Anna Kazejak

Anna Kazejak

Anna Kazejak

Reżyserka filmowa i scenarzystka. Początkowo studiowała filmoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim oraz Łódzkim, by w 2001 roku zacząć studia na PWSFTviT w Łodzi, na wydziale Reżyserii. Podczas studiów zrealizowała krótkometrażowe filmy fabularne i dokumentalne (m.in. „Jesteś tam”, „Kilka prostych słów”), za które otrzymała kilkadziesiąt nagród na festiwalach filmowych w kraju i za granicą.

W 2005 roku wraz z dwójką przyjaciół ze studiów (M. Migas i J. Komasa) debiutowała filmem fabularnym pt. „Oda do radości”. Najmłodsi debiutanci polskiego kina zdobyli przychylność krytyki oraz znaczące krajowe nagrody.

Na swoim koncie ma także indywidualny debiut fabularny – „Skrzydlate świnie”, który cieszył się dużą popularnością wśród widzów oraz seriale telewizyjne, w tym polską wersję cenionego serialu HBO – In Treatment (pol. tyt. “Bez tajemnic”).

Jej ostatni film to koprodukcja polsko-duńska p.t. „Obietnica” (ang. „The Word”), której światowa premiera miała miejsce na 64. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

Uczestniczka warsztatów scenariuszowych, m.in. pod kierunkiem Christophera Voglera oraz programów developmentowych (ScriptEast, MFI). Kilkukrotna laureatka krajowych konkursów scenariuszowych (m.in. ScriptPro 2013). Współautorka strategii marketingowej i autorka konceptu promocyjnego serialu ‘Rojst’ (autorka scenariusza prologu i teledysku promującego serial). Wieloletnia ekspertka PISF, Członek Europejskiej Akademii Filmowej, Gildii Reżyserów Polskich oraz Stowarzyszenia Filmowców Polskich. W latach 2017-2018 szefowa developmentu platformy Showmax CEE. 

Serial „Fucking Bornholm” autorstwa Anny Kazejak i Filipa Kasperaszka ukazał się na platformie EmpikGo wiosną 2020 i szybko zyskał popularność wśród użytkowników. Obecnie nominowany jest do nagrody Bestsellery Empiku 2020.

Fot. Rafał Placek

Anna Kazejak prowadzi w Maszynie kurs online:

Scenariusz serialu audio dla początkujących – zobacz program kursu >>

CLOSE
CLOSE