Tomasz Albecki

Tomasz Albecki

Chcesz pisać jak Adam Mickiewicz? Pragniesz, by twój wiersz miał rytm i to coś, co widzisz w oczach zakochanej kobiety? No i pragniesz w końcu skończyć porównywać coś do czegoś i przestać się powtarzać? Zastanów się nad warsztatami poetyckimi z Jackiem Bierutem i Maszyną do pisania.

Czym jest Maszyna do pisania online?
Choć pandemia jest zła i w ogóle to jednak ma parę plusów. Na razie jednym jedynym jest możliwość uczestniczenia w warsztatach organizowanych przez Maszynę do Pisania. Wybór ogromny i każdy prowadzący popularniejszy od drugiego. Łukasz Orbitowski lepszy niż Marta Guzowska? A może Robert Małecki? Ja wybrałem pana Jacka Bieruta.

Dlaczego Bierut?
Jacek Bierut to poeta z konkretami. Wydawać by się mogło, że piszący wiersze to będzie w obłokach bujać i 3 godziny zlecą na gadaniu o dupie Maryni. Uczestnicy mogli być mile zaskoczeni rzetelnością i praktycznym aspektem zajęć z poetyki. Analiza wierszy uczestników i próby ich nowego napisania przyniosły zaskakujące efekty. Okazuje się bowiem, że ile osób tyle stylów i pomysłów na opowiedzenie w rytmie o życiu.

Jacek Bierut jest właścicielem wydawnictwa i jurorem w konkursach więc jego uwagi i praca na tekstach uczestników była ciekawym przetarciem przez sito osoby doświadczonej w poetyckich sprawach. Takie warsztaty to też okazja do poznania polskiej poezji współczesnej, której na próżno szukać w głównym nurcie internetu, prasy, radia czy telewizji.

Czy warto uczestniczyć w warsztatach poetyckich?
Jestem przekonany, że przyszłościowo warsztaty poetyckie z Jackiem Bierutem powinny być dłuższe i poruszające jeszcze inne aspekty pisania wierszy i stawania się poetą (lub poetką) przez duże P.

Panie Jacku! Brawo!

Uczestnicy do piór czy innych klawiatur!

http://www.albecki.biz/2020/10/jak-zostac-poeta-warsztaty-z-jackiem.html

O warsztatach poetyckich z Jackiem Bierutem

CLOSE
CLOSE