodną atmosferę, która sprzyjała twórczej pracy i dzieleniu się wrażeniami na temat pisania. Z tego powodu kurs pod jej okiem będę polecać wszystkim, którzy już piszą, ale nie wiedzą jak albo chcą pisać, ale nie wiedzą od czego zacząć. Z chęcią wybiorę się na kurs kontynuacyjny.

Jacek Dziekoński, Warszawa

Uczestniczyłem w warsztacie z Panią Alina Krzywiec. REWELACJA! Wspaniałe podejście do kursanta, dużo interakcji, moc rad i życzliwości. Chcę jeszcze!

Monika z Warszawy

Była to moja pierwsza, ale już wiem, że nie ostatnia przygoda z pisaniem. Trafiłam na grupę samych wspaniałych i bardzo ciekawych ludzi. Prowadząca (Alina Krzywiec) przemiła, konkretna i potrafiąca dobrze przekazać program kursu. Ciekawe prace domowe oraz ćwiczenia na zajęciach.

____

Miejsce, gdzie można spotkać ciekawych, wyjątkowych ludzi, nie tylko nauczyć się pisać, ale dyskutować o literaturze, o pomysłach w sposób różnorodny, z wielością punktów widzenia. SUPER! Dziękuję!

Kurs rozwinął bardziej moją kreatywność. Przez zrażenie się do pisania wcześniej, tutaj na kursie na nowo polubiłam i zachęciłam się do ponownego rozwijania tej umiejętności.

Mimo małej ilości spotkań to świetnie przebrana ilość informacji konkretnych i co najważniejsze pomocnych.

Bardzo dziękuję Alinie za wspaniałe poprowadzenie kursu. Zorganizowana, skuteczna, z konstruktywnymi uwagami.

FreshMail.pl